• Anasayfa
  • Blog
  • Konteyner Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Konteyner Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Son zamanlarda, hem uygun fiyatlı hemde kullanışlı bir yapı çözümü arayanların gözdesi olmuştur. Çünkü bu evler hemen hemen her alana kurulup, kullanılabilmektedir. Ayrıca yapımında kullanılan kaliteli malzemeler ve yapılan izolasyon çalışmaları sayesinde kullanıcısına bir yuva sıcaklığı da sunmaktadır.

konteyner-ev-1652988574

Bireysel kullanım açısından bakıldığında bu evler ile harikalar yaratan kullanıcılar bulunmaktadır. Öte yandan konteyner ev seçenekleri dev projelere, ofis, yatakhane olabilmektedir. Ayrıca şantiyelerde de sıkça kullanılan bir yapıdır. Kolayca taşınabilme özelliği sayesinde bir yerden bir yere taşınabilmektedir. Bu konteynerleri satın almak isteyen ve bazı kullanıcıların kafasına takılan bazı sorular da bulunmaktadır. Hem bu soruları hemde konteyner almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri mercek altına aldık. Haydi gelin, hep birlikte öğrenelim.

İhtiyaçlarınızı bir kağıda yazmanın faydası olabilir.

Konteyner ile ilgili ihtiyaçlarınızı bir kağıda yazmanızda fayda var. Çünkü yazmak ihtiyaçları daha spesifik hale getirecektir. Yazarken de ihtiyacınız olan ebatın, kurmak istediğiniz alandaki izin verilen yasal ebatı geçmediğinden emin olunuz. Aksi halde belediye ile aranızda bir takım problemler olabilir. Kurumsal kullanım açısından ise bu yapılar şantiyenizde veya dev projelerinizde oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Konteynerler birleştirilebilir mi?

Bu soruda en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu soruya kısa cevabımız evet olacaktır. Ayrıca bütün duvarlarda izolasyon çalışmaları yapıldığı için bu yapılar birleştirilip, duvarları oda mahiyetinde açılsa dahi bütün odalarda izolasyon çalışmaları yapılmış olmaktadır. 

konteynerler-birlestirilebilir-mi-1652988744

Mimari açısından kullanıcısına sundukları nelerdir?

Bu yapılar ile bazı kullanıcılar harikalar yaratabilmektedir. Bu doğrultudan baktığımızda ise bu yapıların kullanıcılarını özgür kıldığını anlamaktayız. Öte yandan bu evlerin her ihtiyaca yönelik modelleri bulunurken, özel projelendirme seçenekleri de bulunmaktadır. Öte yandan markanızın logosu ve renklerine boyayarakta değerlendirebilirsiniz.

Konteynerlerin fiyatları ne kadar?

Bu yapılar için piyasada bulunan en uygun yapı çözümleridir diyebiliriz. Çünkü en uygun fiyata alınabilen bu yapılar, birleştirileblir ve istenilen hacim boyutları elde edilebilir. Fiyatlar ise istenilen boyuta ve özel projelendirme ise projelendirme hacmine göre belirlenebilmektedir. Bunlara ek olarak bu yapıların fiyatlarına ek olan bazı malzeme ve hizmetler bulunmaktadır.

İşte tüm bu yapıların fiyatlarına dahil olan malzemeler ve hizmetler;

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
  • Konut dış ve iç kapılarının montajının yapılması
  • Konut pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

Konteynerlerin kullanım alanları neresidir?

Bu yapılar, piyasadaki en uygun fiyat etiketine sahip yapılar oldukları için, çevremizde gördüğümüz hemen hemen her yerde kullanılabilirler. Öyle ki çalışmanın haftanın yedi günü, günün ise yirmi dört saati bitmeyen projelerde kullanılırlar. Başka bir bakış açısı ile baktığımızda ise bireysel kullanımda bu yapılar ormanda dağ evi olarak, köylerde kır evi olarak da kullanılabilmektedir. Bazı kullanıcılarımız bu yapıları şehirde de kullanmaktadır,

Konteynerler soğuğa dayanıklı mıdır?

Konteyner yapıların iç ve dış duvarlarımızda 40 mm kalınlığında, 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS Strafor kullanılmaktadır. Buna ek olarak, tavan kısmında yine 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. İstek üzerine daha farklı bir malzeme de kullanılabilir. Kullanılan bu malzemeler ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Ayrıca çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz ve PVC pencereler de bu izolasyona destek olmaktadır. Ayrıca bu malzemeler sıvı yalıtımı sağlayarak, yağan kar ve yağmur suyunun içeriye girmesini engellemektedir.

konteynerler-sonradan-farkli-bir-yere-tasinabilir-mi-1652988944

Konteynerler sonradan farklı bir yere taşınabilir mi?

Bu yapılar kolayca taşınabilmektedir. Kurulumu sağlandıktan sonra prefabrik şantiye bölgesinden bir diğer bölgeye taşınabilmektedir. Bireysel kullanım açısından da durum bu şekildedir. Taşınabilme özelliği sayesinde diğer bölgeye yeni bir yapı yaptırmaktansa taşımak maddi olarak sizi rahatlatırken, bir yapı yapmak derdinden kurtaracaktır.

prefabrik-santiye-1652989059

Konteyner almak isteyenlere düşen görevler nelerdir?

Bu yapılar kurulmadan önce belediye ve diğer resmi kurumlardan resmi izinlerin alınması gerekiyor. Sonrasında ise bu yapıların kurulması için zemin betonu atılması gerekmektedir. Zemin betonu hazır olduktan sonra bina sevk edilir ve saha alanında montaj için gerekli olan elektrik temini müşterimiz tarafından sağlanır ve montaj aşaması başlar.
 
Bu makalemizde de konteyner ile ilgili bütün bilgileri vermeye gayret ettik, bu yapılardan almak isteyen insanlar için umarız ışık olmuştur. Kafanıza takılan diğer sorular için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçilebilir, teklif ve bilgi alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç