İstanbul Prefabrik Ev

Prefabrik evler, son yıllarda gerek mimarisi ile gerekse ekonomik fiyatlarıyla oldukça ilgi çekmiştir. İstanbul prefabrik ev denince akla hemen kırsal alanlarda gördüğümüz evler gelir. Fakat İstanbul büyük bir metropol ve şehir içerisinde de bu yapılara rastlamamız mümkün, özellikle ofis kullanımları oldukça fazladır. Gerek şantiyelerde, gerekse geçici toplanma alanlarında bolca kullanılmaktadır.

İstanbul bölgesi bir metropol olarak geçmektedir. Fakat İstanbul içerisinde yaşayanlar bilir ki İstanbul kır yaşamı ve şehir yaşamının iç içe konumlandırıldığı bir metropoldür. Tıpkı Bursa gibi, Bursa prefabrik ev denince de akla hem şehirde kurulan hem de kırsal bölgelerde kurulan bu tarz evler vardır. Keza prefabrik evler dışarıdan bakıldığında diğer evlerden hiç bir farkı yoktur. Hatta daha şık ve estetik mimariye sahip modellerde bulunmaktadır. 

Prefabrik ev İstanbul bölgesinde genellikle şehirden uzak yaşamak isteyen kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca İstanbul prefabrik ev fiyatları da diğer yapılara göre ekonomik olduğundan şehir içerisinde kullanımı da oldukça fazladır. 

Prefabrik ev İstanbul Anadolu Yakası bölgesinde genellikle Şile, Polonezköy gibi bölgelerde konumlandırılır. Prefabrik ev İstanbul metropolünün içerisindeki hengameden ve gürültüden kaçmak isteyen kullanıcılar için hızlı üretilen, makul fiyatlı bir çözüm sunar. 

İstanbul konum itibariyle oldukça güzel bir noktadır. Bu güzel noktanın avantajlarından birisi de prefabrik ev İstanbul içerisinde kurulduğu zaman, montaj ekibinin masrafları bizim tarafımızdan karşılanır. Fakat İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek masrafları alıcıya aittir.

İstanbul Prefabrik Ev Fiyatları

Son yıllarda değişen piyasa koşulları ve kur dalgalanmaları sonucunda inşaat sektöründe kullanılan malzemelerin fiyatları artmıştır. Klasik usulde inşa edilen yapıların da bu yöndeki fiyatları oldukça artmıştır.

Hal böyle olunca ev yaptırmak isteyen kullanıcılar da farklı bir alternatif aramaya yönelmiştir. Farklı bir alternatif arayan kullanıcılar İstanbul prefabrik ev seçeneklerini keşfetmişlerdir. İstanbul prefabrik ev fiyatları modelden modele değişkenlik gösterdiği gibi özel projelendirme seçeneklerimiz de mevcuttur. 

Özel projelendirme seçeneği sayesinde bütün modelleri inceleyip hayallerindeki evi bulamayan kullanıcılarımız için hayallerindeki eve kavuşmalarını sağlıyoruz. Evimin genel hatlarına ben karar veririm diyenlerdenseniz bu seçeneği değerlendirmenizi öneririz.

Prefabrik ev fiyatları 2022 İstanbul bölgesi için oldukça ekonomik kalmaktadır. Bunun nedeni gelişen inşaat teknolojileridir. Gelişen bu teknoloji sonucunda prefabrik evler ortaya çıkmıştır. Bu teknoloji evlerimizi taşınabilir ve modüle edilebilir hale getirmiştir. Prefabrik ev fiyatları 2022 İstanbul bölgesinde diğer yapılarla karşılaştırdığımızda oldukça ekonomik kalmaktadır. Bu doğrultuda baktığımızda her geçen yıl klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları ile İstanbul prefabrik ev fiyatları arasındaki makas farkı açılmaktadır.

Bunların yanı sıra prefabrik ev satın aldığınızda pakete dahil olan duş teknesi, lavabo, bataryalar gibi pek çok malzeme vardır. Bu pakete dahil olan malzemeler sayesinde malzemeye almak için ayırdığınız bütçeden de tasarruf sağlamış olursunuz. Bunlara ek olarak bu evlerde izolasyon çalışmaları tam ve eksiksiz olarak yapıldığından prefabrik evinizin içerisine yerleştiğinizde ısıtma masraflarını da minimize etmiş olursunuz. Tüm bunların ışığında baktığımızda İstanbul prefabrik firmaları denince akla Makro Prefabrik gelmektedir.

İstanbul Prefabrik Ev Avantajları

İstanbul bir kırsal yaşamında ve şehir yaşamının da olduğu bir metropoldür. Şehir yaşamından sıkılan insanlar daha kırsal bölgelere gitmek istediğinde. biraz yol yaparak şehirden kıra gidebilmektedirler. Hal böyle olunca prefabrik evlerin pek çok avantajı ortaya çıkmaktadır.

Prefabrik ev İstanbul Anadolu Yakası bölgesinde de çokça kullanılmaktadır. Bu evlerin en büyük avantajlarından birisi taşınabilir olmasıdır. Bu sayede fabrikada üretilen bu yapılar, kullanıcının hiç bir zahmete girmeden belirttiği noktaya kurulmasını sağlanır. 

Bir diğer avantajı ise eviniz belirtilen noktaya kurulurken ki usta masraflarıdır. İstanbul içerisindeki montaj işlemlerinde çalışan montaj ekibinin yemek masrafları ve yemek ihtiyacı tamamen bize aittir. Bu sayede ustalık gerektiren işleri düşünmenize gerek kalmaz.

Prefabrik Ev Fiyatları İstanbul İle İlgili Her Şey!

İstanbul prefabrik ev seçenekleri hemen hemen her ihtiyaca uygun olarak üretilmektedir. Depreme ve diğer afetlere dayanıklı üretilen bu prefabrik ev 3+1 veya 2+1 olarak üretilmektedir. 

Tüm modellerin üretiminde çatı malzemesi olarak galvaniz saç kullanılmaktadır. Galvaniz yalıtkan yapıya sahip bir malzemedir. Üzerine yağabilecek kar, yağmur suyu gibi suları kaydırmak yolu ile tahliye sağlar. Yapının içerisine herhangi bir şekilde su sızdırmaz.  Ayrıca tavan bölgesinde 80 milimetre cam yünü kullanılmaktadır.

İstanbul dört mevsimi yaşayan bir metropoldür. Bu doğrultuda baktığımızda bu evlerde izolasyon çalışmaları da yapılmıştır. Bu izolasyon çalışmaları sayesinde bu evler dört mevsim şartlarına da dayanıklı üretilmektedir. Tıpkı İstanbul gibi büyük ve dört mevsimi yaşayan şehirlerimizden birisi olan Ankara prefabrik ev seçeneklerini de değerlendirmeyi unutmayın. Bu modellerin mimari tasarımını Ankara’nın çetin hava şartlarına dayanması için yapılmaktadır. Böylece en çetin hava şartlarına dahi dayanabilmektedir.

Yapılan bu çalışmalar neticesinde İç ve dış duvarlarda 40 milimetre kalınlığında EPS strafor kullanılmaktadır. Çatıda da kullanılan cam yünü sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Ayrıca bu izolasyon çalışmalarına destek olarak PVC pencereler kullanılmıştır. PVC pencereler de tıpkı galvaniz sac gibi yalıtkan bir malzemedir. Her iki malzeme de üzerine gelebilecek suyu içeriye sızdırmadan tahliye edebilirler.

İstanbul'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

İstanbul bölgesinde her ihtiyaca uygun olarak prefabrik ev 3+1, 2+1 prefabrik evler üretilmektedir. Sizde hemen web sitemize girip prefabrik ev modellerinin planını ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 

Almaya karar verdiğiniz bir model olursa uzman ekiplerimiz tarafından en hızlı biçimde üretimine başlayıp, istenilen yere kurulumu sağlanacaktır. Bilinenin aksine tek katlı prefabrik evler olduğu gibi iki katlı prefabrik ev modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller 40 m2 boyutlarından başlayıp, 178 m2 büyüklüğe kadar ulaşabilmektedir. Bütün modelleri incelediğiniz fakat halen aradığınız evi bulamadıysanız o zaman da özel projelendirme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar
Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mı kullanılmaktadır?

Prefabrik konutlar her mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemine sahiptir. Her iklim şartlarına uygun şekilde üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı bölgenin iklim özellikleri dikkate alınarak üretimleri yapılmaktadır.

Prefabrik yapıların wc ve banyolarında fayans, seramik uygulamas

Betonarme binalarda yapılan tüm uygulamalar prefabrik binalarda da yapılabilir. Wc,banyo ve mutfak ta yapılacak olan seramik uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılar silikonize(elastik) özelliği sahip olmalıdır..

Duvara tablo vs. asabilir miyim?

Duvarlar panellerine çivi yerine vida ile yapabilirsiniz.

İletişime Geç