Konteyner

Konteyner

Konteyner deyince aklımıza uluslararası nakliye yapan gemilerin üzerindeki konteynerler gelse de aslında hemen hemen her yerde kullanım alanı bulan konteynerler, size sıcak bir ev olabilir, ofis olabilir, ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz duş ve tuvalet alanı ve yatakhane olabilir. Konteyner fiyatları hemen hemen her bütçeye uygundur. Makro Prefabrik konteynerlerinin çatı kaplaması Naturel Galvaniz Sac kullanılmıştır. Galvaniz sac; metalin korozyona uğramasının önüne geçmek için çinko ile kaplanmıştır. Suya dayanıklı mükemmel bir çatı malzemesidir. Makro Prefabrik konteynerlerinin dış cephe boyası elektrostatik fırın boyasıdır. Mevsim şartlarına oldukça dayanıklıdır. Yaşam konteynerleri Modül Kabinler olarak da isimlendirilen bu tip konteynerlar, temel olarak portatif bir yaşam alanı oluşturulmasına yardımcı oluyor.


Sıhhi tesisat ve elektrik tesisatları konteyner modeline göre sıva altı ve sıva üstü monte edilmiştir. Konteynerlerimizin iç kapıları ev görünümü vermesi açısından düz Amerikan Pres kapılardan oluşmakta iken her türlü mevsim koşullarından etkilenmemesi için dış kapılar izoleli sac kapıdır ve hemen üst kısmında aydınlatma vardır. Duvarlar ise yine mevsim şartlarına ve zorlu çevre koşullarına mukavemet gösterebilen dört beş santim genişliğinde sandviç panellerden oluşmaktadır.

Konteyner Modelleri

Makro Prefabrik her ihtiyaca uygun konteyner modelleri üretmektedir. Her bütçeye uygun konteyner fiyatlarımızı öğrenmek için fiyat alınız. Konteyner fiyatlarımızı öğrenmek için bize whatsapp hattımızdan veya sabit hatlarımızdan ulaşabilirsiniz. Beş çeşit konteyner ev çeşidimiz bulunmaktadır. Bunlar standart konteynerler, ofis Konteynerler, yatakhane konteynerler, WC ve duş konteynerleri ve konteyner evlerdir.

1.Standart Konteyner

Her ne kadar ismi standart konteyner olsa da bu konteynerler Makro Prefabrik gücü ve deneyimi ile birleştiğinde kompakt, dayanıklı, kullanışlı çözümler ortaya çıkar. Hobi bahçesi olanlar ve uygun fiyatlı bir çözüm arayanların tercihi bu konteyner modeli olacaktır. Bu konteyner modelinin iç mimarisi dizayn edilmediği için iç mimari konusunda tercihlerini özgür kılar. Pencerelerde kullanılan beyaz renk PVC pencereler ısı ve gürültü yalıtımı sağlarlar. Böylece içeriye gürültü girmez ve içeriden ısı kaybı olmaz. Dış kapı izoleli sac kapıdır. Alacağınız bu konteyner modeli her ne kadar standart olsa da arkasında Makro Prefabrik deneyimi var. Standart konteynerler, betonarme yapılara göre daha hafiftirler ve bir yerden başka bir yere nakliyesi mümkündür.
Konteyner ölçüleri; Yüksekliği 260 cm, boyu 7000 cm, eni 2980 cm’dir.

2.Ofis Konteyner

Bu konteyner modeli ofisini kendi tasarlamak isteyenler için Makro Prefabrik deneyimi ile üretildi. Çeşitli büyüklüklerde üretilen bu konteynerler sayesinde ofisinizin uzunluğunu ve genişliğini ayarlayabileceğiniz özgür bir alanınız kalıyor. Makro Prefabrik ofis konteynerleri Naturel Galvaniz sac kaplama çatı teknolojisi, sandviç panel duvarlarıyla mevsim ve dış çevre koşullarına mukavemet sağlamaktadır. Pencerelerde kullanılan beyaz renk PVC pencereler ısı ve gürültü yalıtımı sağlarlar. Böylece içeriye gürültü girmez ve içeride ısı kaybı olmaz.

Ofis konteynerler betonarme yapılara göre daha hafiftirler ve bir yerden başka bir yere nakliye imkanı verdiğinden işletmeler tarafından çokça tercih edilir.
Makro Prefabrik ofis Konteynerleri modelimiz, değişen piyasa koşullarında inşaat sektörü maliyetleri artarken bu konteynerler uygun fiyatlı, dayanıklı ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilen bir çözüm olacaktır. Sizde hemen Makro Prefabrik ofis konteynerleri için teklif alabilir.

Ofis Konteyner Ölçüleri

42 m2 olan modele “Dünya için küçük ama benim için büyük bir adım” diye atacağınız adımlarınızı ve iş modelinizi sığdırabilirsiniz. Her ne kadar Ofis Konteyner modelleri arasında en küçükleri bu model olsa da unutmayın; potansiyeli olan büyük işler bir masada başlayabilir, küçük bir oda da başlayabilir.
63 m2 olan model kobi ve yeni iş kuracakların iş modeli ihtiyaçlarını bir çok yönden karşılayabilir. Simetrik ve sağlam yapısı ile iş modelinizi 63 m2’ye sığdırın.
84 m2 olan modelde diğerlerinden farklı olarak büyük bir toplantı odası bulunmaktadır. Gelişmekte olan işletmelerin toplantılarını rahatça yapabilmesi için tasarlandı. Gelişmekte olan işletmelerin gelişmelerine katkıda bulunur. 210 m2 ve 294 m2 olan modelde diğerlerinden farklı olarak 2 kat bulunmaktadır. Daha çok toplanma noktaları, kargo toplama alanı gibi kullanılan bu konteyner tasarımı büyüyen işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. İki katlı olması sizi yanıltmasın.

Makro Prefabrik deneyimiyle yine çatı da Naturel Galvaniz Sac, sıhhi ve elektrik tesisatları sıva üstü kullanılmıştır. Mevsim ve çevredeki kötü koşullarına mukavemet gösterebilmesi için iç ve dış duvarları 4-5 cm kalınlığında Sandviç Panel kullanılmıştır. Biz kalabalık bir aileyiz diyen işletmeler için dizayn edilmiştir.

3.Yatakhane Konteyner

Daha çok şantiye, kamplar, askeri ve afet alanlarında kullanılmak üzere tercih edilen bu konteyner modellerinde güvenlik ve sağlamlık önceliğimizdir. Makro Prefabrik olarak çatıda suya ve değişen mevsim ve çevre koşullarına mukavemet gösteren Natural Galvaniz Sac malzeme kullanılmaktadır. 528 m2 ve 560 m2 olan modellerimiz iki katlı olup, İşçi Yatakhane Konteyneri modelimiz 1296 m2 olup 3 katlıdır. Tüm Yatakhane Konteyner modellerimizde WC ve duş alanı bulunmaktadır. 560 m2 olan modelimizde duş ve WC alanı 6 m2 daha büyüktür.

4-5 cm kalınlığındaki Sandviç panel duvarlar ise ısı ve ses yalıtımı sağlar. Diğer konteynerlerden farklı olarak bütün yatakhane konteyner modellerimizde yangına dayanaklıdır ve yangın merdivenleri bulunmaktadır. Makro Prefabrik tarafından personelin kaliteli uyku uyuması için dizayn edildi. Yataklı Konteynerler bulunduğu yere göre pratik ve uygun fiyatlı çözüm sunarlar. Pencerelerde kullanılan beyaz renk PVC pencereler ısı ve gürültü yalıtımı sağlarlar. Böylece içeriye gürültü girmez ve içeride ısı kaybı olmaz. Sıhhi ve elektrik tesisatı sıva üstü olarak yapılmıştır. Yatakhane konteynerler betonarme yapılara göre daha hafiftirler ve bir yerden başka bir yere nakliyesi mümkündür.

4.WC ve Duş Konteyneri

İnşaat Şantiyeleri, askeri kışlalar, maden ocakları, konserler ve daha bir çok yerde kullanılan hazır WC ve Duş Konteynerleri, kuruldukları andan itibaren kullanıma hazır oldukları için çokça tercih edilmektedir. Taşınabilir olma özelliklerinden ötürü bir yerden başka bir yere taşınabilirler. Sadece duş konteyneri olduğu gibi, sadece WC konteyneri olan modellerimiz de mevcuttur. Duş ve WC birlikte olan konteyner modellerimizde üç adet tuvalet, iki adet duş kabini ve iki adette lavabo bulunmaktadır. Boyu 6000 cm olan modelimiz de ise üç adet tuvalet, üç adet duş kabini ve dört adet lavabo bulunmaktadır.

Boyu 7000 cm olan modelimizde ise dört adet tuvalet kabini, üç adet duş kabini ve dört adet lavabo bulunmaktadır. Boyu 7000 cm olan sadece WC olan konteynerimizde yedi adet alaturka tuvalet bulunurken dört adette lavabo bulunmaktadır. Aynı boydaki sadece duş olan konteynerimizde ise yedi adet duş kabini bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre kapının yeri değiştirilebilir ve bir adet küçük havalandırma penceresi bulunmaktadır. Konteyner ölçüleri yükseklik olarak 2500 cm, eni 2980 cm, boyu ise 5000 cm’dir.

5.Konteyner Evler

Tiny House kelimesini bu günlerde çok duyar olduk. Tiny House bir nevi kültür olmaya devam ederken, Makro Prefabrik bünyesindeki mühendislerimiz bu konteyner modellerini siz ailenizle kurduğunuz Tiny House hayallerini bir konteynere sığdırabilmek için dizayn ettiler. Konteyner ev fiyatları, betonarme evlerin maliyetlerine göre oldukça uygundur. Konteyner Ev olarak üç modelimiz bulunmaktadır ve üçünün de ölçüleri; yüksekliği 260 cm, boyu 7000 cm, eni 2980 cm’dir. Bu modellerimizin hepsinde duş kabini, lavabo, alafranga model bir tuvalet, ve bir adet mutfak lavabosu dahildir. Pencerelerde kullanılan beyaz renk PVC pencereler ısı ve gürültü yalıtımı sağlarlar.

Böylece içeriye gürültü girmez ve içeride ısı kaybı olmaz. Sıhhi ve elektrik tesisatı sıva üstü olarak yapılmıştır. 4-5 cm kalınlığındaki Sandviç panel duvarlar ise ısı ve ses yalıtımı sağlar. Makro Prefabrik olarak çatıda suya ve değişen mevsim ve çevre koşullarına mukavemet gösteren Natural Galvaniz Sac malzeme kullanılmaktadır. Konteyner ev fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen teklif alınız.

Konteyner Fiyatları

Hızlı üretim, hazır ve taşınabilir özelliği olan konteynerler, değişen piyasa koşullarından ötürü artan inşaat maliyetleri göz önüne alındığında konteyner fiyatları daha uygun olduğu görülür. Makro Prefabrik konteynerleri geçici, kompakt ve uygun fiyatlı çözümler arayan işletmelerin ihtiyaçlarına çözüm üretebilir. Sürekli artan inşaat maliyetlerine gömülmektense Makro Prefabrik konteynerlerini deneyin. Konteyner ve konteyner ev fiyatlarımızı öğrenmek için hemen sizde whatsapp ve sabit hatlarımızdan teklif alabilirsiniz.

Konteyner Avantajları

En büyük avantajı kesinlikle taşınabilir olması diyebiliriz. Düşünün biri size yirmi sene önce “Evler yirmi sene sonra taşınabilir olacakmış.” deseydi, muhtemelen bunu söyleyen kişiye gülerdik. Ancak Makro Prefabrik gelişen teknolojiyi kullandı ve evleri taşınabilir hale getirdi. Betonarme evlere göre konteyner ev fiyatlarını uygun hale getirdik. Bir başka avantajı ise betonarme yani sabit evlerdeki rahatlığımızı bize sunuyor olmasıdır.

Neden Konteyner Tercih Etmelisiniz?

Konteynerler hangi amaçla kullanılırsalar kullanılsınlar betonarme yapılara göre bir çok avantaja sahiptirler. Eğer ki uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız, taşınabilir, kompakt, sağlam bir çözüm arıyorsanız, Makro prefabrik deneyimi ve uzmanlığı arıyorsanız, konteyner tercih etmelisiniz.

Makro Prefabrik Whatsapp