yatakhane-1650271956

Prefabrik Yatakhane


Çeşitli projeler için geçici veya kalıcı yatakhane kurulumu ihtiyacı kurumsal alanda sıklıkla karşılaşılan ihtiyaçlardan birisidir. Toplu konaklama ihtiyaçlarının karşılanmasında eskiden beri farklı çözüm yöntemleri denenmiştir. Portatif yapı teknolojisi ile birlikte bu ihtiyaca hem ekonomik hem de kaliteli bir çözüm oluşturulabiliyor. Gelişmiş teknoloji ürünü olan prefabrik yatakhane binaları ile birlikte projeler kapsamında toplu konaklama ihtiyacının konforlu ve ekonomik bir şekilde karşılanabilmesi mümkün oluyor.

Şantiye, fabrika, sosyal tesis ve askeri tesis gibi pek çok alanda kullanıma uygun olan Prefabrik Yatakhane binaları hem hızlı kurulumu hem de hazır teşkilatıyla anında kullanıma hazırdır. Yatakhane ve prefabrik yemekhane binaları ile son derece düşük maliyetlere sahip olması ile de toplu konaklama ihtiyaçlarının kaliteden ve konfordan ödün vermeden en ekonomik şekilde karşılanabilmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle de kamu kurumlarından, kurumsal yapılara kadar oldukça geniş bir alanda yaygın olarak prefabrik yatakhane binalarının kullanımı gerçekleştiriliyor.

Prefabrik Yatakhaneler Hakkında

Kurumsal çalışmalar ve projeler kapsamında personel veya kişilerin yatışı için en konforlu alanlar prefabrik yatakhane binaları ile oluşturulabiliyor. Hazır yapılar grubunda bulunan prefabrik yatakhane binaları hakkında en temel husus portatif olmalarıdır. Yani istenen her arazi üzerine beton uygulamasının ardından kısa sürede kurulumu gerçekleştirilerek, kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Bununla birlikte özellikle belirli sürelere sahip olan projeler kapsamında geçici yatakhane ihtiyacı içinde avantajlı bir kullanım sunuyor. Portatif olan prefabrik yatakhane binaları, projenin sona ermesiyle sökülerek, farklı bir lokasyona rahatlıkla taşınarak, kurulumu burada gerçekleştirilebiliyor.

Sağlıklı ve konforlu bir uyku ortamı oluşturan prefabrik yatakhane binaları, Makro Prefabrik tarafından tüm altyapılarıyla hazır olarak üretilmektedir. İyi ve kaliteli bir uyku içi tüm gereklilikleri karşılayan prefabrik yatakhane binaları kullanım ihtiyaçlarına uygun şekilde dizayn edilebilmektedir. Çelik konstrüksiyonu sayesinde son derece güvenli bir uyku alanı da oluşturan prefabrik yatakhane binaları, günümüzde hemen hemen her çalışmada yaygın olarak tercih ediliyor.

Prefabrik Yatakhane Fiyatları 

Kullanım amacına göre prefabrik yatakhane binaları farklı tasarımlarda üretilmektedir. Tasarımındaki bu farklılıklarda prefabrik ev fiyatları değişkenliklere neden olabiliyor. Ancak diğer yapı teknikleri ile inşa edilecek yatakhane binalarına göre prefabrik yatakhane bina fiyatları 2021 yılında da en avantajlı fiyatlara sahiptir.

Hazır yapı grubunda bulunduğundan uzun inşa süreleri bulunmuyor. Ayrıca diğer yapı tekniklerindeki diğer uygulama gerekliliklerinin mevcut olmaması sayesinde prefabrik yatakhane bina fiyatları oldukça düşük maliyetlere sahiptir.
Mimari boyutları, iç tasarımında kullanılan bileşenler gibi pek çok etken prefabrik yatakhane bina fiyatlarının belirlenmesinde doğrudan etki oluşturmaktadır. Çalışmalarınız doğrultusunda prefabrik yatakhane bina fiyatları ile ilgili daha net bilgi için Makro Prefabrik’ten projenize özel bilgi talep edebilirsiniz.

Prefabrik Yatakhane Modelleri

Çevresel ve doğal koşullara karşı yüksek dayanıklılığa sahip olan prefabrik yatakhane binaları, kullanım ihtiyaçlarına odaklı olarak üretilmektedir. Bu nedenle günümüzde farklı projelere odaklı olarak üretilmiş pek çok farklı prefabrik yatakhane bina modelleri bulunuyor. Prefabrik yatakhane binaları isteğe bağlı olarak tek katlı veya çok katlı olarak projelendirilebilmektedir.

Bununla birlikte prefabrik yatakhane binalarında sadece yatak alanları değil dinlenme salonları, eğitim alanları, sosyal etkinlik alanları gibi farklı ek alanlara da projelendirme kapsamında yer verilebilmektedir.
Tek katlı veya iki ve daha katlı yatakhane binalarında 58 metrekare ile 406 metrekare aralığında değişen mimari ölçü seçenekleri bulunmaktadır. Farklı kullanım hacim ve kapasitesine göre prefabrik yatakhane bina üretimi gerçekleştirilmektedir.

Prefabrik Yatakhane Avantajları

Çevre dostu yapı teknolojisi olan prefabrik yatakhane bina avantajları arasında ekonomik olmasının dışında da birbirinden önemli özellikler bulunuyor. Prefabrik yatakhane binaları, yüksek teknolojiyle donatılı olarak üretilmektedir. Portatif ve modüler tekniğe sahip olan prefabrik yatakhane binaları kullanım ihtiyaçlarına göre şekillendirilmektedir. Buna göre yatakhane binasında toplu yatak alanları tasarımına yer verilebildiği gibi özel yatak odaları şeklinde de bir tasarım kullanılabiliyor.

Yangın ve deprem dayanıklılığı bulunan prefabrik yatakhane binalarında yüksek bir dayanıklılık bulunmaktadır. Isı ve ses yalıtımının son derece kaliteli olması en zorlu koşulların bulunduğu ortamlarda dahi uyku alanının oldukça yüksek kalite standartlarına sahip olmasını sağlıyor. Bununla birlikte prefabrik ofis binaları gibi kolay kurulum, kolay söküm ve nakliye imkanına sahip olan prefabrik yatakhane binalarında tüm tesisat altyapısı da hazır olarak bulunur.

Hangi Prefabrik Yatakhane  Sizin İçin Uygun?

Yatakhaneyi kullanacak kişi sayısı en önemli kriteriniz olmalıdır. Bununla birlikte binada yatakhane haricinde bulunmasını arzuladığınız sosyal etkinlik alanı, konferans/toplantı salonu gibi diğer detayları da belirlemelisiniz. Böylelikle şirketinize verimli kullanım standartları sağlayan bu özelliklere sahip prefabrik yatakhaneye sahip olabilirsiniz.

Makro Prefabrik Whatsapp