Prefabrik Yemekhane

Prefabrik Yemekhane 

Personel sayısının yüksek olduğu proje veya çalışma alanlarında yemek ihtiyaçlarının karşılanmasında hijyenik, sağlıklı ve konforlu çözümlerin sunulması gerekir. Prefabrik ev fiyatları her proje veya çalışma alanındaki bu ihtiyaca ekonomik ve kaliteli bir çözüm oluşturuyor. Ergonomik, kaliteli ve hijyenik bir yemek alanının yaratılabilmesine yardımcı olan prefabrik yemekhane binaları, günümüzde önemli bir ihtiyaç niteliğine sahiptir. Aynı şekilde prefabrik ofis binaları ile de kurumsal alanda dinamik ve ekonomik çözümler oluşturulabilir. Prefabrik yemekhane modelleri daha çok şantiye alanlarında tercih edilse de, maden ve askeri kamp alanları gibi zorlu iş alanlarında da kullanılmaktadır. Ayrıca acil durumlarda afet bölgelerinde de kullanım alanı bulan prefabrik yemekhaneler, yer ile teması az olduğu için depreme dayanıklıdır. Deprem bölgelerinde yapılara en fazla iki katlı olmasına izin verildiği için, prefabrik yapılar bu yönetmeliği de uygun yapılardır. Diğer doğal afetlere karşı da dayanıklı olan prefabrik yemekhaneler, rüzgara ve şiddetli yağmurlara karşı da dirençli, kaliteli malzemelerden üretilir. 

Kurumsal alanda geleneksel ve klasik yöntemler ile yeterli performansın elde edilemediği bu konuda prefabrik yemekhaneler, modern standartlarda bir çözüm oluşturuyor. Geniş, ferah ve hijyenik bir yemek alanı sağlayan prefabrik yemekhane binaları uluslararası standartlarda bir yemekhane oluşturulabilmesine yardımcı oluyor. Şantiye, okul, sosyal tesis, askeri tesis ve daha çok toplu katılımcının yer aldığı proje ve alanda yemekhane ihtiyaçları için prefabrik yemekhaneler  yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Prefabrik Yemekhane Hakkında

Prefabrik yemekhane modelleri rahat ve sağlıklı bir çalışma alanı oluşturuyor. Mutfak gibi insan sağlığıyla doğrudan ilişkili bir çalışma alanının bulunduğu yemekhaneler için gerekli hijyen ve sağlık koşullarının kolayca oluşturulabilmesine yardımcı oluyor. Prefabrik yemekhane hakkında bilinmesi gereken en önemli özellik portatif ve modüler bir yapıya sahip olduğudur. Çünkü bu iki özellik yemekhane ihtiyaçlarının karşılanmasında hem maliyetleri düşürüyor hem de kaliteyi en üst seviyeye çıkarıyor.
Geniş yemek alanları ile birlikte fonksiyonel mutfak alanına yer verilebilen prefabrik yemekhane binalarında iç dizayn kullanım ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir.

Özellikle mutfak yerleşimi, masaların yerleşiminde en verimli sonuçların elde edilebileceği bir dizayn kullanılabiliyor. Bununla birlikte prefabrik yemekhane binalarında kapasite limitlerine uygun düzeyde lavabo ve mutfak alanına yer veriliyor.İçerisinde yemek salonu, lavabo, mutfak, dağıtım reyonu, bulaşıkhane ve kiler gibi ünitelerin bulunduğu işlevsel bir yemekhane binasını portatif olarak sunuyor. Makro Prefabrik tarafından tasarlanan prefabrik yemekhane fiyatları ile kamu kurum ve şirketler için ekonomik, işlevsel ve kaliteli bir seçenek oluşturuyor. Yemekhane binalarının yanı sıra bu tip toplu kullanım/çalışma alanlarına yönelik prefabrik yatakhane ile de esnek çözüm sağlanıyor.

Prefabrik Yemekhane Fiyatları


Prefabrik yemekhane modelleri konsept itibariyle son derece yekpare bir yapıya sahiptir. Klasik tekniklerin yetersiz kaldığı veya maliyetleri yüksek seviyelere çıkardığı, hatta pek çok sorunu beraberinde getirdiği günümüzde prefabrik yemekhane modelleri ciddi bir çözüm oluşturuyor.
Diğer yapılara baktığımızda en başta işçi maliyetleri bulunmaktadır. İnşaat işlerinin halledilmesinin yanı sıra ustalık isteyen sıhhi ve elektrik tesisatlarını da hesaba katarsak, prefabrik yemekhanelerde böyle bir maliyet kalemleri söz konusu bile değildir. Sonra malzeme maliyetleri oluşmaya başlar. Hadi diyelim bütün bunların hepsini bir araya getirdik. Pakete dahil olan lavabo ve iç kapı gibi benzeri malzemeleri de maliyet hesabımıza eklediğimizde prefabrik evler oldukça uygun fiyatlı kalmaktadır.

Modüler yapısıyla her detayın tam kullanım ihtiyaçlarına yanıt verdiği prefabrik yemekhane fiyatları 2022 yılında oldukça ekonomik bir çözüm oluşturuyor. Yemekhane oluşturma maliyetlerini minimal seviyelere indiren prefabrik yemekhane fiyatları farklı kapasite ve altyapı özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik söz konusu olabilir. Bu nedenle projeniz veya şirketiniz ihtiyaçları doğrultusunda en uygun prefabrik yemekhane fiyatları için Makro Prefabrik’e başvuruda bulunabilirsiniz.

Prefabrik Yemekhane Modelleri

Prefabrik yapıların modüler yapıda olması, kullanım ihtiyaçlarına göre tasarımın oldukça esnek ve özgür olmasını sağlıyor. Bu kapsamda prefabrik yemekhane modelleri arasında tek katlı modellerin dışında iki katlı model seçenekleri de bulunuyor. Buna ek olarak özel ihtiyaçlarınız için özel projelendirme yapılmaktadır. Bunun dışında yemek salonu, dağıtım reyonu, kiler ve mutfak gibi farklı bölümleri için “özgün” dizaynlar kullanılabiliyor.
Prefabrik yemekhane binaları binayı kullanacak kişi sayısına göre farklı yemekhane kullanım ölçülerine sahip modelleri bulunmaktadır. Bu binalar 59 metrekare ile 506 metrekare aralığında değişen kapasite beş adet seçenekleri bulunur. Birden fazla giriş ve çıkış kapısı, kapasiteye uygun lavabo sayısı gibi detaylar, tüketici isteklerine göre tasarım sürecinde göz önünde bulundurulur.

Prefabrik Yemekhane Avantajları

Toplu çalışma alanlarında, sosyal tesislerde, okullarda ve hastanelerde gibi toplu kullanımın mevcut olduğu yerlerde yemekhane temel ihtiyaçtır. Bu tip alanlarda sağlıklı ve hijyenik koşullara sahip konforlu bir yemekhaneye yer verilmesi gerekir. Bu konuda prefabrik yemekhane modelleri avantajları ile en ideal seçeneği niteliği taşıyor. 
Makro Prefabrik, prefabrik yapı üretirken çatıda galvaniz sac kullanır. Opsiyon olarak boyalı galvaniz sac ve metal kiremitte kullanılabilir. Bu malzemenin özelliği hafif ve yalıtkan olmasıdır. İçeriye su veya farklı yabancı maddelerin girmesini engeller. Duvarlarda ise 6-10 santimetre arası duvarlar bulunmaktadır. Sıhhi ve elektrik tesisatları hem gerçek bir ofis görünümü vermesi açısından hem de güzel görünmesi açısından sıva altı monte edilmiştir. Bakım onarım masrafları gerektirmez. Isı ve gürültü yalıtımı sayesinde ekonominize katkıda bulunur, masraflarınızı miniminize eder. 

Prefabrik yemekhaneler ve portatiftir. İstenen her yere hızlı kurulumu yapılabilir, arzu edilirse sökülerek, başka bir yere taşınır. Depreme ve yangına karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Son derece düşük maliyetleri bulunur. Her türlü çevresel koşullara ve iklim şartlarına elverişlidir. Ekstra ısı ve ses yalıtımı veya tesisat döşeme işlemlerine gerek bırakmaz. Üretildiği malzeme yapısı itibariyle ses ve ısı yalıtımı sağlar. Ayrıca kullanım ihtiyaçlarına göre iç tasarımında farklı uygulamalar gerçekleştirilebilir. 

Hangi Prefabrik Yemekhane Sizin İçin Uygun?

Projeniz ve çalışma stiliniz doğrultusunda şirketinize en uygun olan prefabrik yemekhane modellerini Makro Prefabrik ürünleri arasında bulabilirsiniz. Personel sayısı, mutfak ve kiler ihtiyacı ile birlikte lavabo kapasitesine göre en uygun tasarım size özel olarak üretilebilmektedir. Yemekhanelerin yanında, prefabrik yatakhane, prefabrik ofis ürünlerimizi de incelemeyi unutmayın.  Bazen ofis ve yemekhanenin birleştirilmesi istenirken, bazen de ayrı ayrı konumlandırılması istenebilir. Prefabrik yapıların modüle edilebilmesi sayesinde, özel projelendirme yapılarak her türlü prefabrik ofis ve yemekhane ihtiyacınıza da cevap verilebilir. Yemekhaneler genellikle prefabrik yatakhanelerinde olduğu bölgelere konumlandırılır. Genel olarak personelin hem barınma hem de yemek ihtiyaçlarını gideren bu yapılar, en az betonarme yapılar kadar dayanıklıdır. Hemen hemen istenilen her büyüklükte üretilmektedir.
 

İletişime Geç