Prefabrik şantiye pek çok özel ve kamu işletmeleri tarafından çokça kullanılmaktadır. Yol yapım projelerinden, toplu konut projelerine, madencilikten pek çok dev projeye kadar prefabrik şantiye binaları kullanılmaktadır. 

Prefabrik şantiye modelleri arasında en çok tercih edilen prefabrik yatakhane modelidir. Dev projelerin şantiyelerinde genel olarak haftanın yedi günü, yirmi dört saati çalışma durmamaktadır. Hal böyle olunca da barınma ihtiyacı doğmaktadır. Bu ihtiyacı en iyi şekilde prefabrik şantiye çözümleri karşılayabilmektedir. Her ihtiyaca uygun üretilen prefabrik yatakhaneler 58 m2 kapasiteden başlayarak, 406 m2 kapasiteye ulaşabilmektedir.

Bunların yanı sıra pek çok prefabrik şantiye modelleri bulunmaktadır. Bütün şantiye binaları ve şantiye prefabrik konteyner çözümleri Makro Prefabrik tarafından üretilmektedir. Çünkü Makro Prefabrik, en iyi prefabrik şantiye çözümlerini üretmeden önce AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları gerçekleştirmiştir. Kullanıcıyı en iyi şekilde anlayıp, diğer üreticilerin, üretimde yaptığı hataları gidermiştir.

Bunların sonucunda prefabrik şantiye çözümleri depreme dayanıklı olarak üretilmektedir. Öyle ki prefabrik şantiye binaları üretilirken deprem ve doğal afetlerin koşullarına dayanıklı bir biçimde üretilmektedir. Çelik konstrüksiyonlar ile desteklenerek üretilen şantiye binaları, aşırı sert esen rüzgarlara karşı da direnç sağlamaktadır.

Prefabrik Şantiye Fiyatları

En ucuz prefabrik şantiye çözümlerini bulmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Çünkü son yıllarda değişken piyasa koşullarından ve kur dalgalanmalarından ötürü inşaat sektöründe maliyetler artmıştır. Maliyetler arttığı doğrultuda fiyatlar da yükselir. Bunun sonucunda ise kullanıcılar daha ekonomik bir alternatif aramaya başladılar ve prefabrik şantiye çözümlerini buldular.

Kullanıcılar genellikle en iyi prefabrik şantiye binaları ararken aynı zamanda en ucuz prefabrik yapı seçeneklerini de aramaktadır. İşte bu ikisini bir araya getiren Makro Prefabrik, prefabrik şantiye fiyatları belirlenirken en iyi kalitede şantiye binaları üretip, bunu ulaşılabilir kılmıştır. 

Bunların yanı sıra diğer klasik usulde inşa edilen yapılar ile karşılaştırdığımızda aradaki makas farkı her geçen yıl daha da artmaktadır. Ayrıca prefabrik şantiye fiyatları içerisine dahil olan duş teknesi, lavabo gibi pek çok malzeme bulunmaktadır. Bunun sonucunda da inşaat malzemesi maliyetlerinizden tasarruf etmiş olursunuz. Sonuç olarak ise en ucuz prefabrik şantiye modelleri arasından, seçtiğiniz evi en tasarruflu yöntem ile satın almış olursunuz.

Prefabrik Şantiye Modelleri

Prefabrik şantiye fiyatlarına baktıktan sonra modellerine de bir göz gezdirelim. Pek çok prefabrik şantiye modelleri bulunmaktadır. Bu modellerden birisi de prefabrik yemekhane modelleridir. Dev projeler söz konusu olduğunda personellerin yemek yeme ihtiyacı bulunmaktadır. Açığa çıkan bu ihtiyacı en iyi prefabrik yapı çözümleri karşılayabilmektedir. Yemekhaneler oldukça sterilazosyonu maksimuma çıkarılacak şekilde tasarlanmıştır. Kapasitelerine bakacak olursak 59 m2’den başlayıp, 506 m2 büyüklüğe kadar ulaşabilmektedir. Bütün modellerde olduğu gibi yemekhaneler de en iyi prefabrik yapı seçenekleri arasında yer almaktadır.

Bunların dışında çeşit çeşit model tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak şantiye prefabrik konteyner seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. Şantiye modelleri genellikle prefabrik şantiye ofisleri ile birlikte tercih edilmektedir. Ofis seçenekleri ise her işletmenin hacmine özel olarak üretilmektedir. Prefabrik şantiye ofisleri ise 30 m2 kapasiteden başlayarak, 591 m2 kapasiteye kadar büyüyebilen tam 21 farklı model bulunmaktadır. Tek katlı üretilebildiği gibi çift katlı modelleri de bulunmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak şantiyelerde bolca duş ve WC ihtiyacı doğmaktadır. Yatakhane modellerinde de bulunana bu seçenek, kapasite yükseldikçe yeterli gelmemektedir. Ayrıca bu modeli tercih edecek kullanıcılar için en iyi WC ve duş alanları üretmekteyiz.

Prefabrik Şantiye Özellikleri

Pek çok modeli bulunan şantiye seçeneklerini inceledikten sonra özelliklerini mercek altına alalım. Makro Prefabrik, ürettiği modellerin hepsinde kaliteli malzeme kullanmaya özen göstermektedir. Bu sayede bu yapılar deprem ve doğal afetlere dayanıklı hale gelmektedir. Kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde sıcak ve soğuk iklimlerde çok rahat kullanılabilmektedir.

Kullanılan malzemeleri inceleyecek olursak, çatı malzemesi olarak galvaniz sac kullanılmaktadır. Duruma göre bu galvaniz boyanadabilir. Galvaniz üzerine düşen yağmur ve karı kaydırma özelliğine sahiptir. Böylece çatıya fazla yük bindirmez. Ekstrem durumlarda çatıya biriken karı ise çatı iskeleti taşımaktadır. 

Üretimi çok hızlı bir şekilde kısa sürede bitebilen prefabrik yapıların, izolasyon çalışmaları tam olarak yapılmaktadır. Prefabrik şantiye fiyatlarının yanı sıra izolasyon çalışmaları; standart prefabrik yapılarda iç ve dış duvarlarımızda 80 mm kalınlığında (16 kg/m3) yoğunluğunda EPS Strafor kullanılırken konteyner yapıların iç ve dış duvarlarında bu 40 mm olmaktadır. Kullanıcıların isteklerine göre iç ve dış duvarlarımızda 80 mm kalınlığında taş yünü de kullanılabilir. Bunlara ek olarak tavan üzerinde 80 mm kalınlığında cam yünü ısı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır. 

Ayrıca bu izolasyon çalışmalarına destek olan pencereler kullanılmıştır. PVC pencereler, pencereye çarpan yağmur suyunu içeriye sızdırmaz. Isı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Böylece içerideki ısıyı dışarıya vermez, dışarıdaki soğuğu içeriye almaz. Böylece yapı içerisindeki iklim korunmuş olur.

Hangi Prefabrik Şantiye Sizin İçin Uygun?

Prefabrik yapılar ile ilgili neredeyse her şeye değindik. Sıra hangi prefabrik yapı sizlere uygun onu seçmeye geldiğinde kişiden kişiye ve ihtiyaçtan ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda bakacak olursak, iş modelinize ve prefabrik yapının kurulacağı alana göre seçilmelidir. 

Bazı askeri kamplarda yatakhane, yemekhane ve ofis modelleri tercih edilirken, bunun yanı sıra lojman olarak prefabrik evler tercih edilmektedir. Bu doğrultuda prefabrik şantiye ev fiyatları da önem taşımaktadır. Her ihtiyaca uygun olarak üretilen prefabrik ev seçeneklerini incelerken prefabrik şantiye ev fiyatları da herkesin ulaşabilmesi adına ekonomik belirlenmiştir. 

En ucuz prefabrik şantiye seçeneklerini değerlendirirken, iş modelinize uyum sağlayacak modeli bulmaya çalışmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra geleceğe yönelik seçim yapılmalıdır. Şirketler büyür. Şirketinizin büyüyeceği yöne doğru prefabrik yapı ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Makro Prefabrik Whatsapp