Sakarya Prefabrik Ev

Sakarya prefabrik ev denince aklımıza hemen çevreye uyum sağlayan, kullanışlı, estetik mimariye sahip evler gelmektedir. Bu doğrultuda baktığımızda Sakarya prefabrik ev fiyatları oldukça ulaşılabilir olduğundan görünce çok şaşıracaksınızdır. Bu fiyatlar doğru mu yazıldı diye kontrol etmek isteyeceksinizdir. Fakat şaşırmayın Sakarya prefabrik ev fiyatları oldukça doğru yazılmıştır.

Bu evler bütün mevsim koşullarına uyum sağladığı için Bursa prefabrik ev seçenekleri ile benzerlik göstermektedir. İki ilde komşu olduğu için benzer iklim koşullarına sahiptirler. Fakat Bursa bölgesinde ağırlıklı olarak Marmara iklimi görülür. Bu evlerde de tıpkı prefabrik ev Sakarya fiyatları gibi uygun olup, oldukça dayanıklıdır. İşte bu avantajları sayesinde prefabrik ev firmaları Sakarya bölgede akla hemen Makro Prefabrik gelmektedir.

Genel olarak parçaların bir araya getirilmesi sonucu üretilen Sakarya prefabrik ev seçenekleri, hemen hemen tüm çevre ve mevsim koşullarına uyum sağlayabilmektedir. Sakarya bölgesinin mevsim koşullarına baktığımızda genellikle Karadeniz ve Marmara bölgesinde hüküm süren iklim şartlarının tesiri altında olduğu görmekteyiz. Karadeniz kıyısı ve doğusundaki bölge Karadeniz iklimi tesiri altında iken, Batı ve Güney’de Marmara bölgesinin iklimi görülmektedir. Sene içerisinde sıcaklık sıfır derece ve altı ile otuz derece üstünde seyredebilir. Bu Sakarya prefabrik ev seçenekleri hemen hemen her mevsim koşullarına uyum sağlayabilmektedir.

Sakarya prefabrik ev fiyatları seçenekleri de oldukça fazladır. Hemen hemen her ihtiyaca ve her bütçeye uygun ev seçenekleri bulunmaktadır. Bazı evlerin sade tasarımları bulunduğu gibi, lüks tasarıma sahip modellerde bulunmaktadır. Prefabrik ev Sakarya fiyatları oldukça uygun olduğu için de bölge halkı tarafından oldukça sevilmiş ve benimsenmiştir.

Sakarya Prefabrik Ev Fiyatları

Sakarya bölge olarak hem şehir hem de köy yaşamının iç içe olduğu bir bölgedir. Bu doğrultuda baktığımızda bu evlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Prefabrik ev fiyatları Sakarya bölgesinde oldukça uygun olduğu için hem doğayla iç içe olan köy bölgelerinde kurulabilmektedir. Hemde trafiğin çok olduğu şehir yaşamının olduğu bölgelere de kurulabilmektedir.

Sakarya prefabrik ev fiyatları 2024 yılında belirlenirken pek çok kıstas göz önüne alınmıştır. Keza son yıllarda sıkça yaşanılan enflasyon dalgalanmaları sonucunda değişen piyasa koşulları sebebiyle inşaat sektörü ağır bir darbe almıştır. Bu sebeple betonarme evlerin fiyatları ütopik seviyelere ulaştığından ötürü ev sahibi olmak isteyen insanlarda bir alternatif aramışlardır. Bu araştırmalar sonucu da prefabrik ev firmaları Sakarya bölgedeki Makro Prefabrik çıkmıştır. 

Sakarya prefabrik ev fiyatları 2024 yılında bölge halkının ulaşabilmesi için uygun bırakılmıştır. Tabii prefabrik ev fiyatları Sakarya bölgedeki avantajları bununla da sınırlı değildir. Fiyata dahil olan pek çok malzeme ve hizmetler sayesinde prefabrik ev Sakarya fiyatları daha da uygun olmaktadır. Bu malzemeler duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryalar bulunmaktadır. Fiyata dahil olan hizmetler ise konutun kurulumu, penceler ve kapıların montajı, sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik armatür montajlarının yapılması gibi hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde bu evler anahtar teslim olarak üretilip, teslim edilmektedir.

Sakarya Prefabrik Ev Modelleri

Oldukça ekonomik olan Sakarya prefabrik ev fiyatları yanı sıra pek çok ev modeli de bulunmaktadır. Bunlara ek olarak bu evler mevsim ve çevre koşullarına uyum sağlaması açısından belirli izolasyon çalışmaları yapılmıştır. Bu izolasyon çalışmaları ana ve yan izolasyon çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Ana izolasyon çalışmaları kapsamında, bu evlerin iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında EPS strafor kullanılmıştır. Ayrıca tavan kısmında da cam yünü kullanılmıştır. Kullanılan bu malzemeler hem ısı hem de ses yalıtımı sağlamaktadır. Ayrıya bu bölümlerde yine alıcıların istekleri doğrultusunda daha farklı izolasyon malzemeleri de kullanılabilmektedir.

Yan izolasyon çalışmaları ise ana izolasyon çalışmasına destek olan malzemelerin kullanılmasından oluşmaktadır. Bu destek olan malzemeler ise çatı malzemesi olan galvaniz ve pencerelerde kullanılan PVC pencelerdir. Kullanılan bu malzemeler de hem ısı, hem ses, hemde sıvı yalıtımı sağlamaktadır. Bu sayede Karadeniz ikliminin her mevsim yağışlı olması durumu bu evlerin kurulumuna engel teşkil etmez.

Sakarya Prefabrik Ev Fiyatları Oldukça Cazip

Bu evlerin fiyatlarının cazip olmasının ana sebebi gelişen inşaat teknolojileridir. Bu kapsamda hem Sakarya prefabrik ev fiyatlarını uygun tutmak hemde daha dayanıklı modeller oluşturulmak amacıyla uzun süren AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yürütülmüştür. 

Yapılan ÜR-GE çalışmaları kapsamında diğer üreticilerin, üretimde yapmış oldukları hatalar saptanarak, giderilmiştir. Böylece ortaya daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü ev modelleri çıkmıştır. 

Yapılan AR-GE çalışmaları kapsamında ise bölge halkının ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur. İhtiyaçlara yanıt sağlayan modeller ise mevsim ve çevre şartlarına uyum sağlaması açısından kaliteli malzemeler kullanılarak geliştirilmiştir. Sakarya iklimine benzer ve yakın olan İstanbul prefabrik ev seçenekleri ise oldukça uygundur. Gördüğünüz gibi hemen hemen her ihtiyaca ve bütçeye uygun ev modelleri bulunmaktadır. Fiyatları ise bölge halkının bütçesi dahilinde belirlenmekte olup, hiçbir zaman ütopik seviyelere çıkmamaktadır. 

Sakarya'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Fiyatları oldukça ulaşılabilir olan bu modellerin kullanıcısına sunduğu avantajlar bununla da bitmiyor. Bu evler hem dış görünüm çeşitliliği hem de ebat çeşitliliği sunmaktadır. Keza bu evlerin ebat çeşitliliğini incelediğimizde, 40 m2 boyutlardan başlayıp, 178 m2 büyüklüğe kadar ulaşabildiklerini görmekteyiz.

Görünüm çeşitliliği açısından incelediğimizde ise bu evlerin oldukça küçük olan boyutları dahi kullanışlı olması açısından tasarlandığını görmekteyiz. Şayet bu evlerin tek katlı prefabrik yapı modelleri olabildiği gibi iki katlı modelleri de mevcuttur. Lüks tasarımlı modeller bulunduğu gibi sade tasarımlı modellerde bulunmaktadır. Daha iyi bir özelliği ise dışarıdan bakıldığında asla bir taşınabilir ev gibi durmuyor, betonarme evlerden hiçbir farkı bulunmuyor. Bu evler ile ilgili kafanıza takılan diğer sorular için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

İletişime Geç