Çelik Hangar - Depo

Çelik hangar ve depolar, geniş alan ihtiyaçlarınız için mükemmel çözümler sunar. Yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlülük özellikleriyle dikkat çeker. Hava koşullarına karşı üstün koruma sağlayan bu yapılar, kolay montaj ve esnek kullanım imkanları ile ön plana çıkar. Her türlü depolama, üretim ve lojistik ihtiyaçlarınıza uygun, ekonomik ve güvenilir bir seçenektir.

Çelik Hangar - Depo

Çelik hangar, günümüzde geniş kullanım alanına sahip yapı ürünlerinden birisidir. Üretiminin çelik konstrüksiyon ile yapılıyor olması nedeniyle çelik hangar olarak isimlendirilen hangarlar/depolardır. Kullanım amacının gerekliliklerinin karşılanması maksadıyla çelik malzemeler ile üretilen ve kullanım alanına uygulanan modern yapı ürünleridir. Çelik hangar - depo temel olarak muhafaza amacıyla kapalı mekan yaratılması amacıyla üretilmektedir.

Bu nedenle söz konusu olan yüksek sertlik/dayanıklılık standartlarının yakalanması çelik konstrüksiyon temeliyle sağlanır.
Pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanımı gerçekleştirilebilen çelik hangarlar hızlı uygulanabilirlikleri ile zamandan tasarruf sağlar. Kullanım alanına Makro Prefabrik tarafından süratle çelik konstrüksiyon hangarların inşası sağlanabilmektedir. Kurumsal iş ve çalışma alanlarında konteynerlar da yaygın olarak kullanılıyor.

Çelik Hangar - Depo Hakkında

Çelik hangar, tüm elemanları çelikten üretilmiş olmasından mütevellit bu şekilde isimlendirilir. Çeliğin sert ve yüksek dayanıklılıktaki yapısıyla kullanım amacına uygun şekilde son derece güvenli kapalı kullanım alanlarının yaratılmasına yardımcı olur. Çelik konstrüksiyona sahip olan çelik hangar - depo hakkında istenilen ölçülere uygun olarak inşa edilebilmektedir.

Kullanım alanındaki ihtiyaçlara ve tüketici isteklerine göre uzmanlar tarafından 3 boyutlu bilgisayarlı ortamda çizim ve canlandırması yapılır. Bu şekilde istenen özelliklerde çelik hangar tasarımının en güvenli şekilde ortaya çıkartılması sağlanır. Daha sonra uygulama sahasının dinamikleri çelik hangar/depo için uygun hale getirilerek, süratle çelik konstrüksiyon temelinde hangarın inşası tamamlanır. Sürgülü sistem kapılara sahip olacak şekilde tasarlanan çelik hangarlar kullanım amacına göre tasarlanabilir.

Çelik Hangar - Depo Fiyatları 2021

Günümüzde pek çok alanda kullanımıyla karşılaşılan çelik hangar yapıları kaliteli ve güvenilir olmaları kadar oldukça ekonomik olmaları nedeniyle de tercih edilmektedir. Ayrıca modül kabinler de kullanım amacının gerekliliklerini tam olarak karşılayabilmesi, yüksek dayanıklılığa sahip olması ve süratle inşa edilebilmesi nedeniyle oldukça ekonomiktir.

Çelik hangarlar, betonarme vb. yapı bileşenleri ile inşa edilen hangarlara nazaran çok daha uzun ömürlü, güvenli bir kullanım standardına sahiptir. Kaliteli ve ekonomik olması nedeniyle de günümüzde kurumsal alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

2021 Çelik Hangar - Depo Modelleri

Yapısal özellikleri gereğince çelik hangarlar farklı tasarım formunda üretilebilmektedir. Kullanım amacına göre çelik konstrüksiyonun tasarımı 3 boyutlu bilgisayarlı ortamda ortaya çıkartılmaktadır. Böylelikle kullanım amacına uygun şekilde çelik hangar - depo inşası gerçekleştirilir. 2021 çelik hangar - depo modelleri kullanım ihtiyaçlarına ve isteklerine göre çeşitlilik kazanır.

Çelik hangarların iç kullanım alanı ihtiyacına uygun olarak yapısal dinamikleri belirlenir. Genellikle çelik konstrüksiyon tam ortada birleşen tek bir çatı formunda tasarlanır. Ancak iç kullanım sahasında daha geniş ölçülerin gerekli olması durumunda iki çelik hangarın birleştirilerek, uygulanması sağlanır. Böylelikle hem yapı dinamiği korunur hem de geniş bir kullanım alanı son derece güvenli bir şekilde oluşturulabilir.

Çelik konstrüksiyon hangar ve depo yapılarında kullanım amacına göre farklı seçeneklerde sunulabiliyor. Bunlar arasında yalıtım ve yalıtımsız olarak 2 ana grup bulunuyor. Yalıtım ihtiyacının bulunmadığı noktalarda yalıtım hususunda ek maliyetlerin oluşturulmaması sağlanıyor.

Çelik Hangar - Depo Avantajları

Çelik hangar-depo sistemlerinin en temel avantajlarının başında hafif olmaları geliyor. Çelik yapıların hafif olmaları ciddi bir güvenlik standardı da kazandırıyor. Çünkü yapının hafifliği depremden etkilenme şiddetini de doğrudan etkiliyor. Bu nedenle çelik hangar - depo avantajları arasında ilk sırada depreme dayanıklı olmaları geliyor. Bu özelliği hem çalışma alanı için hem de en önemli unsurların muhafazasında depo alanı olarak kullanımı için en uygun alternatif haline dönüşmesini sağlıyor.

Çelik hangarların bir diğer önemli avantajı ise diğer depo sistemlerine göre çok daha işlevsel olmalarıdır. Yani çelik hangarlar ihtiyaçlara göre büyütme, yenileme veya bölümler oluşturabilme gibi son derece önemli bir işlevselliğe sahiptir.
Çelik hangar - depo avantajlarından bir diğeri de çelik malzemeden inşa ediliyor olmasıdır. Korozyona karşı son derece yüksek dayanıklılığa sahip olması çok uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasını sağlamaktadır. Üstelik korozyon başta olmak üzere olumsuz faktörlere karşı dayanıklılığı sık sık bakıma ihtiyaç oluşturmasının da önüne geçiyor.

Hangi Çelik Hangar - Depo Sizin İçin Uygun?

Çelik hangar - depo ihtiyaca/isteğe göre tasarlanabilen yapıda olması nedeniyle de oldukça ekonomik bir seçenek oluşturuyor. Çünkü bireysel kullanım ihtiyaçlarına göre de çelik gibi güçlü ve dayanıklı materyalin getirdiği avantajlardan ekonomik şekilde yararlanabilme imkanı sağlıyor. Depolama/çalışma alanı büyüklüğü, yalıtım ihtiyacının olup, olmadığı gibi kriterlere net cevaplar bularak, sizin için en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar
Çelik Hangar - Depo Ortalama Teslim Tarihi Nedir?
Bu yapılar oldukça hızlı üretilebilmektedir. Aynı ölçülerdeki betonarme yapıların inşaat süreleri ile çelik hangar modellerimizin inşaat süreleri karşılaştırıldığında modellerimiz oldukça avantajlıdır.
Çelik Hangar - Depo İstenilen Renge Boyanabilir mi?
Çelik hangar modellerimiz standart mimari ile üretilmektedir. Bu hususta renk kişiselleştirme talepleriniz değerlendirilerek uygulanabilmektedir.
Çelik Hangar - Depo Dış Tasarımında Değişiklik Yapılabilir mi?
Yapı genelinde dış tasarım değişiklikleri mühendislik açısından riskli olabilir. Eğer değişiklik mühendislerimiz tarafından bir risk taşımadığı onaylanırsa uygulanabilmektedir.
Çelik Hangar - Depo İstediğimde Farklı Bir Konuma Kurabilir miyim?
Çelik hangar modelinin tesisatlar gibi yer ile bağlantısı kesildikten sonra farklı bir konuma taşınarak kurulumu yapılabilir.
Çelik Hangar - Depo Sevkiyatı Nasıl Yapılıyor?
Yapının belirli komponentleri üretim tesislerimizde üretilerek kurulması gereken alana sevk edilmektedir. Akabinde ekiplerimiz alanda yapının kurulumunu yaparak sizlere teslim etmektedir.
Çelik Hangar - Depo Dört Mevsim Kullanabilir miyim?
Çelik hangar modellerimiz etkili yalıtım malzemeleri ile donatıldığından ötürü dört mevsim kullanılabilmektedir.
Çelik Hangar - Depo Alırken Ödeme Şekli Nasıl Ayarlanır?
Seçtiğiniz modele özel olarak sizlere bir fiyat teklifi iletmekteyiz. Fiyat teklifi onaylandıktan sonra tutarın yarısını nakit olarak ödemelisiniz. Kalan tutar çek veya kredi kartı ile ödenebilmektedir.
Çelik Hangar - Depo Depreme Karşı Dayanıklı mıdır?
Çelik hangar modellerimizin hepsi deprem ve diğer doğal afetlere karşı dayanacak şekilde üretilmektedir.
Çelik Hangar - Depo Yalıtım İle İlgili Nasıl Önlemler Alınıyor?
Yalıtım noktasında çelik hangar modellerimiz sandviç paneller ile üretilmektedir. Bu sayede yapı ısı, ses ve sıvı yalıtımlı olmaktadır.
Çelik Hangar - Depo Almak Mantıklı mı?
Çelik hangar modellerimizi satın almak birçok açıdan mantıklıdır. Çünkü bu yapılar aynı ölçülerdeki betonarme yapıların maliyetlerine göre oldukça ekonomiktir. Öte yandan oldukça işlevsel yapılardır. Bu açılardan bakıldığında modellerimizi satın almak oldukça mantıklıdır.
Çelik Hangar - Depo İmara Tabi Midir?
Tüm yapılar gibi çelik hangar modellerimiz de imar kanununa tabiidir. Arsanızın bağlı bulunduğu belediyelere müracaat ederek imar izninizi çıkarabilirsiniz.
İletişime Geç