Prefabrik Evler

Prefabrik  zengin bir model çeşitliliği sunan, her kullanım amacına yanıt verebilecek seçenekleri kullanıcıya sunar. Yapı olarak bakıldığından piyasadaki en ucuz prefabrik oldukça dikkat çekmektedir. Bu modeller tek katlı olabileceği gibi çok katlı olarak da tasarlanabilirken villa tarzında müstakil seçeneklere sahiptir. Hangi ev projesinin kendiniz için uygun olduğuna karar vererek adım atmanız ve bu süreçte bir evden neler beklediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. İhtiyaçlarınızı ve ortaya çıkabilecek gereklilikleri dikkate alan ve bunlara en iyi şekilde yanıt verecek prefabrik tarzındaki ev modelini belirleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize yönelik doğru bir seçim yapabilir, kendiniz için etkili çözümler sunan bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Prefabrik Evler

Prefabrik ev fiyatları kullanımının artmasıyla bu yapılara duyulan merak da artmaya başlamıştır. Herkesin merak ettiği bir sorular, prefabrik  nasıl yapılır veya 2. el prefabrik in fiyatları nedir gibi sorular bulunmaktadır. Ön üretimi demonte parçalı olarak fabrikalarda üretilen ve kullanım için sadece kurulum gerektiren yapı sistemidir. Şehrin kalabalık atmosferinde kısıtlı yaşam şartları sürdürmek yerine daha kullanışlı, konforlu ve belirlenen en ucuz fiyatlar ile elde edebilirsiniz. Kendine özel bir dünya yaratmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği hazır yapılar, bu evlerin dış cephesinden iç dizaynına, bahçe planlamasından oda büyüklüğüne kadar tüm detayları siz planlayabilirsiniz.

Son zamanlarda insanların en çok ihtiyaç duyduğu güvenli ve huzurlu yaşam alanına sahip olma düşüncesini karşılayan prefabrik , hayalini kurduğunuz yaşamın kapılarını aralar. A’dan z’ye tüm ayrıntılarına sizin karar verirsiniz. Ekonomik olan fiyatları ile seçtiğiniz evin büyüklüğüne, oda sayısına, dizaynına, dış cephesine kadar pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. 

Daha geniş aileler için ya da yaşam alanını genişletmek isteyen kişiler için  modellerde mevcuttur. Fakat kafanıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçerek en çok tercih edilen hazır ev seçeneklerinden olan iki katlı prefabrik  tarzınıza, ihtiyacınız ve isteğinize en uygun modelleri, sizi şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaştırarak kendi yaşam alanınızın oluşmasını sağlayacaktır. Düz bir zeminin üzerine beton döküldükten sonra monte edilen prefabrik , minimal ve küçük bir yaşam hayal edenler için idealdir. 

Daha büyük bir evin hayalini kuran için de prefabrik  ebat büyüklüğü artırılabilmektedir. Her ihtiyaca ve isteğe uygun olarak tasarlanan prefabrik , monte edilecek alanın büyüklüğüne uygun olarak inşa edilebilmektedir. Şık ve modern bir dış görünüme sahip olan bu evlere, prefabrik evim diyebilmeniz için tarzınızı ve zevklerinizi yansıtabilirsiniz.

Prefabrik Evler Hakkında

En çok tercih edilen hazır ev seçenekleri lider markası Makro Prefabrik ile hayallerini kurduğunuz evlere güvenle ve uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Hayata daha pozitif bakmanızı sağlayacak, ruhunuzu rahatlatacak ve yaşam tarzınızı değiştirecek hazır ev seçenekleri ile hayalleriniz gerçeğe dönüşecek. Son yıllarda dünya ve ülkemizde de kullanımı artan bu tarz evler, çeşitli modelleriyle ihtiyaçlarınızı karşılarken düşük maliyetleriyle de bütçenizi koruyor. Kendi yaşam alanına sahip olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği, yaşam kalitenizi artırmakta ve size konforlu bir alan sunmaktadır.

Günümüzdeki yüksek fiyatlı betonarme evlerin aksine uygun fiyatıyla bütçenizi koruyor ve aynı zamanda da hayalini kurduğunuz eve sahip olmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca depreme dayanıklı olması da tercih edilmesini artırmaktadır. Huzurlu ve güvenli bir yaşamın adresi olan evler, ihtiyacınıza ve isteğinize uygun olarak tasarlanabilmektedir. Tek katlı ya da iki katlı modeller arasından tercihinizi yaparak iç ve dış dizaynını, oda sayısını, oda büyüklüklerini, bahçe planlamasını dilediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.

Prefabrik Evlerin Avantajları

Hazır ev seçenekleri, kullanışlı olmaları ve güzel görünmeleriyle son yıllarda sıklıkla tercih edilmeye başlanan hazır ev fiyatları dahil olmak üzere pek çok avantajı bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan fiyatları ile isteyen kişilerin mutlaka bilmesi gereken bilgiler vardır.
Evlerin yapım aşaması ve inşaat süresi oldukça kısadır. Hazır ev fiyatları ve maliyetleri yapılan sözleşmede belirlenir ve sabit kalır, artan fiyatlardan etkilenmez. En popüler güçlü ısı yalıtımına sahiptir ve bu nedenden büyük oranda enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca evin kurulduğu yerde kalmak zorunda değildir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Her iklim koşullarında güvenle kullanılabilen ve oldukça kısa sürede teslim edilir ve bu evlerin kira getirisi de yüksektir.

Ev diyebileceğiniz bu evlerin en büyük avantajlarından biri de, diğer binalara oranla maliyetinin daha az olmasıdır. Bu evlerin bakım ihtiyacı da yok denecek kadar azdır. İhtiyaçlarınıza ve yeniliklere sınırsız çözümler sunar ve değerini ömür boyu yüksek tutar. Yapımı oldukça kolay ve hızlıdır. Her alana uygun ve dilediğiniz büyüklüklerde üretilebilir ve diğer yapılara oranla daha kısa bir zaman diliminde teslim edilebilmektedir. Hem zamandan hem de maddiyattan tasarruf etmenizi sağlar ve hayalini kurduğunuz evi tasarlayabilirsiniz. Bu evlerin avantajlarından biri de, eklemeler yaparak genişletmenin mümkün olmasıdır. Bu evin küçük geldiği durumlarda dilediğiniz büyüklüklerde oda, banyo ya da balkon eklettirebilirsiniz.

Çelik iskelet üzerine yapılan bu evler, depreme dayanıklı ve oldukça sağlam, güvenlidir. Tasarımında hayal gücünü dilediğiniz gibi kullanarak hayallerinizdeki evi tasarlatabilirsiniz. Hazır ev fiyatları yanı sıra avantajları da kısaca; yapımının hızlı ve pratik olması, estetik olması, kullanışlı olması, modüler olması, konforlu yapılardan oluşması, ısınma sorununun yaşanmaması, depreme dayanıklı olması ve güvenli olmasıdır. Ayrıca çevre kirliliğine de sebep olan faktörleri barındırmaz.

Hangi Prefabrik Sizin İçin Uygun?

Her ihtiyaca ve isteğe uygun çözümler sunan makro prefabrik ’te aradığınız özelliklerde bulabilirsiniz. İki katlı prefabrik villa seçenekleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Makro Prefabrik, her kullanım amacına en uygun seçeneği sunmaktadır. Minimal yaşamı tercih edenler ya da daha küçük bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler için uygunken, daha kalabalık aileler için iki katlı prefabrik villalar uygundur. Öncelikle hangi yapının sizin için uygun olduğuna karar vermeniz gerekir.
Bu süreçte nasıl bir evde yaşamak istediğinizi kendinize sorabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak sizin için en uygun modeli seçebilirsiniz. Beklentilerinize en uygun şekilde cevap verecek, size etkili çözümler ve uygun fiyatlar ile sunacak prefabrik evim diyebileceğiniz evi tercih edebilirsiniz. 

Zengin model çeşitliliği sunan Makro Prefabrik, her kullanım amacınıza yanıt verecek seçenekler sunmaktadır. seçeneğine kadar pek çok seçenekle ihtiyaçlarınıza çözümler sunmaktadır. Siz yeter ki nasıl bir ev istediğinize karar verin ve gerisini Makro Prefabrik’e bırakın. Hayallerinizdeki evi, en ince ayrıntılarına kadar tasarlayarak size sunan Makro Prefabrik’in sunduğu modeller arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Prefabrik Evler Nasıl Yapılır?  

Pratik kurulumuyla hızlı bir şekilde yeni yaşam alanı yaratma fırsatı sunan bu yapıların, nasıl yapıldığı merak konusudur. İmarlı arsa üzerine kurulumu yapılan bu evler için öncelikle arazinin bağlı olduğu belediyeden arsanın imar durumu tespit edilmelidir. Size ait olan araziye hazır yapı yaptırmak için ruhsat ve gerekli izinlerin alınması için zemin etüdü, mimari planlama, mekanik planlama, statik projesi gibi aşamaların hazırlanması gerekmektedir. Prefabrik  için gerekli aşamalarının tamamlanmasıyla birlikte prefabrik yapım aşamasına geçilmektedir. Fabrika üretimi aşamasından başlayan hazır ev yapımı, kısa sürede tamamlanarak yeni ve konforlu yaşam alanınızı oluşturur. Bir ev sahibi olmak istiyorsanız öncelikle size ait bir arsanın olması gerekir. Eğer ki arsanız yoksa bir arsa tespit ederek belediyeden bu arsanın imar durumunu teyit edip onay almanız gerekir.

Ruhsatlı ve izinli arazinin işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte kurulumu için gerekli prosedürler başlatılır ve en ucuz fiyatları ile sipariş verdiğiniz evin kurulumuna sağlanır. Evin kurulacağı arazi için ruhsat, tapu, mimari planlama gibi aşamaların tamamlanmasıyla hayalinizdeki evin modeline karar vermeniz gerekir. Birbirinde monte edilecek parçalar, fabrika ortamında hata payı olmadan üretilir. İnce hesaplamalar yapılarak üretilen parçaların montajı aşamasında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Bu evlerin fiyatları ile seçilen model, yerleştirileceği zemin uygun hale getirildikten sonra beton zemin hazırlanır. Ardından ekonomik hazır ev fiyatları ile seçtiğiniz evin inşası bu zemin üzerinde gerçekleştirilir. hazır yapı üretiminde parçalar, kısa sürede birbirine monte edilir. Uzman ekip tarafından montaj sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Prefabrik ofis beton zemine sabitlenerek başlayan montaj aşaması, duvar panellerinin birleştirilmesi, pencere kasalarının yerleştirilmesi ve montajın tamamlanmasıyla devam eder. Ardından çatı monte edilir ve kurulumu tamamlanır.

Sıkça Sorulanlar
Prefabrik evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Ses ve ısı yalıtımı konusunda betonarme gibi geleneksel yapılara oranla çok daha yüksek performans gösteren prefabrik evler, özellikle duvar panellerinin özelliklerine bağlı olarak verimliliğini artırır. Isı ve ses yalıtımında etkili olan bir diğer unsur ise çatı izolasyonudur. Kaliteli malzemelerle yapılan çatı izolasyonu ısıtma ve soğutma sistemlerine harcanan enerjiyi büyük ölçüde azaltır. Ses yalıtımında da önemli bir yeri olan çatı izolasyonu ve duvar panelleri, üretildiği malzemeye göre performans gösterir. 

Prefabrik evlerde müşterinin yükümlülüğündeki uygulamalar nelerdir?

Ruhsatın alınması gibi resmi işlemlerin tamamı, her türlü hafriyat işlemi, şap ve fayans gibi zemin ve duvar kaplamaları, zemin betonu, çevre düzenleme işleri gibi uygulamalar müşterinin yükümlülüğündedir. Ayrıca elektrik, su, pissu gibi bina harici dış bağlantılar da müşterinin ilgilenmesi gereken konular arasındadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinden şehir dışı montajlarda ekibin konaklama ve yemek ücretlerine kadar birçok ek uygulama da prefabrik ev alan müşterinin sorumluluğu altındadır.

Prefabrik evlerin yapılması sırasında ruhsat gerekli mi?

Prefabrik yapı inşaatı için belediyeden ve ilgili kurumlardan imar, ruhsat gibi konularda gerekli izinleri alınması önemlidir. Modüler ve portatif özellikte olmasına rağmen bu tür yeni nesil yapıların kurulumu için öncelikle Kadastro Müdürlüğü’nden aplikasyon belgesi alınmalıdır, ardından da mimari proje hazırlanmalıdır. Ruhsat ise kurulumun yapılacağı bölgeye bakan belediyeden alınmalıdır. Bu noktada elektrik planı, mimari plan, zemin etüdü ve mekanik plan ruhsat başvurusunda hazır bulundurulmalıdır.  
 

Prefabrik ev alan müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Prefabrik alan kişilerin ilk olarak prefabrik evin kurulacağı yere zemin betonu yaptırması gerekir. Ayrıca her türlü hafriyat işleri de genel olarak müşteriye ait olur. Evin çevresindeki düzenlemeler, evin zemin ve duvar kaplaması gibi işlemler de müşterinin sorumluluğundadır. Tüm bunlara ek olarak yasal izinlerin tamamı müşteri tarafından alınır. Bu süreçte gerekli belgeleri yine müşteri hazırlar ve bu belgelerle gerekli yerlere başvuru yapar. 
 

Prefabrik evler depreme dayanıklı mıdır?

Yenilenen teknolojiden yararlanılarak hazırlanan prefabrik yapılar, ilk olarak deprem konutları olarak tasarlandığı için depreme karşı dayanıklılığı en belirgin özelliklerinden biri olur. Betonarme gibi geleneksel yapılara oranla çok daha dayanıklı olan bu yapılar, ortalama 7,9 şiddetindeki depreme karşı mukavemet gösterecek şekilde tasarlanarak üretilir. Bu sayede Türkiye gibi deprem bölgesinde yer alan ülkelerin konut sistemlerinde prefabrik yapılar, ön plana çıkan seçenekler arasında yer alır. 
 

Aldığımız prefabrik ev daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi?

Her bir parçası modüler şekilde üretilen prefabrik evlerin sökülerek başka bir yere kurulması mümkündür. Bu konuda deneyimli ve uzman kişilerden destek alınarak evin kusursuz bir şekilde nakliye edilmesi ve kurulması faydalı olur. Böylece müşteriler istedikleri yerde aynı yaşam alanlarını kurma imkânı bulur. 

Prefabrik ev ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Betonarme binalara oranla çok daha kısa sürede yapılarak teslim edilen prefabrik evler, fabrika ortamında üretilen yapı malzemelerinin montajıyla oluşturulduğu için daha az zaman ve iş gücü gerektirir. Bu tür konutların teslim süresi ise tasarımın sahip olduğu metrekareye ve özelliklere göre değişkenlik gösterir. Ayrıca yapı malzemelerinin üretileceği fabrikanın yoğunluğu da bu sürece etki eder. Bununla birlikte tek katlı ve 100 metrekarelik bir prefabrik ev ortalama bir hafta içerisinde teslim edilir. Ancak montaj için de ortalama 4 ya da 5 güne ihtiyaç duyulur.

Prefabrik evimin boyasını kendim yapabilir miyim?

Geleneksel tarzda oluşturulan betonarme yapılarda olduğu gibi yen nesil prefabrik yapılarda da iç ve dış cephe boya işlemlerinin tamamını kendiniz yapabilirsiniz. Pratik bir şekilde boyayabileceğiniz evinizi dilediğiniz renklerle süsleyebilir, kendi tarzınızı kendi emeğinizle evinize yansıtabilirsiniz.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte prefabrik ev yaptırılabilir mi?

Tasarımı ve malzemeleri ile her zaman modern bir duruş sergileyen prefabrik tarzındaki yapıların en önemli özelliklerinden birisi de kişiselleştirilebilir özellikte olmasıdır. Yani kişiler istedikleri plana sahip bir ev yaptırabilir. Ayrıca evin boyutu da müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda şekillendirilebilir. Bu süreçte taleplerin prefabrik evlerin yapısına uygun olması önemlidir. 

Ödemede ne tür kolaylıklar sağlıyorsunuz? Kredi kartına taksit uygulamanız bulunuyor mu?

Sözleşme yapıldığı takdirde ilk olarak toplam tutarın %40’ı tahsil edilir. Bu miktar, nakit olarak alınır. Toplam tutardan kalan kısım ise sözleşmenin tarihinden sonra 30 ve 60 gün vadeli çek şeklinde tahsilatı yapılır. Bununla birlikte alternatif ödeme planları için görüşmeler de yapılabilir.

Betonarme bir evin üzerine de yapılabilir mi?

Şayet mevcut betonarme binanın düz bir tavanı varsa ve bu bina tek katlı olarak tasarlanmışsa istenen binanın üzerine prefabrik ev yapılması mümkündür. Buna ek olarak ilgili betonarme binanın sağlam olması da çok önemlidir. Aksi takdirde prefabrik evi taşıma konusunda yeterli mukavemeti gösteremeyebilir. Bazı binaların çatısında ağırlık yapan malzemeler de bulunabilir. Bunlar da binanın prefabriği taşıması konusunda sorun yaratabilir. Bu noktada alanında uzman bir ekibin gerekli incelemeleri yapması ve buna göre müşteriyi yönlendirmesi gerekir. 

Prefabrik evi kurulum sonrası sökerek başka yerlerde de kullanabilir miyim?

Demonte özelliği bulunan prefabrik evlerin kurulum sonrası sökülerek başka bir yerde kullanılması mümkündür. Bunun için alanında uzman kişilerin özenle sökme işlemlerini yapması, ardından istenen yerde tekrar kurulum işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir. Profesyonel olmayan kişiler ise yapı elemanlarına zarar verebilir ve yeni parçaların tedarik edilmesi zorunluluğunu ortaya çıkarabilir.

Prefabrik ev en fazla kaç katlı yapılabilir?

Daha çok 1 ya da 2 katlı olarak tercih edilen prefabrik evler, ihtiyaç halinde en fazla üç kata kadar inşa edilebilir. Ancak bu yapılarda hafif çelik malzemenin kullanılmış olması önemlidir. Bu sayede güvenli bir yaşam alanı elde edilebilir. 

Prefabrik ev depreme karşı güvenli mi, ne kadar dayanıklı?

Prefabrik ev söz konusu olduğunda direkt olarak depreme karşı dayanıklılık akıllara gelir. Çünkü bu yeni nesil modüler evler, özellikle deprem için hazırlanmış konut sistemleri olarak karşınıza çıkar. Bu nedenle deprem bölgelerinde büyük rağbet görür. Betonarme binalara oranla çok daha hafif olan prefabrik evler, genel olarak 7.9 şiddetindeki depremlere karşı ayakta durabilecek şekilde tasarlanarak üretilir. Evin tüm parçaları çelik vidalarla birleştirildiği için deprem anında parçalarda esneme meydana gelir ve yıkılma söz konusu olmaz.

İletişime Geç