Konteyner Ev

Konteyner Ev

Günümüzde konteyner denildiğinde uluslararası gemi taşımacılığında kullanılan konteyner gelmektedir. Fakat konteyner evler, uygun fiyatlı barınma çözümleri arayan markalar veya kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir çözüm sayılabilmektedir.
Bunların yanı sıra konteyner evleri içerisi boş olduğundan, iç dizaynı isteğinize göre yapabilirsiniz. Ayrıca dış mimari olarak da sade ve estetik görünümü ile ön plana çıkar. Her ihtiyaca uygun olarak üretilen konteyner ev modelleri, oldukça kullanışlıdır. Pencereleri ile bir evden farkı kalmaz.

Barınma denildiğinde akıllara inşaat ile ilgili minimal çözümler sıklıkla gelir. Özellikle basit yaşayan insanlar ve rahatlığından ödün vermek istemeyen kişiler farklı yaşam alanlarını tercih etmektedir. Bu doğrultuda baktığımızda konteyner önem kazanır. Konteyner evleri günlük birçok ihtiyacınızı rahatlıkla giderebileceğiniz, kendinize basit ve kullanışlı bir alan yaratabileceğiniz işlevsel seçeneklerdir.

Konteyner ev denildiğinde genellikle akıllara küçük boyutlardan oluşan seçenekler gelir. Makro Prefabrik, birçok farklı büyüklükte tasarıma ev sahipliği yapar. Konteyner evler her türlü iklim şartına uygun kullanım özelliğine sahiptir. Özellikle yağmur ve kar gibi olumsuz hava şartlarının yoğun olarak görüldüğü bölgelerde kullanılırken evin herhangi bir bölgesinden içeriye su sızdırma yapmaz. Bu evlerde kullanılan kaliteli malzemeler uzun süre hiçbir problem ile karşı karşıya kalmadan kullanabilmenize imkân tanır. En kaliteli konteyner evler konut sıkıntısını ekonomik hale getirir.

Bu sayede düşük bütçeye kaliteli bir yapıya sahip olmak isteyen kişiler bu tarz evleri kolaylıkla tercih edebilir. Konteyner ev modelleri incelendiğinde, sadece bireysel amaçlarla değil tüm amaçlar doğrultusunda tercih edilmektedir. Özellikle kurumsal kullanım için şantiye ortamında tercih edilen bu ev seçenekleri, çalışanların konaklamasına imkân tanır.

konteyner-ev-modelleri-1647329274

Konteyner Ev Nedir?

Konteyner ev, belirli ölçülerde olup, fabrika ortamında parçaların bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. Bazı kullanıcılar satılık konteyner ev ararken, evin dışına belirli mimari dokunuşlar olmasını ister. Bazı kullanıcılar ise sade bir biçimde satın alıp dış mimarisine yaptığı dokunuşlar ile bambaşka evler ortaya çıkarabiliyor.

Bu konunun detayına inersek konteyner ev çeşitleri, boyama işlemi yapmanıza da imkân tanır. İç ya da dış mekândaki renklerden hoşlanmadığınızda kriterlerinize uygun olan boyama işlemini yapabilirsiniz. Trendleri yakalamayı başaran konteyner ev fiyatları, modelin sunduğu özellikler doğrultusunda çeşitli kategorilere ayrılır. İç kısmında odaların yanı sıra; tuvalet ve banyo gibi detayların da olduğu bu ev seçenekleri kullanıcıların beğenisini kazanır.

En kullanışlı konteyner ev modelleri ilk olarak estetik görünümü ile ön plana çıkar. İşlevsel detayların ön plana çıktığı bu tarz ev modelleri dekoratif görünüm elde etmenize yardımcı olur.

konteyner-ofis-1647329301

Konteyner Ev Fiyatları

Satılık konteyner ev seçenekleri ile dilediğiniz yerde yeni bir yaşam kurabilirsiniz veya daha fazlası ile ilgili bilgi almak için uzman ekiplerimizle her zaman iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayabilirsiniz.

Sunduğu işlevsellik ve konfor karşısında birçok kişi de bu evlerin fiyatları ile ilgili düşündüklerinde ilk olarak çok yüksek olduğunu varsaymaktadır. Ancak konteyner ev modelleri her ihtiyaca uygun olarak üretilmektedir. Konteyner ev fiyatları 2022 yılında oldukça uygun fiyat aralıklarında satışa sunulmaktaydı. Yine bu yılda ekonomik fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 

Standart projeler arasından seçim yapabileceğiniz gibi kendi tasarımınızı da oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz projeye göre fiyatlar değişiklik gösterir. Oluşturmak istediğiniz projenin özelliklerini belirterek, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesini sağlayabilirsiniz. 

konteyner-ev-fiyatlari-1647329316

Konteyner Ev Modelleri

Konteyner ev, kurulum ve nakliye başta olmak üzere birçok alanda kolaylık ortaya koyar. Bu evler farklı tasarımları ile kriterlerinize uygun olmayı başarır. Makro Prefabrik, konteyner evleri seçerken modellerin detaylı çizimlerini web sitesinde sunar.

Bu sayede birçok kişi, aile ya da arkadaşlarını göz önüne alarak seçim yapma şansı elde eder. Her ihtiyaca uygun olarak üretilen konteyner evleri, estetik olarak dileğiniz gibi boyayabilir, istediğiniz malzeme ile şekillendirebilirsiniz. Bunların yanı sıra konteyner değil de prefabrik ofis veya ev almak isteyen kullanıcılar içinde seçenekler mevcuttur. Prefabrik ofis veya evlerde tıpkı bu evler gibi her ihtiyaca uygun, çeşit çeşit üretilmektedir. Konteyner ev fiyatları 2022 yılında ve bu yılda belirlenirken bu yapıların ebatları dikkate alınmaktadır. 

Neden Konteyner Ev Tercih Etmelisiniz?

Konteyner ev fiyatları, görünümü, işlevselliği ile geniş kategoride değerlendirilir. Hal böyle olunca en kullanışlı konteyner ev modelleri arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Seçim yaparken ilk olarak kriterlerinizi belirlemeniz gerekir. Eğer geniş bir alana sahip konteyner ev ihtiyacınız varsa büyük projeler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Çocuklu ailelerin ya da kalabalık arkadaş grupları seçim yaparken, konteyner boyutları itibariyle geniş modellerin tercih edilmesi önerilir. Prefabrik konteynerler iş ortamında da tercih edilebilir. Eğer iş ortamında çalışanların kullanabileceği konteyner ihtiyacınız varsa ofis konteyneri olmak üzere farklı model seçeneklerine göz atmanız önerilir. 

Projenin taslağının detaylı şekilde incelenmesi, seçtiğiniz modelden elde edeceğiniz memnuniyetin artış göstermesini sağlar. Konteyner evler model ve fiyat seçeneklerinin sunduğu avantajlar, kurulum ve nakliye süresi başta olmak üzere birçok konu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konteyner Ev Avantajları

Konteyner ev ölçüleri açısından ve pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Konteyner evler en beğenildiği yönleri arasında düşük bütçeyle de sahip olunabilmesi yer alır. Özellikle az bütçesi olup fakat konut almak isteyen kişiler tercihini bu evlerden yana yapabilir. Bu tarz evler ekonomik fiyatların yanı sıra; kısa zamanda tasarlanmasıyla da tercih edilir.

Özellikle kısa zamanda yapı sahibi olmak isteyenler, bu tarz evler ile ihtiyaçlarını giderebilir. Kısa zamanda tasarlanıp, nakliyeye hazırlanan ve kurulan bu ev modelleri, alıcıların yoğun ilgisini kazanmıştır. Bu tarz evleri, başka bir yere kolayca taşıyabilirsiniz. Bu sayede geçici iş alanları veya geçici yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Bir diğer konu ise fiyata dahil olan bazı malzemelerdir. Fiyata dahil olan malzemeler sayesinde, malzeme almak için ayırdığınız bütçeden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu malzemelerden bahsedecek olursak, duş teknesi, lavabo ve bataryalar gibi malzemelerdir. Bunların yanı sıra sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi gibi ustalık gerektiren işler de yapıldığı için ustalık gerektiren işler için ayırdığınız bütçeden de tasarruf sağlayabilirsiniz.

konteyner-ev-olculeri-1647329592

Konteyner Ölçüleri

Konteyner ölçüleri, her ihtiyaca çözüm olacak biçimde tasarlanmıştır. Bu tarzdaki evler 260 cm yüksekliğe sahiptir. İç duvarda kullanılan sandviç panel 4 - 5 cm kalınlığındadır. İç kapılarda kullanılan düz Amerikan pres kapı, modern görünümünün yanı sıra kalitesiyle de adından söz ettirir. Konteyner ölçüleri ile ilgili detay verecek olursak; yüksekliği genel olarak 260 santimetre iken en ölçüsü genel olarak 298 santimetredir. Boy ölçüleri ise bütün modellerde 700 santimetredir. 

Konteyner Ev Özellikleri Nelerdir?

Konteyner yapılarımızın iç ve dış duvarlarımızda 40 mm kalınlığında (16 kg/m3) yoğunluğunda EPS Strafor kullanılmaktadır. Ayrıca tavan üzerinde 80 mm kalınlığında cam yünü ısı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır. Ayrıca izolasyona destek olan PVC pencereler ile izolasyon çalışmaları tam olarak tamamlanarak sizlere teslim edilir.

Bu evler üretilirken kaliteli hammaddeler kullanılmaktadır. Makro Prefabrik, alanında uzman personeller ile çalışır. Bu sayede bu evler depreme ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklı yapıda üretilir.

Sıkça Sorulanlar
Konteyner Ev Ortalama Teslim Tarihi Nedir?
Uzman ekibimiz ve son teknoloji üretim tesislerimiz sayesinde bu yapılar oldukça hızlı bir şekilde üretilebilmektedir. Nitekim aynı ölçülerde betonarme bir yapının inşaat süresi ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlı olduğu görülecektir.
Konteyner Ev İstenilen Renge Boyanabilir mi?
Modellerimiz standart bir mimari ile üretilmektedir. Ancak renklendirme taleplerinizi değerlendirerek uygulayabiliriz.
Konteyner Ev Dış Tasarımında Değişiklik Yapılabilir mi?
Modellerimiz birbirleri ile birleştirilebilmektedir. Bu sayede dış tasarımda değişiklikler yapılabilir.
Konteyner Ev İstediğimde Farklı Bir Konuma Kurabilir miyim?
Yapının yer ile bağlantıları kesildikten sonra farklı bir konuma taşınabilmektedir.
Konteyner Ev Sevkiyatı Nasıl Yapılıyor?
Seçilen modelin belirli parçaları üretim tesislerimizde üretilerek yapının kurulacağı alana sevk edilmektedir. Yapının kurulumu ekiplerimiz tarafından yapılarak anahtarı teslim edilmektedir.
Konteyner Ev Dört Mevsim Kullanabilir miyim?
Yapı üzerinde yapılan yalıtım çalışmaları sayesinde modellerimiz dört mevsim kullanılabilmektedir.
Konteyner Ev Alırken Ödeme Şekli Nasıl Ayarlanır?
Bir model seçildikten sonra sizlere bir fiyat teklifi iletmekteyiz. Teklifin kabulü ardından tutarın yarısı nakit olarak ödenir. Tutarın kalan yarısı ise çek veya kredi kartı ile üretilebilir.
Konteyner Ev Depreme Karşı Dayanıklı mıdır?
Yapılar üzerinde yapılan mühendislik çalışmalarımız sayesinde bu yapılar depreme dayanıklı bir şekilde üretilmektedir.
Konteyner Ev Yalıtım İle İlgili Nasıl Önlemler Alınıyor?
Modellerimizin yalıtımı noktasında sandviç panel kullanılmaktadır. Sandviç panel sayesinde yapı hafif olmakla birlikte yapı tümünde ısı, sıvı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır.
Konteyner Ev Almak Mantıklı mı?
Bu evlerden almak oldukça mantıklıdır. Çünkü bu evler hem birbirleri ile birleştirilebilir hemde piyasada alınabilen en ekonomik fiyat etiketine sahip yapılardır. Bu açıdan bakılınca oldukça mantıklıdır.
Konteyner Ev İmara Tabi Midir?
Kalıcı olarak kurulabilen tüm evler imar kanuna tabiidir. Sizlerde arsanızın bağlı bulunduğu belediyelere müracaat ederek imar izni alabilirsiniz.
İletişime Geç