Yalova Prefabrik Ev

Yalova prefabrik ev denince aklımıza hemen hemen her yerde gördüğümüz, oldukça güzel, lüks ve estetik mimariye sahip evler gelmektedir. Öyle ki dışarıdan bakıldığı zaman diğer klasik usulde inşa edilmiş evlerden hiçbir farkı yoktur. Hatta bazı modeller görünüm açısından çok daha ön plana çıkabilmektedir.

Yalova bölgesinin genel iklimi göz önüne alındığında, yazları kurak ve sıcak, kışlar ılık ve bol yağışlı olduğunu görmekteyiz. Bu iklime benzer iklime kurulan İstanbul Prefabrik Ev bölge ve iklim olarak oldukça uygundur. Yalova prefabrik ev seçenekleri tıpkı İstanbul gibi her mevsim ve çevre koşullarına uyum sağlayabilmektedir. Yalova prefabrik ev fiyatları gibi İstanbul bölgesinde de fiyatlar oldukça uygundur. Dileyenler oradan da ev alabilirler.

Fiyatlara geldiğimizde ise prefabrik ev fiyatları Yalova bölgesinde yaşayan halkın daha kolay ulaşması için ekonomik belirlenmiştir. Öte yandan bakınca Yalova oldukça küçük fakat ülkemizin incisi olan bir ilimiz. Oldukça güzel İstanbul’a çok yakın olmasından dolayı pek çok yazlığın burada olduğu bir bölgedir. Bu durum da da Yalova prefabrik ev seçenekleri oldukça popüler olmaktadır. 

Prefabrik ev fiyatları Yalova bölgesi için pek çok faydası bulunmaktadır. Öyle ki bu evlerin bölgeye uyum sağlayabilmesi için izolasyon çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca üretiminde kullanılan kaliteli malzemeler doğrultusunda baktığımız zaman Yalova prefabrik ev fiyatları da bölge halkı tarafından benimsenmiştir. Bunlara ek olarak yöre halkının hemen hemen her ihtiyacına ve her bütçeye yönelik üretildiği için prefabrik ev firmaları Yalova bölgesi için hemen akıllara Makro Prefabrik gelmektedir.

Yalova Prefabrik Ev Fiyatları

Yalova prefabrik ev seçenekleri günümüzde hem kırsal hem de şehir içerisinde kullanılabilmektedir. Öyle ki bu bölgede yazlık olarak kullanılabildiği gibi şehrin içerisinde de kullanımı oldukça fazladır. Yalova, İstanbul’a yakın bir konumda olduğu için hemen hemen aynı iklimi yaşarlar. Bu da demek oluyor ki burası dört mevsimi yaşayan bir şehir. Hal böyle olunca prefabrik ev Yalova fiyatları ekonomik olduğu gibi dört mevsim koşullarına da uygun olması gerekmektedir.

Bu evler ile ilgili genel manada bilgiler verdikten sonra Yalova prefabrik ev fiyatları ile ilgili konulara odaklanabiliriz.Yalova prefabrik ev fiyatları 2022 yılında belirlenirken pek çok husus masaya yatırılmıştır. Son yıllarda pek çok sebeple yaşadığımız kur dalgalanmaları sonucunda değişen piyasa koşulları inşaat sektörünü oldukça olumsuz etkilemiştir. Olumsuz etkilenen bu sektörde malzeme fiyatları tavan yapınca zincirleme olarak betonarme evlerin fiyatları da yükselmiştir. Fiyatlar insanların bütçesinin çok üzerinde kalınca insanlar da bu evlere alternatif olacak yeni bir yapı çeşidi aramışlardır. Bu arayışın sonunda ise oldukça ekonomik olan Yalova prefabrik ev fiyatları ile karşılaşmışlardır. 

Prefabrik ev Yalova fiyatları daha da uygun yapan bir diğer avantaj ise bu fiyatlara dahil olan malzemeler ve ustalık gerektiren işlerin hizmetleridir. Hal böyle olunca yöre halkı tarafından benimsenen Yalova prefabrik ev fiyatları 2022 yılı için oldukça uygun kalmıştır. Bu malzemeler ve hizmetler prefabrik ev Yalova fiyatlarına dahil olduğu için bu malzeme ve hizmetleri almak için ayırdığınız bütçenizden tasarruf edersiniz.

İşte fiyatlara dahil olan malzemeler ve ustalık isteyen hizmetler;

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Prefabrik bina elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
  • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
  • Konut dış ve iç kapılarının montajının yapılması
  • Konut pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
  • Konut iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

İşte bu malzemeler ile birlikte taşınabilir bir ev almak istiyorsanız hemen modellerimizi inceleyebilirsiniz. Avantajlı fiyatları ve estetik mimarisi ile ürettiğimiz evler sayesinde prefabrik ev firmaları Yalova denince akla hemen biz gelmekteyiz.

Yalova Prefabrik Ev Modelleri

Yalova bölge olarak dört mevsimi yaşayan bir bölgedir. Kimi dönemlerde karasal iklim özelliklerini yansıtıyor olsa da yazları kurak ve sıcak, kışlar ise ılık ve bol yağışlı olmaktadır. Bu bölgeye en yakın Bursa’dır. Bursa prefabrik ev seçenekleri hem fiyat hem de sağlamlık bakımından oldukça uzun ömürlüdür. Ayrıca bu evlerin kış koşullarına uyum sağlaması ve ev içi iklimin korunması için belirli şartlar altında izolasyon çalışmalı yapılmıştır.

Yapılan izolasyon çalışmalarını detaylarıyla anlatacak olursak; bütün ev modellerimizin iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında ve 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılmaktadır. Fakat müşterilerimizin istekleri üzerine istenilen herhangi bir izolasyon malzemesi de kullanılabilmektedir. Buna ek olarak tavan kısmında 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. 

Bunların yanı sıra izolasyona yardımcı olan yan malzemeleri de saymalıyız. Kullanılan yan malzemeler, daha çok ısı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır fakat bu malzemeler hem ısı, hem ses, hem de yağmur suyunu içeriye almayan, yani sıvı yalıtımı olan malzemelerdir. O malzemelerden birisi çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz ve diğeri ise pencerelerde kullanılan PVC pencerelerdir. Bu malzemelerin ikisi de hem sıvı, hem ısı, hem de ses konusunda oldukça yalıtkandır. Üzerine yağan kar ve yağmur suyu gibi suları içeriye almadan kaydırma usulu ile üzerinden atar. 

Yalova Prefabrik Ev Fiyatları Oldukça Cazip

Bu evler ve iki katlı çelik ev modelleri üretilmeden önce uzun süren AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yapılmıştır. Yapılan ÜR-GE çalışmaları kapsamında diğer üreticilerin, üretimde yaptığı hatalar giderilirken AR-GE çalışmaları kapsamında ise yöre halkının ihtiyaçları analiz edilmiş, akabinde ihtiyaçları gideren modeller tasarlanmıştır.

Yalova'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Bu evlerin, bölgede en çok tercih edilmesinin sebebi uygun fiyatlarına rağmen mimarisinin estetik olmasıdır. Öyle ki bu evlerin tek katlı üretilen modelleri olduğu gibi iki katlı üretilen modelleri de bulunmaktadır. Ebat çeşitliliğine detaylıca baktığımızda 40 m2 boyutlardan başlayıp, 178 m2 büyüklüğe kadar ulaşabildiğini görmekteyiz. Bütün modellerimizi incelediğiniz halde yine de hayallerinizdeki evi bulamadıysanız özel projelendirme seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

İletişime Geç