Ordu Prefabrik Ev

Ordu prefabrik ev denince akla hemen yaylalarda kurulan ve kullanılan taşınabilir evler gelmektedir. Ordu prefabrik ev fiyatları ekonomik olmak ile birlikte Fatsa ve Perşembe gibi Ordu’nun merkezi yerlerinde de kurulup kullanılabilmektedir. Prefabrik ev Ordu fiyatları ise bölge halkı tarafından çokça sevilecektir. 

Ordu prefabrik ev fiyatları 2022 yılında ulaşılabilir olması açısından oldukça ekonomik belirlendiği için prefabrik ev Ordu fiyatları seçeneklerini görünce şaşırmayın. Hepsi doğru yazılmıştır. Genel olarak çelik konstrüksiyonların birbirleri ile birleştirilmesi sonucunda oluşturulan bu evler kullanıcısına pek çok avantaj sunmaktadır.

Bölge iklimi ile benzerlik gösteren Sakarya prefabrik ev seçenekleri de oldukça uygun fiyatlı ve bol model seçeneği sunmaktadır. Ayrıca bölgenin de bir yanı Karadeniz iklimi yaşadığı için benzer iklimler var diyebiliriz. Ordu genel olarak ılıman bir iklime sahiptir. Kışları ılık ve yağışlı geçmekte olup, yüksek yerlerde kar yağışları görülebilmektedir. Yazları ise nispeten serin geçmektedir. Bunlara ek olarak bölgede Karadeniz iklimi hakim olduğu için her mevsim yağmur yağışı görülmektedir. Bu yüzden bölgeye uygun Ordu prefabrik ev seçeneklerini üretmekteyiz. Böylece prefabrik ev firmaları Ordu bölgesinde hemen akla Makro Prefabrik gelmektedir.

Hemen hemen her mevsim ve tüm çevre koşullarına dayanıklı olarak üretilen bu Ordu prefabrik ev seçeneklerini incelemeyi unutmayın. Oldukça uygun olan Ordu prefabrik ev fiyatları bölge halkı tarafından hemen benimsenmiştir. Bu bölgenin özellikle kış mevsiminde bolca yağış alan bir bölge olduğunu bilmekteyiz. Hele ki rakım olarak yüksek kesimler daha çok yağış almaktadır. Fakat Ordu prefabrik ev seçenekleri hem yayla, köy gibi kırsal yaşamın olduğu bölgelere kurulabilirken, şehir yaşamının ve insan trafiğinin bol olduğu bölgelere de kurulabilmektedir. Hal böyle olunca da prefabrik ev Ordu fiyatları uygun olurken, hem de dış çevre ve mevsim koşullarına dayanıklı üretilmektedir.

Ordu Prefabrik Ev Fiyatları

Ordu prefabrik ev fiyatları 2022 yılında belirlenirken pek çok kıstas göz önünde bulundurulmuştur. Fakat en önemli kıstas ise bölge halkının bu evlere ulaşıp, kullanabilmesi olmuştur. Öyle ki Ordu hem şehir hayatı hem de kırsal hayatı olan bir bölgedir. Bu yüzden bu evler prefabrik ev fiyatları Ordu bölgesindeki uygun olmakla birlikte, kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde her türlü mevsim ve çevre koşullarına uygun olarak üretilmektedir.

Prefabrik ev fiyatları Ordu bölgesi için belirlenirken, ulaşılabilir olması önem arz etmektedir. Keza son zamanlarda sıkça yaşadığımız kur dalgalanmaları sebebiyle değişen piyasa koşulları sonucunda betonarme yapıların fiyatları ütopik seviyelere ulaşmıştır. Ev sahibi olmak isteyen insanların bütçesini aşan bu fiyatlar karşısında, insanlar farklı bir alternatif aramaya koyulmuşlardır. Bu arayışın sonucunda ise karşılarına oldukça ekonomik olan Ordu prefabrik ev fiyatları çıkmıştır. Bu evlerin fiyatlarını daha da cazip yapan fiyata dahil olan pek çok malzeme ve ustalık gerektiren hizmet bulunmaktadır.

İşte fiyatları daha cazip hale getiren, fiyata dahil olan malzemeler ve ustalık isteyen hizmetler;

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Prefabrik bina elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
  • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
  • Konut dış ve iç kapılarının montajının yapılması
  • Konut pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
  • Konut iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

Yukarıdaki malzeme ve ustalık gerektiren hizmetler sayesinde, bu evler için ayırdığınız bütçeyi artırabilir veya malzemeler ve hizmetler için ayırdığınız bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ordu Prefabrik Ev Modelleri

Bu evlerin pek çok modeli bulunmaktadır. Ebat ve tasarım çeşitliliği oldukça fazladır. hal böyle olunca da Ordu prefabrik ev fiyatları modelden modele, çeşitten çeşide değişkenlik göstermektedir. Bu evlerin bütün mevsim ve çevre koşullarına dayanıklılık sağlaması için izolasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen izolasyon çalışmaları ana izolasyon ve yan izolasyon çalışmaları olmak üzere iki kategoride yürütülmektedir.

Ana izolasyon çalışmaları kapsamında bu evlerin ve bazı panel kabin modellerimizin duvarlarında EPS strafor kullanılarak ısı ve ses yalıtımı sağlanmıştır. Kullanılan bu malzemenin kalınlığı 80 mm’dir. Tavanda ise yine aynı ölçüde taş yünü kullanılmıştır. Ayrıca istenilen farklı bir izolasyon malzemesi de bu bölümlerde kullanılabilmektedir.

Yapılan yan izolasyon çalışmaları kapsamında ise ana izolasyon çalışmalarına destekleyici yapılmaktadır. Bu destekleyici malzemeler ise çatıda galvaniz, pencerelerde ise PVC pencereler kullanılmaktadır. Ayrıca pencereler tasarım gereği her odaya en az bir tane düşecek biçimde tasarlanır. Çünkü evlerin ışığı maksimum seviyede içeriye almasını istiyoruz. Yapılan bu izolasyon çalışmaları ise hem ısı, hem ses, hem de sıvı izolasyonu sağlamaktadır.

Ordu Prefabrik Ev Fiyatları Oldukça Cazip

Bu evlerin fiyatları belirlenirken bölge halkının bütçesi ön planda tutulmuştur. Öyleki bu evlerin daha sağlam ve uzun ömürlü olması için, üretilmeden önce uzun süren AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yapılmıştır. Yapılan ÜR-GE çalışmaları kapsamında, diğer üreticilerin üretimde yaptığı hatalar tespit edilmiş ve bu hatalar giderilmiştir. 

Yapılan AR-GE çalışmaları kapsamında ise bölge halkının ihtiyaçları araştırılmış ve tespit edilmiştir. Tespit edilen bu ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan modelleri ise çevre ve mevsim koşullarına uygun hale getirdik. Bu yüzden prefabrik ev firmaları Ordu bölgesinde akla hemen Makro Prefabrik gelmektedir. Bunların yanı sıra pek çok Ordu’lu insanın ikamet ettiği İstanbul prefabrik ev seçenekleri de benzer özellikler göstermektedir. Çünkü bu evler hemen hemen her mevsim ve çevre şartlarına dayanıklılık göstermektedir.

Ordu'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Bu evlerin fiyatları modele ve ebata göre değişkenlik göstermektedir. Bu evlerin ebat çeşitliliğine mercek altına aldığımızda görmekteyiz ki, 40 m2 boyutlardan başlayıp, 178 m2 büyüklüğe kadar ulaşabilirler. Uygun fiyatlarının yanı sıra mimari açısından da estetik ve lüks tasarıma sahip modeller bulunmaktadır.

İletişime Geç