İzmir Prefabrik Ev

İzmir prefabrik ev, denince akla oldukça estetik mimariye sahip evler ve bu estetik güzelliğe rağmen yine de uygun fiyatlı kalabilmiş evler gelmektedir. Prefabrik ev İzmir fiyatları görünce şok olmayın. Fiyatların hepsi doğru yazılmıştır. Nasıl böyle uygun fiyatlı kalabildiğini soruyorsanız onun cevabı da gelişen inşaat teknolojilerinde saklıdır.

Çelik konstrüksiyonların birleştirilmesi ile üretilen bu evler oldukça kullanışlı ve dayanıklı tasarlanmışlardır. İzmir iklim olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Bu iklime benzer bir iklimde olan bölge ise Antalya’dır. Antalya prefabrik ev denince akla gelen seçenekler de bu bölgeye uyum sağlayabilir. Çünkü iklim olarak hemen hemen aynılar. 

İzmir kış mevsiminde yağışlı ve yaz mevsiminde de oldukça sıcak olduğu için bu mevsim koşullarına uygun bir ev üretilmesi gerekmektedir. İşte bu yüzden prefabrik ev firmaları İzmir bölge denince akla hemen Makro Prefabrik gelmektedir. Makro Prefabrik, prefabrik ev fiyatları İzmir bölgede oldukça uygun tutmuştur. Tam bir fiyat performans ev modelleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda bakacak olursak İzmir prefabrik ev fiyatları 2024 yılında diğer klasik usulde inşa edilen yapılara göre yine uygun fiyatlı kalmayı başarmıştır. 

İzmir prefabrik ev seçeneklerinin görünüş olarak oldukça lüks ve estetik durması bölge halkı tarafından çok sevilmiştir. Prefabrik ev fiyatları İzmir bölgede uygun olması sebebiyle, zaten uygun fiyatlı farklı bir seçenek arayan bölge halkı tarafından hemen benimsenmiştir. 

İzmir Prefabrik Ev Fiyatları

İzmir bölge için bu evler hakkında genel bilgiler verdikten sonra gelelim en çok araştırma konusu olan başlığa yani fiyatlara. Prefabrik ev İzmir fiyatları uygun olduğu gibi ödeme konusunda da müşterilerimize çok yardımcı olmaktayız. Öyle ki hayallerinize uygun ev modelini seçtikten sonra karşılıklı bir sözleşme yazılır. Sözleşme aşamasında ilgili İzmir prefabrik ev fiyatları doğrultusunda ödeme planı çıkarılır. Ardından belirlenen sözleşme tutarının %50’si nakit olarak alıcıdan tahsil edilir. Geri kalan tutar için seçeneklerimiz arasında çek ve kredi kartına tek çekim imkanımız bulunmaktadır. 

İzmir prefabrik ev fiyatları 2024 yılında belirlenirken pek çok kıstas göz önüne alınmıştır. Son zamanlarda sıkça yaşadığımız kur dalgalanmaları sonucu değişen piyasa koşulları sonucu inşaat sektörü ağır bir darbe almıştır. Bunların sonucunda ise klasik usulde inşa edilen betonarme ve bu gibi yapıların fiyatları çokça yükselmiştir. Haliyle ev sahibi olmak isteyen fakat yeterli bütçesi olmayan İzmir’li insanlar da bir alternatif aramaya koyulmuşlardır. Bu arama sonucunda ise uygun İzmir prefabrik ev fiyatları çıkmıştır.

Fiyatlarımızı cazip yapan seçeneklerimiz daha bitmedi. Prefabrik ev İzmir fiyatları daha ekonomik yapan fiyata dahil olan malzemeler ve hizmetler bulunmaktadır. Fiyata dahil olan bu hizmet ve malzemeler sonucunda ev için ayırdığınız bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Genel bir matematik doğrultusunda bakarsak İzmir prefabrik ev fiyatları biraz daha uygun fiyatlı olmuş olur.

İşte fiyata dahil olan malzemeler ve hizmetler;

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Prefabrik bina elemanları (duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
  • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması 
  • Konut dış ve iç kapıları ve montajı
  • Konut pencereleri ve montajı (çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajı
  • Konut dış ve iç boya işlerinin uygulanması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde müşteriye verilmesi

İzmir Prefabrik Ev Modelleri

İzmir hem İstanbul gibi bir büyük bir şehir, hem de şehre yakın kırsal alanlar da mevcut. Bölge halkı tıpkı İstanbul prefabrik ev seçeneklerinin kullanıldığı gibi kullanım göstermektedir. İzmir prefabrik ev denince kırsal alanları da unutmamak gerekir. Çünkü İzmir’de şehir ve kırsal hayatın iç içe yaşanabildiği bir şehirdir.

İzmir prefabrik ev fiyatları uygun olmasının yanı sıra bölgeye de uyum sağlamaktadır. İzmir kış mevsiminde ılık ve yağışlı geçmektedir demiştik. Buradan yola çıkarak bu bölgedeki evlerin yağan yağmuru içeriye geçirmemesi gerekmektedir. İşte bu yüzden bu ev modelleri üzerinde bazı izolasyon çalışmaları yürütmekteyiz.

Bu izolasyon çalışmaları ise bir evin iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılmaktadır. Fakat isteyen müşterilerimiz için istenilen herhangi bir izolasyon malzemesi kullanılabilir. Ayrıca tavan kısmında 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. Bunlar daha çok ısı ve ses yalıtımı için kullanılsa da hem ısı hem ses hem de yağmur suyunu içeriye almayan malzemeler de kullanılmaktadır. O malzemelerden bazıları çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz ve pencereler için PVC pencerelerdir. Bu malzemeler oldukça yalıtkandır. Üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye almadan kaydırma usulu ile üzerinden atar.

İzmir Prefabrik Ev Fiyatları Oldukça Cazip

İzmir prefabrik ev denince akla yemyeşil doğanın, zeytinliklerin arasına konumlandırılmış evler geliyor değil mi? Aslında sadece bu tarz kırsal alanlarda kullanılmakla kalmayıp, gayet şehir içerisinde büyük bir konfor ile bu evleri kulanan insanlar bulunmaktadır.

Bu evlerin cazip olmasının bir diğer sebebi ise kullanıcısına pek çok avantaj sunmasında saklıdır. Öyle ki hali hazırda bir eviniz var ve biraz genişletmek istiyorsunuz diyelim. Bu isteğiniz doğrultusunda proje sonrası genişletme işlemleriniz için hizmet verilmektedir. İşte bu yüzden prefabrik ev firmaları İzmir bölgede akla hemen Makro Prefabrik gelmektedir. Bununla da kalmayarak halihazırdaki bir proje üzerinde kullanılan malzemelerimiz ve teknik özelliklerimizin dışına müşterilerimizin özel istekleri doğrultusunda çıkabiliyoruz.

İzmir'de En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Bu bölgede en çok tercih edilen modern kabin ve ev modelleri genelde tek katlı modeller olmaktadır. Fakat bu evlerin iki katlı modelleri de bulunmaktadır. Fakat bunlara ek olarak bilmelisiniz ki ev kurulmadan önce resmi izinlerin alınması gerekiyor sonrasında vermiş olduğumuz plana göre zemin betonu atılması gerekmektedir. Beton hazır olduktan sonra bina sevk edilir ve saha alanında montaj için gerekli olan elektrik temini müşterimiz tarafından sağlanır ve montaj aşaması başlar.

İletişime Geç