Ankara Prefabrik Ev

Prefabrik evler son dönemlerde hızlı ve kolay kurulumu, iç ve dış mimarisiyle oldukça dikkat çekmektedir. Prefabrik ev Ankara bölgesinde oldukça ekonomik kalmaktadır. Prefabrik ev Ankara bölgesinde dışarıdan bakıldığında diğer evlerden hiç bir farkı bulunmamaktadır. Hatta çoğu evin mimarisinden daha şık ve estetik duran bu tarz ev mimarisi bulunmaktadır.

Ankara bölge olarak İstanbul ile benzerlik göstermektedir. Tıpkı İstanbul gibi şehir hayatı da vardır, kır hayatı da vardır. Bu benzerlik doğrultusunda baktığımız zaman İstanbul prefabrik ev seçenekleri ile Ankara prefabrik ev seçenekler birbirine benzemektedir. Ankara prefabrik ev fiyatları 2022 yılında da ekonomik kalmaktadır.

Ankara prefabrik firmaları denince akla Makro Prefabrik gelmektedir. Çünkü biz prefabrik ev Ankara bölgesinde üretmeden önce uzun süren AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yürüttük. Bu çalışmalar doğrultusunda ise satışa sunduğumuz modeller ortaya çıkmıştır. Ankara prefabrik ev seçeneklerini üretirken diğer üreticilerin yaptığı hataları bu çalışmalar sayesinde saptadık. Ardından bu modelleri üretirken diğer üreticilerin yaptığı hataları yapmadık ve Ankara bölgesinin iklim ve çevre şartlarına uyum sağlayabilecek modeller üretiyoruz.

Ankara kış mevsiminde sert ve çetin hava şartlarına sahiptir. Ankara prefabrik ev denince akla izolasyon çalışmaları tamamlanmış evler gelmektedir. Ankara prefabrik ev üretilirken, izolasyon çalışmaları tamamlanmış bir şekilde kurulur. 

Ankara Prefabrik Ev Fiyatları

Satılık prefabrik ev Ankara bölgesinde oldukça fazladır. Ankara bölgesinin kırsal yaşam olan bölgeleri de şehir yaşamı olan bölgeleri de bu tarz evlerden kullanmaktadır. Hal böyle olunca en çok araştırılan konu Ankara prefabrik ev fiyatları 2024 yılı olmaktadır. 

Ankara prefabrik ev seçeneklerine baktığımızda oldukça fazla seçenek vardır. Bu yüzden satılık prefabrik ev Ankara bölgesinde çoktur. Değişen piyasa koşulları ve kur dalgalanmaları doğrultusunda baktığımızda her geçen yıl inşaat malzemesi fiyatları yükselmiştir. Fakat prefabrik ev fiyatları Ankara bölgesinde hep ekonomik kalmıştır. Bunun sebebi ise gelişen inşaat teknolojileridir. 

Diğer klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları ile prefabrik ev fiyatları Ankara bölgesine baktığımızda makas farkının oldukça açık olduğunu görmekteyiz. Klasik usulde üretilen yapılara uygun fiyatlı bir alternatif arayan kullanıcılar için oldukça uygun evlerdir.

Bunların yanı sıra prefabrik ev fiyatları Ankara bölgesinde pek çok malzeme de dahildir. Duş teknesi, lavabo ve bataryalar gibi malzemelerin dahil olduğu fiyatlarımızı incelemeyi unutmayın. Ayrıca fiyatlara pek çok malzeme dahil olduğu için malzeme için ayırdığınız bütçeden tasarruf da sağlayabilirsiniz. 

Ankara Prefabrik Ev Avantajları

Bu evlerin aslında bakıldığı zaman pek çok avantajı bulunmaktadır. Prefabrik ev dendiği zaman akla gelen en büyük avantajı taşınabilir olmasıdır. Taşınabilir olması sayesinde kolay kurulabilir. Ayrıca satış özgürlüğü de sunmaktadır. Bu duruma örnek verecek olursak, arsanızı satmak isterseniz kolayca satabilirsiniz. Evinizi de başka yere taşıdığınızda evinizin rahatlığını taşımış olursunuz.

Bir başka büyük avantajlarından biri de bu yapıların modüler bir yapıya sahip olmalarıdır. Bir evin odalarını istediğiniz biçimde değiştirebilirsiniz. Bir modeli incelediğinizde belirli noktalarda değişiklik yapılabilir. 

Bir diğer avantaj ise özel projelendirme seçenekleridir. Bütün modellerimizi inceleyip yine de kafanıza yatan bir model bulamadığınızda kafanızdaki modeli anlatarak veya çizimini getirerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Özel projelendirme kapsamında prefabrik ev Ankara bölgesinde hemen akla biz geliyoruz. Bu yüzden hayallerinizdeki eve ulaşmanın yolu buradan geçiyor diyebiliriz.

Prefabrik Ev Fiyatları Ankara İle İlgili Her Şey!

Ankara bölge şartları sebebiyle dört mevsimi yaşayan bir şehirdir. Kara ikliminin hüküm sürdüğü bu şehirde yıllık sıcaklık değişimi +40 derece ile -25 derece arasında değişmektedir. Hal böyle olunca buradaki evler de mevsimsel koşullara ve dış çevre koşullarına dayanıklı bir şekilde üretilir.

Ürettiğimiz prefabrik yapıların iç ve dış duvarlarında 40 milimetre EPS strafor kullanılmaktadır. Çatı izolasyon malzemesi olarak ise 80 milimetre cam yünü kullanılmaktadır. Dileyen kullanıcılar için bu bölgede taşyünü de kullanılabilir. Ayrıca bu malzemeler hem ısı yalıtımı sağladığı gibi hem de ses yalıtımı sağlamaktadır. 

Isı yalıtımına destek olarak PVC pencereler kullanılmaktadır. Bu pencereler oldukça yalıtkan bir malzemedir. Üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye sızdırmadan üzerinden tahliye eder. Yalıtımlı çelik hangar modellerimizin'de Çatı malzemesi olarak ise galvaniz kullanılmaktadır. Galvaniz de tıpkı PVC pencereler gibi yalıtkan ve ayrıca kaygan bir malzemedir. Üzerine yağabilecek kar kütlesinin kaymasını sağlayarak tahliye eder. İçeriye herhangi bir şekilde su sızdırması yapmaz. 

Kullanılan bu kaliteli malzemeler doğrultusunda üretilen bu tarz evler uzun ömürlü olmaktadır. Uzun kullanım süresi sunan bu evler ödediğiniz fiyatı amorti etmenize imkan tanımaktadır.

Ankara'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Ankara bölgesi kış mevsiminde oldukça çetin hava şartlarına bürünebiliyor. Hal böyle olunca bu bölgede yapılan prefabrik evler de depreme ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklı olmalıdır. 

Deprem, aşırı esen rüzgar gibi doğal afetlere dayanıklı üretilen prefabrik ev 3+1, 2+1 olarak üretilebilir. Daha çok kırsal alanlarda tercih ediliyor gibi görünsede bu evlerin fiyatları oldukça uygun kaldığından şehir yaşamının yoğun olduğu bölgelerde de kullanılmaktadır. 

Tıpkı Ankara’ya benzer yaşamı olan bir başka şehrimiz ise Bursa’dır. Bursa’da prefabrik ev seçenekleri ise oldukça fazladır. Bursa ılıman bir iklime sahiptir. Fakat tıpkı Ankara gibi Bursa’da üretilen bu tarz evlerin de izolasyon çalışmaları yapılmıştır. Prefabrik evler genellikle 3+1 veya 2+1 olarak tercih edilmektedir. Daha çok geleceğe yatırımın düşünüldüğü bir kullanım tarzıdır. Fakat minimalist yaşam tarzını benimseyen kullanıcılar için de 1+1 modellerimiz de bulunmaktadır. Tek katlı modeller olduğu gibi iki katlı prefabrik evler de bulunmaktadır.

İletişime Geç