Kabin

Modül kabinler, son yıllarda her alanda pek çok farklı amaç doğrultusunda yaygın kullanıma ulaşan prefabrik yapı gruplarının bir üyesidir. Yüksek kalitedeki malzemelerden üretilen bu yapılar, en sert hava ve çevre koşullarında dahi uzun ömürlü bir kullanım güvencesi sunuyor.

Kabin

Günümüzde farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak geliştirilen kapalı kullanım alanları oluşturulmasını sağlayan yapı sistemleri bulunuyor.  Bu yapı sistemleri arasında portatifliği, yüksek işlevselliği ile Çelik Hangar - Depo dikkat çekiyor. Her alanda sıklıkla tercih edilen modül kabinler, kullanım amacına uygun şekilde dizayn ve dekore edilebilmektedir. Portatif olmaları ile her alana rahatlıkla da taşınabilen modül kabinler, güvenlikten ticari hizmetlere kadar her alanda etkin biçimde kullanılıyor.

Geleneksel yapı uygulamalarının mümkün olmadığı noktalarda dahi portatif bir çözüm oluşturan modül kabinler ve konternerlar kapalı kullanım alanı kolayca oluşturulabiliyor. Çevresel faktörlere karşı yüksek dayanıklılığa sahip olan ve içerisine yüksek koruma sağlayan portatif kabinler modüler yapılarıyla farklı kullanım amaçlarına da yanıt verebiliyor.

Modül Kabinler Hakkında

Tüm açık alanlara rahatlıkla kurulumu gerçekleştirilebilen modül kabinler hakkında en temel özeliklerden birisi de sağlamlığıdır. Konteyner sağlam ve portatif olması sebebi ile ister sabit bir noktada ister de değişken noktalarda modüler kabinlerin kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Modül kabinlerin kullanım sahası oldukça geniştir. Günümüzde halk arasında yaygın olarak “güvenlik kabini” şeklinde isimlendirilir. Çünkü modül kabinler günümüzde yaşam, eğitim ve çalışma alanlarının güvenliğini sağlayan personeller için güvenlik kabini olarak kullanılmaktadır. Modül kabin ve konternerlar açık alanda basitçe kapalı bir alan yaratabilmeye olanak veriyor olması bu doğrultuda kullanımına olanak vermektedir.

Güvenlik kabini olarak kullanımının dışında büfe, portatif WC gibi farklı kullanım şekillerine sahiptir. Makro Prefabrik modül kabin modellerinde farklı kullanım ihtiyaçlarına göre tasarımsal farklılıklara yer verilmektedir. Böylelikle her kullanım amacına göre en kaliteli ve en işlevsel tasarımın ortaya çıkartılabilmesi sağlanabiliyor. 

Modül Kabin Fiyatları 2024

Modül kabinler, portatif olmaları sayesinde her mekanda ve her yüzeyde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanım amacına uygun şekilde tasarlanan modül kabin modellerinin her birinin en temel özelliklerinin başında ekonomik olmaları geliyor. Modül kabin fiyatları 2024 yılında kullanım amacına göre en ekonomik çözümü oluşturuyor.

Üretim malzemesi, portatif olması ve pratik şekilde uygulanabilirliği ile diğer yapı sistemlerine göre çok daha ekonomik olmasını sağlıyor. Modül kabin ve konternerlar hem yapı malzemeleri hem de zaman yönünden ciddi bir tasarruf oluşturması, kullanımında yakalanacak yüksek konfor ve kalite standartlarından önce sıklıkla tercih edilmesinde önemli bir etki yaratıyor.

2024 Modül Kabin Modelleri

Modül kabin modelleri, kullanım amacına göre çeşitlilik gösterir. Kullanım amacına göre cam ve kapı tasarımları belirlenir. Ayrıca iç dizayn ve teknik özellikleri bakımından da yine kullanım amacına uygun şekilde Makro Prefabrik tarafından yüksek kaliteli malzemeyle üretimi gerçekleştirir. Bu nedenle 2024 modül kabin modelleri oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Temel olarak modül kabinlerde panel kabin, modül kabin ve WC Duş kabin şeklinde 3 temel model çeşidi bulunur.

Her modül kabin modelinde kullanım amacına/alanına göre farklı ölçü seçenekleri bulunuyor. Panel kabinler 110*110 cm ile 250*250 cm aralığında farklı ölçü seçeneklerine sahiptir. Modern kabin veya “Metropol Kabin” modellerinde 150*150 cm ile 300*700 cm aralığında ölçü seçenekleri bulunuyor. WC duş kabinlerinde ise 110*110 cm ile 250*250 cm ölçü seçenekleri bulunur. Bu modellerde kapı sayısı yani kullanılacak alan sayısı konusunda da seçenekler mevcuttur.

Modül Kabin Avantajları

Modüler kabin veya modül kabin avantajları oldukça geniştir. En önemli özelliği ise nakliye araçları ile her zaman rahatlıkla taşınmasını sağlayan portatifliğe sahip olmasıdır. Portatif olması sayesinde pek çok farklı mekanda uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanım imkanı sağlar. Isı, su ve ses yalıtımı açısından da yüksek dayanıklılık kazandıran poliüretan malzemelerden üretilir. Bu nedenle her türlü iklimde ve her türlü coğrafik koşulda modül kabinler kapalı alan oluşturulması maksadıyla kullanıma uygundurlar.

Depolama ve geniş çalışma alanları yaratılmasında da Konteynerlar sistemleri tercih edilebiliyor. Üretim malzemeleri, portatif olması ve rahatlıkla taşımaya uygun olması gibi özellikleri modül kabin modellerinin alternatiflerine nazaran oldukça ekonomik olmasını da sağlamaktadır. Bu özelliği de ister bireysel ister de kurumsal kullanım olsun fark etmeksizin oldukça avantajlı bir yapı sistemi haline dönüşmesini sağlıyor. Bu nedenle de günümüzde her alanda sıklıkla modül kabin ürünleriyle karşılaşılıyor.

İletişime Geç