Antalya Prefabrik Ev

Prefabrik evler, son yıllarda gerek mimarisiyle gerekse pek çok avantaj sağlayan yapısıyla ön plana çıkmıştır. Günümüzde prefabrik ev Antalya bölgesinde oldukça ön plana çıkmaktadır. Bunun sebebi ise bu bölgede olan inşaat ihtiyacının zahmetsiz olarak görülen bu evlere kaymasıdır.

Antalya Akdeniz iklimine sahip bir ilimizdir. Genel olarak yaz mevsiminde sıcak ve kurak, kış mevsiminde ılık ve yağışlı geçer. Tıpkı Antalya iklimine benzerlik gösteren Tekirdağ bölgemiz için Tekirdağ prefabrik ev seçenekleri bulunmaktadır. Hal böyle olunca yazlık isteyen kullanıcılar da arsalarında yine bu evleri tercih etmektedir. Bunların yanı sıra depreme ve diğer doğal afetlere dayanıklı yapılardır. İşte bu yüzden prefabrik ev firmaları Antalya denince akla Makro Prefabrik gelmektedir.

Antalya prefabrik ev denince akla hemen Antalya’nın eşsiz doğasıyla uyum sağlayan prefabrik evler gelmektedir. Bunların yanı sıra Antalya prefabrik ev fiyatları oldukça ekonomik kalmaktadır. Antalya prefabrik ev fiyatları 2023 yılında bu bakımdan oldukça avantaj sağladığı gibi daha pek çok avantajı bulunmaktadır. 

Antalya prefabrik ev kurulmadan önce arsanın bağlı olduğu resmi kurumlardan, resmi izinlerin alınması gerekiyor sonrasında vermiş olduğumuz plana göre zemin betonu atılması gerekmektedir. Beton hazır olduktan sonra prefabrik ev Antalya bölgesindeki kurulacak alana sevk edilir ve saha alanında montaj için gerekli olan elektrik temini müşterimiz tarafından sağlanır ve montaj aşaması başlar.

Prefabrik ev Antalya bölgemiz için iki farklı çalışma planımız bulunmaktadır. Kaba inşaat yani bunun içerisinde beton, şap, parke, fayans ve mutfak dolapları hariç olarak teslim edilir. Bununla birlikte bir başka Antalya prefabrik ev yapılırken anahtar teslim yani parke, fayans, mutfak dolabı, mutfak tezgahı, vitrifiye malzemelerinin montajı, nakliye, montaj ekibinin konaklaması ve yemek masrafları dahil olarak teslim edilmektedir.

Antalya Prefabrik Ev Fiyatları

Antalya prefabrik ev fiyatları 2024 yılında pek çok şeyden etkilenmiştir. Fakat her ne kadar da birçok şeyden etkilense de uygun kalmıştır. Değişen piyasa koşulları gibi kur dalgalanmaları gibi son yıllarda sıkça yaşadığımız durumlar inşaat sektöründeki malzeme fiyatlarının artmasına neden olmuştur. Hal böyle olunca klasik usulde inşa edilen evlerin masrafları artmıştır.
Prefabrik ev fiyatları Antalya bölgesinde oldukça ekonomiktir. Keza diğer klasik usulde inşa edilen evlerin fiyatlarına ve birde Antalya prefabrik ev fiyatları 2024 yılının fiyatlarına baktığımızda farkı açıkça görmekteyiz. Her geçen yıl aradaki bu makas farkı artmaktadır.

Antalya prefabrik ev fiyatları belirlerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise fiyata dahil olan malzemelerdir. Fiyata dahil olan malzemeler sayesinde Antalya prefabrik ev fiyatları oldukça uygun kalmaktadır. Çünkü malzeme almak için ayırdığınız bütçenizden de tasarruf sağlamış olursunuz.

Prefabrik ev Antalya fiyatları konusunda sizlere tasarruf sağlayacak bir diğer husus ise ısınma masrafı tasarrufudur. Her ne kadar Antalya bölge olarak yazları sıcak olsada kış aylarında soğuk olabilir. Bu da ısınma ihtiyacını ortaya çıkarır. Yapılan izolasyon çalışmaları sonucunda ısınma maliyetleriniz yükselmez. Bu açıdan baktığımızda hayalinizdeki eve yerleştikten sonra dahi fiyatlar bakımından sizi düşünüyoruz.

Antalya Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik ev fiyatları Antalya bölgesinde modelden modele değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatların değişkenlik gösterdiği modeller pek çok ebatta üretilmektedir. Antalya prefabrik ev seçeneklerine baktığımızda tek katlı modellerde bulunduğu gibi iki katlı ev modelleri de bulunmaktadır.

Tek katlı modellerde 40 m2 ebatlardan başlayıp 149 m2 ebatlara kadar büyüyebilen prefabrik 2+1 veya 3+1 şeklinde üretilebilmektedir. Yine iki katlı modelleri incelediğimizde ise 90 m2 ebatlar ile 178 m2 ebatlara sahip prefabrik ev 3+1 ile 2+1 arasındaki oda seçeneklerine sahiptir.

Bunların yanı sıra prefabrik ev Antalya bölgesinde üretilirken kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Öyle ki bir evin izolasyon çalışmaları yapılırken iç ve dış duvarlarda 80 mm kalınlığında (16 kg/m3) yoğunluğunda EPS Strafor kullanılmaktadır. Ayrıca tavan üzerinde yine 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak kullanıcılarımızın isteklerine göre bu duvarların yine 80 mm kalınlığında taş yünü de kullanılabilir. 

Kullanılan bu malzemelerin özü ısı ve ses yalıtımına dayanmaktadır. Öyleki yine izolasyon çalışmalarına ek olarak çatı malzemesi olarak galvaniz kullanılmaktadır. Galvaniz yalıtkan bir malzeme olduğu için üzerine yağabilecek kar ve yağmur suyunu kaydırarak üzerinden tahliye eder. Yine bu kategoride inceleyebileceğimiz bir başka malzeme ise PVC pencerelerdir.

Bu pencereler tıpkı galvaniz gibi yalıtkan bir malzeme olduğu için üzerine yağacak yağmur suyunu içeriye sızdırmadan üzerinden tahliye eder. Böylece izolasyon hem içten hemde dıştan sağlanmış olur. İşte bu yüzden Prefabrik ev firmaları Antalya denince akla hemen Makro Prefabrik gelir. Çünkü biz prefabrik ev üretirken kaliteli malzemeler kullanırız.

Antalya Prefabrik Ev Fiyatları Oldukça Cazip

Bu evlerin fiyatlar bakımından cazip olmasının sebebi olarak ilk sırada gelişen inşaat teknolojileri gösterilebilir. Prefabrik ev Antalya fiyatları bakımından uygun olmasının yanı sıra mimari açıdan da kullanıcılarını cezbetmektedir. Öyle ki dışarıdan bakıldığında diğer evlerden hiç bir farkı bulunmaz. Hatta bazı modeller klasik usulde inşa edilen yapılardan daha güzel ve estetiktir.

Estetik bir mimariye sahip olduğu için kırsal alanlarda tercih çokça tercih edilmektedir. Keza İstanbul prefabrik ev seçeneklerine baktığımızda ise genellikle bu bölgelerde tercih edildiği görülür. Fakat İstanbul bölge itibariyle metropoldür. Fakat şehrin biraz dışında kırsal köy yaşamını benimseyen insanlar da görülebilir. Hem şehrin içerisinde hem de şehrin dışarısında oldukça uygun mimariye sahip seçenekler mevcuttur.

Antalya'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Antalya daha çok sıcak bir iklim yaşasa da kış mevsiminde soğuk olan bölgeleri de mevcuttur. Prefabrik ev tercihi iklim, mimari gibi pek çok değişken dikkate alınarak yapılır. Bazı kullanıcılar tamamen kendi isteği doğrultusunda olan tasarımları tercih etmektedir. Hal böyle olunca prefabrik yapılarımızda kullanılan malzemelerimiz ve teknik özelliklerimizin dışına müşterilerimizin özel istekleri doğrultusunda çıkabiliyoruz.
Bazı kullanıcılar da hali hazırda sahip olduğu tek katlı çelik ev modellerinin genişletilmesini talep etmektedir. Bu kullanıcılarımız için ise proje sonrası genişletme çalışmalarımız müşterilerimizin isteği doğrultusunda hizmet verilmektedir.

Sıkça Sorulanlar
Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mı kullanılmaktadır?

Prefabrik konutlar her mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemine sahiptir. Her iklim şartlarına uygun şekilde üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı bölgenin iklim özellikleri dikkate alınarak üretimleri yapılmaktadır.

Prefabrik yapıların wc ve banyolarında fayans, seramik uygulamas

Betonarme binalarda yapılan tüm uygulamalar prefabrik binalarda da yapılabilir. Wc,banyo ve mutfak ta yapılacak olan seramik uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılar silikonize(elastik) özelliği sahip olmalıdır..

Duvara tablo vs. asabilir miyim?

Duvarlar panellerine çivi yerine vida ile yapabilirsiniz.

İletişime Geç