• Anasayfa
 • Blog
 • Prefabrik Evlerde 2024 Yaza Özel Dekorasyon Senaryoları

Prefabrik Evlerde 2024 Yaza Özel Dekorasyon Senaryoları

Taşınabilir yapılar son yıllarda, hem ülkemizde hem de yurt dışında oldukça fazla kullanılıyor. Bu doğrultuda baktığımızda prefabrik ev denince aklımıza gelen şeyler, lüks ve simetrik tasarımlı, kullanışlı evler geliyor. Tüm bunlara rağmen oldukça da uygun fiyatlı olması dikkatleri üzerine toplamakta yeterli oluyor.

prefabrik-ev-1655326085

Taşınabilir evler, inşaat teknolojilerinin en gelişmiş halidir. Evinizi taşıyabilmeye kadar gelen teknoloji sayesinde artık pek çok trend değişmeye başladı. Kullanıcısına pek çok avantajlar sunan bu yapıları alan insanların, bu evleri dekore etmek kafasında soru işaretleri bulunuyor. Bu yüzden bazı dekorasyon trendlerini kaleme aldık.

İşte 2024 yılının yaza özel dekorasyon senaryoları;

 • Doğal çikolata tonları

Yılın rengi çikolata tonlarında olmasa da, son zamanlarda insanlar evlerini dekore etmekte sıcak çikolata ve siyah renklerini oldukça fazla kullanıyorlar. Bu renkler trend olur mu bilemiyoruz fakat çikolata ve siyah tonlarının bir karizması olduğu kesin.

Özellikle TV ünitelerinde ve koltuklarda bu renkler çok fazla kullanılıyor. Bu renklere uyumlu kitaplıklar ve orta sehpalar yine bu renklerde tercih edilen mobilyalardan.

 • Geri dönüştürülebilir eşyalar

Taşınabilir yapıların ilk çıktığı günden bu yana, pek çok kullanıcının kullandığı mobilyalar, aslında hem geri dönüştürülebilir hem de modüle edilebilir oluyor. Bu doğrultuda %100 ahşaptan üretilmiş mobilyalar kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra bu eşyaları kendiniz de yapabilirsiniz. Çöpe atılmış paletlerden koltuklar, masalar, eski usul divanlar yapabilirsiniz. Yaptığınız bu koltukları minderler ile daha rahat hale getirebilir, taşınabilir evinizin verandasında kullanabilirsiniz. 

 • Kıvrımlı eşyalar

Son zamanlarda dikkatli gözlemlerseniz, tanıdıklarınız ve akrabalarınız kıvrımlı mobilyalar tercih ediyor. Kıvrımlı daha doğrusu oval hatlara sahip mobilyalar evlerimizin sert kıvrımlı köşelerine bir sıcaklık katabilir. Rahat bir görünüme sahip, bu formdaki dekorasyon tarzı, evlerde kullandığımız sert hatlara sahip mobilya modellerine meydan okuyabilir. 

 • Çok fonksiyonlu mekanlar

Bir mobilyayı neden birden fazla amaç doğrultusunda kullanmayalım? Bu dekorasyondaki mobilyalar, gerçekten taşınabilir evler için yapılmış denebilir. Bir yatağın kenarına yapılan çekmeceler, duvarlara gömülmüş yataklar gibi fikirler pek çok yaşam alanı birden fazla amaç doğrultusunda kullanmaya fırsat tanıyor.

 • Özel çalışma alanları

İnsanlar genel olarak bir taşınabilir evde neden çalışma alanı olsun ki diye düşünebiliyor. Fakat işin özünde hepimiz doğal olarak bir şekilde evlerde çalışma alanına ihtiyaç duyabiliyoruz. En basiti kişisel bilgisayarımızı koyduğumuz alan, otomatikman bir çalışma alanına dönüşüyor. Bu alan, daha çok hobiniz ve çalışma tarzınıza bağlı olarak değişebilir. El işçiliği isteyen bir hobiniz varsa, el aletlerinin bulunduğu bir tezgah olabilir. Genel olarak bilgisayar başında geçirdiğiniz bir hobiniz varsa, diğer mobilyalarınızın renklerine uyumlu olan şık ve kullanışlı bir masa tercih edebilirsiniz.

 • Lüks dekorasyon dokunuşları

Lüks dekorasyon aslında pek sevilmez fakat lüks genel olarak her insanın sevdiği bir olgudur. Dışarıdan bakılınca lüks ve simetrik bir mimarisi olan taşınabilir evinizin, içi neden böyle olmasın? Evinizi retro bir dekorasyon ile dizayn ettiyseniz, 70 ve 80’lerde lüks dekorasyon anlayışı ile bezenmiş evlerden ilham alabilirsiniz. Eğer modern bir dekorasyon ile dizayn ettiyseniz bu konuda pek çok lüks eşya, mobilya bulabilirsiniz. 

 • Bu yılın rengi nedir?

Birinci dekorasyon önerimizde söylediğimiz gibi bu yılın rengi çikolata tonlarında bir renk değil. Bu yılın rengi, ingilizce ismi ile very peri olarak belirlenmiş. Bu renk daha çok mor tonlarında ki, insanların giyimini dahi bu renk tonlarında tercih ettiklerini fark etmişsinizdir. Sizlerde trendlere uyum sağlamak isterseniz, taşınabilir evinizin yaz dekorasyonunu mor tonlarında yapabilirsiniz.

bu-yilin-rengi-nedir-1655327557

 • Doğanın dokunuşu

Doğaya baktığımızda, kendiliğinden ilahi bir dekorasyona sahip olduğunu görüyoruz. Bu ilahi dekorasyonun her bir parçası gerçekten çok özel ve eşsiz bir tasarıma sahiptir. Sizlerde taşınabilir evinizin bazı köşelerine, lavanta gibi bitkiler yerleştirebilirsiniz. Bitkiler, evinizin yaz boyunca güzel kokmasını sağlayıp, lavanta veya bitkinin rengi ile havasını değiştirecektir. 

 • Avize ve aydınlatma seçimi

Aydınlatma dekorasyonu daima yanlış yapılıyor. Mimarlar insanların göz ve beyin sağlığı açısından, aydınlatmaların direkt olarak üst tarafından değil, tavan kısmının yanlarından verilmesini öneriyor. Böylece tıpkı gündüz gibi bulunduğumuz odanın dört bir yanından düşük voltajlı ışıkla evinizi aydınlatmış oluyorsunuz. Bu aslında hem elektrik faturanıza hemde sağlığınıza olumlu bir dokunuş yapacaktır.

konteyner-ev-1655326244

Bu dekorasyon fikirleri her yerde uygulanabilir mi?

Bu dekorasyon fikirlerinin bazıları ofislerde ve konteyner ev gibi alanlarda kullanılabilir. Bu öneriler, küçük yaşam alanlarını en iyi ve en kullanışlı biçimde dekore etmek için önemlidir. Ayrıca trendlere de uyum sağlamak gerekiyor. 

Böylece, 2024 yazı için trendleri ele alıp, değerlendirmiş olduk. Sizlerde bu trendleri evinize, ofisinize uyarlayabilirsiniz. Taşınabilir ev sahibi olmak ve dekorasyonları uygulamak istiyorsanız, müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç