• Anasayfa
  • Blog
  • Hayran Kalacağınız 4 Prefabrik Bahçeli Ev Modelleri

Hayran Kalacağınız 4 Prefabrik Bahçeli Ev Modelleri

hayran-kalacaginiz-4-prefabrik-bahceli-ev-modellerii-1643615859

Prefabrik evler, uygun fiyatı, üretiminde kullanılan kaliteli malzemeler ve depreme dayanıklı olması ile ülkemizde oldukça popüler hale gelmiştir. Dört mevsim ve uzun kullanım süresi sunan prefabrik evler, tek katlı olduğu gibi iki katlı modelleri de mevcuttur.
Son yıllarda yaşanan kur dalgalanmaları ve çok bariz bir şekilde artan inşaat malzemesi fiyatları inşaat sektöründe olumsuz etkiler yaratmıştır. Bu durumda klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları artmıştır. Klasik usulde inşa edilen yapıların fiyatları artarken prefabrik ev fiyatları hala uygun fiyatlı olarak kalmaktadır. Değişen piyasa koşulları her yıl betonarme evler ve prefabrik evler arasındaki makas farkını artırmaktadır.  Bunların yanı sıra diğer yapılar ile karşılaştırıldığında prefabrik evler, birçok inşaat maliyetini yani işçilik ustalık gerektiren işlerin maliyetini yok ederken, fiyata dahil olan duş teknesi, lavabo, bataryalar gibi malzemeler ile inşaat malzemesi maliyetlerini azaltmıştır. Buna ek olarak etkili izolasyon yapısı ile evin içerisindeki ısınma maliyetlerini azaltmaktadır. Son olarak ise üretim süreci oldukça hızlı olduğundan inşaat süresinin uzamasından kaynaklanan kira maliyetlerini de minimize etmiş olursunuz.

Covid-19 pandemisinin ilk vakaları ülkemizde görülmeye başladıktan sonra beyaz yaka çalışanların neredeyse hepsi evden çalışma sistemine geçtiler. Bu dönemde tüm insanlığın sosyalleşme oranı neredeyse sıfıra düştü. Bugün bu pandemi halen devam etmektedir. Fakat insanlar sosyalleşme sorununa çözüm olarak yazlık arsalarına kurdukları prefabrik evlerde buldular. Nasıl mı? Şöyle ki, prefabrik evlerin hızlı üretiliyor olması sayesinde hızla konaklayabilecekleri bir mekan inşa ettirdiler. Bu sayede kalabalık olmayan alanlarda çalışırken hem de dışarıya çıkabilme özgürlüklerinden dolayı sosyalleşme sorunlarını çözdüler. Bunun yanı sıra hiç tatmadıkları sebze meyve yetiştirmek gibi deneyimleri de tatma fırsatı da buldular. 

tek-katli-prefabrik-ev-40-m2-1643614148

Tek Katlı Prefabrik Ev 40 m2

Ebat olarak en küçük prefabrik ev modelidir. Ebatlarının küçük olmasının yanında fiyatıda bir o kadar küçüktür. Tam bir fiyat performans modeli olan, oldukça uygun bir fiyata satışa sunulan bu model, salon ve mutfağın iç içe olduğu 19 m2 ile muhteşem bir yaşam alanı sunmaktadır. 10 m2 yatak odası, 4 m2 banyo, 5 m2 veranda ile toplamda 40 m2 yaşam alanı sunmaktadır. Hafta sonu Cuma gününden yola çıkarak hobi bahçenizin keyfini süreceğiniz bir model diyebiliriz.

hayran-kalacaginiz-4-prefabrik-bahceli-ev-modelleri-1643615759

Tek Katlı Prefabrik Ev 72 m2

Bu modelin beni heyecanlandıran bir özelliği var. O özellik de bu prefabrik evin iki girişi olmasıdır. Bu iki girişten birisi verandadan antreye, diğeri ise verandadan salona bağlanmaktadır. Ayrıca bu çift girişin bir avantajı daha var. İki giriş arasındaki bağlantı aracılığıyla verandayı uzatırsanız, daha kullanışlı ve geniş bir veranda yaşam alanı elde edersiniz. 2+1 diyebileceğimiz bu prefabrik evin tasarımı oldukça kullanışlıdır. Geniş antresine konumlandırabileceğiniz bir gardrobu siz hayal edin. Bunun dışında iki penceresi bulunan mutfakta çalışırken bahçede oynayan çocuklarınızı izleyebilir, bunun yanında yaptığınız lezzetli yemeklerin kokusuyla onları cezbedebilir, ev ahalisini masaya toplayabilirsiniz. Siz geniş verandanızda oturup çayınızı yudumlarken, çocuklarınız bahçede güvenle koşturacaktır. Hayallerin gerçek olduğu bir prefabrik ev modelidir.

hayran-kalacaginiz-4-prefabrik-bahceli-ev-fiyatlari-1643615199

İki Katlı Prefabrik Ev 90 m2

Bu modele bakınca resmen içim ferahlıyor diyebilirim. Çünkü gerçekten çok geniş bir yaşam alanı sunuyor. İki katlı olan bu model resmen bütün yaşam alanlarını fazla fazla kullanıma sunuyor. Size de bu yaşam alanlarının keyfini çıkarmak kalır. Büyük olmasının yanı sıra ön tarafındaki büyük pencereler sayesinde ışığı maksimum düzeyde içeri alarak aydınlık bir ortam sunmaktadır. Bu fiyata böyle bir eve sahip olmak gerçekten çok şaşırtıcı, acaba fiyatını yanlış mı yazmışlar dedirtiyor insana. Onun dışında, bahçenize ister sebze meyve yetiştirin, isterseniz bir çardak kurarak temiz havanın keyfini çıkarın.

iki-katli-prefabrik-ev-modelleri-1643615505

İki Katlı Prefabrik Ev 114 m2

Açıkçası en ilginç bulduğum modellerden bir tanesi diyebilirim. Sanki gelecekten bir tasarımcı gelmiş ve bu evi tasarlamış gibi. Çünkü bu eve tam tamına üç yerden giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Verandalar aracılığı ile girilen bu girişlerin ikisi yan yana ama farklı odalara açılmaktadır. Bir kapı mutfağa açılırken, diğeri 24 m2 olan geniş salona açılmaktadır. Üçüncü kapı ise 7 m2 ile oldukça geniş bir antreye açılmaktadır. Bu prefabrik ev modeli toplamda 114 m2 bir yaşam alanı sunan bu ev ile birlikte eşinizle birlikte huzurlu çaylarınızı içerken, çocuklarınız geniş bahçe de güvenle oynayabilirler.

Tüm bunlara bonus olarak fiyat olarak da oldukça uygun olan konteyner ev modelimiz bulunmaktadır. Konteyner evler oldukça sade görünümdedir. Sade görünümü canlandırmak, yeni bir yuva yaratmak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç