Prefabrik Şantiye

Bir yapının prefabrik şantiye olma özelliğinin ana sebebi belirli bir takım parçalardan oluşmasıdır.  Bu prefabrik yapı Modelleri İzmir depremi, Van depremi, 1999 yılında olan Gölcük depremi gibi alanlarda kullanıldıkça önem kazanmıştır. Ayrıca bu yapıların betonarme yapılara çok benzemesine karşın, betonarme yapılar kadar deprem riski taşımaz. Bunun nedeni betonarme yapılara nazaran yer ile bağlantısının nispeten daha az olmasıdır.

Prefabrik şantiye fiyatlarıyla da diğer yapıların önüne geçmektedir. Prefabrik şantiyefiyatları model model değiştiği gibi özel projelendirmelerde özel fiyatlar vardır. Daha sonra prefabrik şantiye nakliyesinin ve kurulumunun kolay olması sebebi ile kullanım alanı her geçen gün genişlemektedir. Prefabrik yapılarımızın çatı malzemesinde suya ve dış çevre koşullarına dayanıklı olan galvaniz sac kullanılmıştır. Galvaniz aşağıya doğru verilen eğim ile yağmur ve kar kaydırma ve hafif olması özelliği ile prefabrik yapılarda çokça kullanılmaktadır. Ayrıca opsiyonel olarak çatı malzemesi için boyalı galvaniz sac, metal kiremit de seçilebilir. İç kapılarında amerikan kapılar kullanılırken, dış kapılar izoleli sac kapılardır. Pencerelerde ise beyaz PVC pencereler kullanılmıştır. Elektrik ve sıhhi tesisatları sıva altı olarak monte edilmiştir. Prefabrik yapıların parçaları ve montajı betonarme yapılara göre daha hızlı üretilmektedir.

Prefabrik Şantiye Modelleri

Prefabrik şantiye, nakliyesi ve kurulumu kolay, en az betonarme yapılar kadar dayanıklı ve sağlam olduğu için bugün bir çok model ile kullanım alanı bulmaktadır. Bunun yanı sıra betonarme yapılarla karşılaştırdığımızda prefabrik yapı fiyatları daha uygun kalmaktadır. Siz de hemen Makro Prefabrik’in prefabrik yapı modellerini inceleyebilirsiniz. Prefabrik şantiye modellerimiz ofis yatakhane, prefabrik ev fiyatları, sosyal tesis, okul binaları,acil afet binaları, WC ve duş binaları olmak üzere yedi adettir. Prefabrik şantiye deprem bölgeleri ve şantiyelerin yanı sıra okullarda, ofis ve hobi evleri olarak, yemekhane olarak kullanılmaktadır. Tek katlı modellerimiz olduğu gibi çift katlı modellerimiz de bulunmaktadır. Malzeme kalitesi Makro Prafabrik deneyimi güvencesi altındadır.

Bir işe başlayacaksınız ve ofisinizi kendiniz mi tasarlamak istiyorsunuz? Veya gelişmekte olan bir markasınız ve ofisinizi daha verimli hale getirmek için başka bir yere taşımanız mı gerekiyor? Prefabrik Ofis binaları taşınabilir ve modüler özelliği ile bir çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Bu prefabrik şantiye fiyatlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Bu prefabrik şantiye dış kabuk ve iç kabuk olarak 06-10 santimetredir ve yangına, dış çevre ve mevsim koşullarına dayanıklı üretilir. Madencilik sektöründe de kullanım alanı bulan bu prefabrik yapı, maden alanı gibi zorlu koşullarda da kullanılır. Bu prefabrik yapılar maden alanları bazen rakım olarak yüksek ve ulaşımı zor olan daha kırsal alanlara kurulabilir ve bu ofislerin nakliye edilebilir özelliği sayesinde maden alanı gibi zor alanlarda da bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Prefabrik ofis modellerimiz de 30 m2’den başlayıp 591 m2’ye kadar büyüyebilen tam yirmi çeşit model bulunmaktadır. Bütün modellerimizde mutfak,tuvalet,hol ve ofis bulunurken, büyüyen modellerimizde toplantı salonları ve verandaların eklendiğini görebilirsiniz. Mutfaklarda mutfak lavabosu bulunur. Tuvaletlerde alafranga tuvalet ve el yıkamak için lavabo mevcuttur. Mutfaklar 3 m2’den modellere göre 10 m2’ye kadar büyümektedir. Ofislerimiz 10 m2’den 20 m2’ye kadar büyürken, toplantı salonları 24 m2’den 34 m2’ye kadar büyüyebilmektedir. Dileyen markalar için özel projelendirme ile hayal ettiğiniz ofisi sizlere üretiriz.

Prefabrik yatakhane binalarıalanlarında, askeri ve sivil kamp alanlarında, deprem ve afet bölgelerinde tercih edilmektedir. Madencilik sektöründe de kullanım alanı bulan bu prefabrik şantiye, maden,  alanı gibi zorlu koşullarda da kullanılır. Maden alanları bazen rakım olarak yüksek ve ulaşımı zor olan daha kırsal alanlara nakliye edilebilir ve bir yatakhane alanı oluşturabilirsiniz. Bazı modellerimizde yatakhanelerin içerisinde WC ve duş alanları bulunmaktadır. Duş alanlarında duş kabini dahil olup, WC alanlarında lavabo ve alaturka tuvaletler mevcuttur. Size uygun olan prefabrik yapı modellerini bulmak için sizde Prefabrik yatakhane modellerimizi inceleyebilirsiniz. Bu prefabrik şantiye fiyatlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Her ihtiyaca cevap veren yatakhane binalarının ölçüleri 58 m2’den başlayıp 406 m2’ye kadar büyümektedir. 406 m2 olan modelimiz iki katlı olduğu gibi yan kısımlarında yangın merdivenleri bulunmaktadır. Bazı modellerin birden fazla dış kapısı bulunurken, bazı modellerimizin sadece bir kapısı bulunmaktadır. Yatakhane bölümleri 10 m2’den 20 m2’ye kadar büyümektedir.

Yatakhanelerin dayanıklılığı, sağlamlığı güvencemiz altında olup, kullanılan malzemeler değişen mevsim koşullarına, dış çevre koşullarına mukavemet gösterecek şekilde üretilir. Yangına karşı dayanıklıdır. Ayrıca kurulumu kolay nakliyesi mümkün olduğundan ulaşılması zor olan yerlere de konumlandırılabilir. Bu yüzden askeri kamp alanları için ideal bir seçenektir. Bunun yanı sıra bazı kamu kurumları için istasyon kurulumu da olabilir. İtfaiyecilerin yangına en kısa sürede müdahale edebilmesi için şehrin belirli noktalarında istasyon üssü kurulması gerekmektedir. Haftanın yedi günü, yirmi dört saat görev yapan her kamu ve özel kuruluş için ideal olup istenilen konumda uygun bir zemin hazırlandıktan sonra prefabrik yapı kurulumu sağlanabilir. 
Yüksek kalite ve standartlarda ürettiğimiz prefabrik yapı modellerimize ek olarak yemekhane binaları, sosyal tesis binaları, prefabrik okul binaları, acil afet binaları, WC ve duş binaları 
eklenebilir.

Prefabrik Şantiye Fiyatları

Toplam yedi farklı çeşitte ürettiğimiz bu yapıların her çeşidinde sayamayacağımız kadar model bulunduğu için farklı farklı prefabrik yapı fiyatları mevcuttur. Fiyatların spesifik olarak karşılaştırmasını yaptığımızda görülen 30 m2 olan bir prefabrik ofis binası ile aynı ölçülerde betonarme bir ofis maliyet olarak üst seviye kalmaktadır. Bu yüzden prefabrik yapı modellerinin birçok faydası ön plana çıkmaktadır. Bu faydaları bakım masrafının ve tadilat masrafının az olması, herhangi bir mülkiyet vergisinin bulunmaması, nakliyesinin mümkün olması, depreme daha dayanıklı olması, modüler bir sistemi bulunması olarak sayabiliriz. Bunun yanında prefabrik yapı fiyatları da betonarme yapılardan uygun kalmaktadır. 

Prefabrik Şantiye Özellikleri

En önemli özelliği kesinlikle nakliye edilebilir olmasıdır. Bu özelliği sayesinde diğer yapıların malzeme nakliyesinden ise direkt olarak yapının kendisinin nakliyesi tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği ise modüler olmasıdır. Prefabrik yapı fiyatları diğer yapılara göre uygun kalır. Diğer yapılara sonradan bir ekleme yapılması resmi prosedürler tarafından mümkün olsa dahi maliyetleri yüksek olabilir. Oysa ki prefabrik yapı modellerinin modüle edilebilmesi oldukça basit ve maliyet olarak uygun kalır. Yerle teması diğer yapılara göre daha az olduğundan deprem riski daha azdır. Isı ve ses yalıtımı vardır. Dış çevre ve mevsim koşullarına dayanıklıdır. Hızlı üretilen hazır yapılardır, kurulumu basittir. Makro Prefabrik olarak özel projelendirme yaptığımız için modeller dışındaki özel prefabrik yapı isteklerinize de cevap veririz. Bir ev rahatlığı sunarken, dayanıklı malzeme kalitesi ile sağlamlık katar.

Sıkça Sorulanlar
Prefabrik Şantiyeler Ortalama Teslim Tarihi Nedir?
Kullanıcısına birçok açıdan avantajlar sunan bu yapıların, üretim planlaması farklıdır. Bu açıdan baktığımızda her yapının teslimat süresi farklı olsa da bu yapıların üretim süreci ile aynı boyutlardaki betonarme bir yapının üretim süreci aynı değildir. Prefabrike olarak üretilen yapılar çok daha hızlı bir şekilde üretilebilir. Satın aldığınız yapının teslimat tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi müşteri temsilcilerimizle görüşerek öğrenebilirsiniz.
Prefabrik Şantiye İstenilen Renge Boyanabilir mi?
Üretilen tüm yapılar üzerinde satın alan kişinin söz hakkı bulunmaktadır. İstenildiği gibi iç cephe ve dış cephe boyalarında kişiselleştirilme yapılabilir.
Prefabrik Şantiye Dış Tasarımında Değişiklik Yapılabilir mi?
Yapı modellerimiz üzerinde yapılan dış tasarım değişiklikleri yapının mühendisliğini olumsuz etkilemeyecekse tüm değişiklikler yapılabilmektedir.
Prefabrik Yapılar İstediğimde Farklı Bir Konuma Kurabilir miyim?
Halihazırda kullandığınız yapıyı veya satın alacağınız yapıyı, sıhhi ve elektrik tesisatı gibi yer ile bağlantısını sağlayan bağlantılarını kopardıktan sonra farklı bir alana taşımanız mümkündür.
Prefabrik Yapılar Sevkiyatı Nasıl Yapılıyor?
Size uygun olan yapıyı seçtikten ve satın aldıktan sonra yapının bazı parçaları üretim tesislerimizde üretilir ve parçalar yapının kurulacağı alana doğru sevk edilir. Alanda yapının kurulumu sağlanarak, anahtarı sizlere teslim edilmektedir.
Prefabrik Şantiye Dört Mevsim Kullanabilir mı?
Prefabrike olarak ürettiğimiz tüm yapıları ülkemizin dört mevsim şartlarına uygun şekilde üretmekteyiz. Mevsimler noktasında yalıtkan ve kaliteli malzemeler kullanmaktayız.
Prefabrik Şantiyelar Depreme Karşı Dayanıklı mıdır?
Üretilen tüm yapılar, depreme ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklı biçimde üretilmektedir.
Yalıtım İle İlgili Nasıl Önlemler Alınıyor?
Yapılar üzerinde yaptığımız yalıtım, iç ve dış duvar arasında yapılmaktadır. Duvarlar arasında kullanılan malzeme 80 mm kalınlığına sahip EPS strafordur. Tavanda ise yine aynı kalınlıkta cam yünü kullanılmaktadır.
Prefabrik Şantiye İmara Tabi Midir?
Tüm yerleşik yapılar gibi prefabrike olarak üretilen yapılarda imar kanununa tabiidir. İmar izni almak için arsanızın bağlı bulunduğu belediyeler ile görüşebilirsiniz.
İletişime Geç