• Anasayfa
  • Blog
  • Trendlere Uygun Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Trendlere Uygun Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Son yıllarda taşınabilir evler hayatımıza çokça entegre olmuştur. Öyleki bu evler kullanıcsına sunduğu avantajları ve uygun fiyatlarıyla popüler olmuştur. Keza prefabrik ev denince aklımıza son derece kullanışlı ve mimari açıdan oldukça estetik evler gelmektedir. Hatta bazı modeller diğer klasik usulde üretilen betonarme evlerden bile daha estetik ve simetrik tasarlanmıştır. Bu durum bu evlerin popülaritesini her geçen yıl artırmaktadır.

prefabrik-ev-modelleri-1651239117

Bu evleri hem kullananlar hemde bu evlerden satın almak isteyen insanların aklına pek çok soru gelmektedir. İşte o sorulardan dekorasyon ile ilgili olanları yanıtlamak için kolları sıvadık ve bu makaleyi kaleme almaya karar verdik. Haydi gelin hep beraber trendlere uygun ev dekorasyon fikirlerini mercek altına alalım.

Evlerinizi bitkiler ile donatın.

evlerinizi-bitkiler-ile-donatin-1651239388

Biktiler, insanlık var olduğundan beri hayatımızdalar. Bazı bilim insanları doğal renklere bakmanın göz sağlığı açısından faydalı olduğunu söylemekteler. Şehir hayatındaki insanlar doğanın renklerinden çoğu zaman uzak kalmaktadır. Biraz yeşile ve doğaya yakın olmak adına evinizin içerisinde renkli çicekler ve yeşil bitkiler bulundurmanız iyi olacaktır. Ayrıca bu durum evinizin havasını da değiştirecekitr.

Modüler mobilyalar tercih edin.

moduler-mobilyalar-tercih-edin-1651239321

Modüler mobilyalar evin pek çok yerinde yeni yaşam alanları oluşturmanıza olanak sağlayabilirler. Özellikle tiny house veya minimalist bir yaşam tarzını benimseyen insanlar için modüler mobilyalar kullanmasını önermekteyiz. Örneğin çocuklarınız için yan yana yataklar almak yerine ranza tarzı mobilyalar tercih ederseniz, çocuklarınız için aynı odaya bir çalışma masası daha konumlandırabilirsiniz.

Kendi mobilyalarınızı yapmayı deneyin.

kendi-mobilyalarinizi-yapmayi-deneyin-1651239610

Bu ipucunun daha çok kırsal alanda yaşayan kullanıcılarımız için geçerli olduğu düşünülse de şehirde yaşayan kullanıcılar da bu ipucunu deneyip, evlerine konumlandırabilirler. Kendi mobilyalarınızı genellikle ahşaptan yapabilirsiniz. Kendi mobilyalarınızı yapmak, çocuklarınızla birlikte eğlenebileceğiniz bir aktivite olabilir. Ayrıca kendi el emeğinizle yaptığınız için değeri ayrıca yüksek olacaktır. Bu yüzden o mobilyalara daha farklı bir gözle bakıyor bulabilirsiniz kendinizi.

Renk uyumuna önem verin.

renk-uyumuna-onem-verin-1651240232

Renk uyumu kesinlikle bir dekorasyon düşünülürken atlanılan bir durumdur. Keza mobilyalar satın alınırken, duvarların ne renk olduğu, veya TV ünitesinin ne renk olduğu atlanmaktadır. Evin belirli mobilyalarını seçerken renk uyumuna dikkat ederseniz, evin içerisinde belirli bir kontrast ve ahenk olacaktır. Bu ahenk ve kontrast sizlere evin içerisinde otururken, ekstra bir rahatlık sağlarken, yuva gibi hissettirecektir.

Işıklandırmaya özen gösterin.

Işıklandırma iki alanda önem kazanmaktadır. Biri gece biri ise gündüz. Geceleyin ışıklandırma için ampuller kullanırız fakat bunu neden daha eğlenceli bir hale getirmeyelim? Geceleyin ışıklandırmayı daha eğlenceli hale getirmek için RGB ledler ve ışıklar kullanılabilir. Bunlara ek olarak renkli ve güzel tasarımlı avizelerde kullanabilirsiniz.

Gündüzde ışıklandırma önem arz etmektedir. Gündüzleri yegane ışık kaynağımız olan Güneş aracılığı ile hem ışık hem ısı elde ederiz. Taşınabilir evlerde de bu ışık kaynağını içeriye maksimum seviyede taşımak için evin pek çok noktasına pencere konulmuştur. Bu pencereler her odada en az bir tane olacak bir şekilde düşünülüp tasarlanmıştır. Böylece her oda ışık alacaktır.

Rustik mi modern mi karar verin.

prefabrik-ev-fiyalari-1651239990

Tabiki dekorasyonda en önemli kararlardan birisi, dekorasyonun ne tarzda olacağı olacaktır. En uygun prefabrik ev fiyatları ile sahip olduğunuz bu evlerin içerisine, mağazada gördüğünüz güzel bir tasarımı olan koltuğu evinize aldığınızda, evin genel dekorasyon anlayışına ters düşebilir. O yüzden evinizi modern hatlar ile dekore edecekseniz, bütün eşyalarınızı modern alın.

Eğer evinizi rustik dekore edecekseniz de eşyalarınızı da rustik eşyalardan seçmeniz önem arz etmektedir.

Minimalist bir yaşama geçmeyi düşündünüz mü?

Dünya’da hemen hemen herkes materyalist düşünce akımına kapitalizm ile birlikte kapılmıştır. Fakat Dünya’nın hemen hemen her yerinde olan insanlar minimalist bir yaşamı benimseyerek çok mutlu olduklarını belirtmekteler. Tabii ki seçim yine sizin fakat bu anlayışı benimseyen insanlar “ne kadar az o kadar iyi” mottosunu kullanmaktalar. 

Maksimalist bir dekorasyonu evlerinizde tercih edebilirsiniz.

Etrafında farklı farklı renklerin bir araya gelişini görmekten hoşlanıyorsan bu ev dekorasyon fikri tam senlik olabilir. Çünkü bu anlayış herşeyin maksimumda olduğu bir dekorasyondur. Öyle ki desenli perdeler, halılar ve renkli bir duvar bu dekorasyon anlayışında hiç de abartı değildir. Bu dekorasyonda bazen ortak bir renk tonu belirlenip onun etrafında şekillenen farklı tonların birleşimi oluyor. Bazen de duvarda kullanacağın renkli tablolar ve alacağın mobilyalardaki canlı renkler maksimalist dekor anlayışını benimseyen insanlar tarafından bolca kullanılmaktadır.

Evinizi akıllı bir hale getirmeyi düşündünüz mü?

evinizi-akilli-bir-hale-getirmeyi-dusundunuz-mu-1651240101

Bu ipucu da genellikle şehirde yaşayanlar için bir opsiyonmuş gibi görünmektedir. Çünkü şehirlerde internet ulaşımı daha kolay gibi görünür. Fakat şunu bilmelisiniz ki günümüzde artık her yere internet ulaştırılabilmektedir. Hazır teknoloji çağındayken ve kullanacağımız elektrikle temas eden hemen hemen her eşyanın da gelecekte akıllı bir cihaza dönüşebileceğini düşünürsek, bir yerden teknolojiye ayak uydurmak gerekli diye düşünmekteyiz. Üstelik bu akıllı eşyalarınızı mobil uygulamalar ile yönetebilirsiniz. 

Bu makalemizde taşınabilir evlerinize uygun olan dokuz adet dekorasyon fikrini sizler için derledik. Hala taşınabilir ev sahibi değilseniz veya aklınızda bazı sorular varsa uzman müşteri temsilcilerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç