Sıkça Sorulanlar

Ön üretimli hafif çelik yapılardır. Yapıyı oluşturan bütün ürünler (Duvar üniteleri ,çatı ve kaplamaları, tavan kaplama, kapılar pencereler ve elektrik tesisatı, iç-dış boya) fabrika ortamında hazırlanarak yapının kurulacağı bölgeye sevkiyatı yapılır, profesyonel ekipler tarafından montaj işlemi gerçekleştirilen yapılardır.

Prefabrik yapılarda öncelikle bina planı hazırlanır. Kurulacağı bölgenin iklim şartlarına göre standart malzemeler belirlenir, standart malzemeler dışında kullanım amacı, dayanıklılığı ve estetik görünümü acısından opsiyon el malzeme seçimleride sunulmaktadır Bina planı, kullanılacak malzemeler ve imal sürecine bağlı sözleşme yapılır. Firmamız tarafından taahhüt edilen sürede bina sevkiyatı yapılarak profesyonel montaj ekiplerimiz tarafından kurulumu gerçekleştirilir.

İleri kaba teslim olarak yaptığımız prefabrik binalarda şunlar dâhildir. Prefabrik bina malzemeleri (Duvar üniteleri, Birleşim elemanları, Tavan kaplaması, Tavan yalıtımı ve Çatı kaplama, Dış ve İç kapıları, pencereleri, vasistasları ve camlarının takılması, iç ve dış cephe boyası, bina içinde elektrik ve su tesisatının döşenip lamba, priz, anahtarların takılıp vitrifiye armatürlerinin temin edilmesi )prefabrik yapının montaj işleminin yapılması.

Zemin betonu, her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su), belediyeden alınması gereken izinlerin ve ruhsat işlemleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedellerinin karşılanması, Prefabrik yapı malzemesinin nakliyesi ve nakliye sigortasının müşterilerimiz tarafından karşılanması.

Sözleşme tarihi itibariyle toplam tutarın %40’ı nakit olarak alınır. Kalan bakiye sözleşme tarihi itibariyle 30 ve 60 gün vadeli çek olarak tahsil edilir. Alternatif ödeme planları karşılıklı görüşülebilir.

Ruhsat ve yasal izinlerle müşterimiz kendileri ilgileniyorlar. Ruhsat almak için kurumlar mimari proje, elektrik projesi, sıhhi tesisat projesi, mekanik planı ve zemin etüdü talep etmektedir. Bunlar müşterilerimiz tarafından sağlanmaktadır.

2 katlı yapılabilmektedir.

İstediğiniz projeyi bizim aks ölçülerimize uydurarak yapılabiliyoruz..

Prefabrik konutlar her mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemine sahiptir. Her iklim şartlarına uygun şekilde üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı bölgenin iklim özellikleri dikkate alınarak üretimleri yapılmaktadır.

Betonarme binalarda yapılan tüm uygulamalar prefabrik binalarda da yapılabilir. Wc,banyo ve mutfak ta yapılacak olan seramik uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılar silikonize(elastik) özelliği sahip olmalıdır..

Duvarlar panellerine çivi yerine vida ile yapabilirsiniz.

Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik binalarda da isterseniz boyanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Web sitemizin “Teknik Özellikler” kısmından inceleyebilirsiniz.

Hayır azaltmaz. Aksine taşıyıcı sistemi betonarme olan bir yapıya oranla net alan kazanımı sağlar.

Soğuk Bölgelerde dış duvarların kalınlaştırılması, duvar izolasyon malzemesinin, yapılacak olan bölgenin ısı değer katsayılarına göre belirlenmesi. tavan izolasyonun kalınlaştırılması, bina dışına ilave kaplama yapılması ile(siding, manto lama vb. ) yapının izolasyonu artırılmış olur.

Prefabrik binaların kullanım süresini kullanılan malzemeler belirlemektedir. Standart özelliklerimizde kullanılan malzemeler doğa şartlarına karşı ortalama 50 yıllık ömre sahiptir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz kaplamalı yapılarak çürüme - paslanması geciktirilmektedir.

Prefabrik binaların şehir dışı montajlarda montaj ekibinin, konaklama ve yemek bedellerinin müşteri tarafından karşılanması istenmektedir.(Montaj ekiplerimiz 4-5kişiliktir)

Ortalama 100m² tek katlı bir bina iş yoğunluğuna bağlı olarak 2-7 gün arasında sevke hazır hale getirilir. Toplam montaj süresi hava şartlarına bağlı olarak 4-6 gün içinde tamamlanır.

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. Ortalama 7m kasaya sahip bir araçta 90m2 prefabrik bina malzemesi sevk edilebilir. Ortalama toplam ağırlığı 7-9 ton arasında değişir.

Bu binaların statik hesaplamaları ile ilgili standartlar (TS 648, TS 498, TS 11 372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır. Bu yüzden ara katlarda müsaade edilebilir sehim miktarı vardır. Konutlarda ortalama 250kg/m2 yük hesabı yapılarak kesit tayini yapılır.

Evet Montajlanabilir. Sadece söküm takım maliyeti, yeniden boya maliyeti oluşur. Prefabrik yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Yaşam alanı olduğu için kesinlikle kullanılmaz. Kullanılan bütün malzemeler TSE şartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Prefabrik yapılar 1.derece deprem koşulları göz önünde bulundurularak üretilir. Yapı elamanları birbirlerine vida ve cıvatalarla bağlandığından deprem esnasına yapının esnemesinden dolayı yıkılması önlenmiş olur.

Boya kartelalarımızdan istediğiniz bir rengi seçebilirsiniz.

Ön üretimli hafif prefabrike yapılar önceden hazırlanmış beton üzerine montaj esnasında çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

Showroomlarımızda yapılmış binamızı görebilirsiniz.

Makro Prefabrik Whatsapp