• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ofislerde Duvar Temizliğine Yardımcı Olacak İpuçları

Prefabrik Ofislerde Duvar Temizliğine Yardımcı Olacak İpuçları

prefabrik-santiye-23-1645108501

Covid19 pandemisinden dolayı temizlik artık olduğundan daha çok önem kazanmıştır. Nitekim insanların çalışma hayatında da temizlik önemli hale gelmiştir. Bu sebeple çalışma projenize uygun prefabrik ofisi aldıktan sonraki en büyük dert temizlik oluyor. Sizi hemen rahatlatalım. Prefabrik ofisleri tıpkı diğer ofisler gibi rahatça temizleyebilirsiniz. Temizlik konusunda prefabrik ofislerin diğer yapılardan hiçbir farkı yoktur. Personelleriniz duvarlara yanlışlıkla kahve döktü diye ofisinizi boyatmak gibi düşüncelere kapılmayın. Çünkü ofisinizi boyatmak hiç ekonomik olmayan bir çözümdür. Onun yerine temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Fakat nasıl temizlenir, temizlenince duvarlar zarar görür mü gibi soruların yanıtına hep beraber bakalım.

Bu konu gıda sektöründe üretim yapan markaların çokça araştırdığı bir konudur. Çünkü personeller üretim gereği işlerini icra ederken, duvarlar kirlenebilir. Bazen de yerler temizlenirken duvarlara sıçrayan sular iz bırakabilir. Bir başka durum ise çalışan makinelerden sıçrayan yağ lekeleridir.

Prefabrik Ofis Kullanıcıları İçin Temizlik İpuçları

Prefabrik ofislerin betonarme ofislere göre pek çok avantajı vardır. Öncelikle taşınabilir olması prefabrik ofisleri öne geçirmektedir. Çünkü taşınabilir olması geçici iş alanı kurulmasını sağlamaktadır. Geçici iş alanı ihtiyacı özellikle inşaat şantiyelerinde ve kargo gibi toplanma alanlarında ihtiyaç duyulan bir durumdur. Sektör bazlı baktığımızda burada konumlanan prefabrik ofislerin duvarları da sıkça kirlenebilir. Peki kirlenen duvarları nasıl temizleyebiliriz diyecek olursanız.

Öncelikle doğru temizlik ürününü seçtiğinizden emin olun. Çünkü her temizlik ürünü her yüzeyde veya alanda kullanılamaz. Şöyle ki çamaşır suyu, tuz ruhu gibi temizlik ürünlerini mutfak tezgahı gibi yiyecek konulan veya yemek hazırlamak için kullanılan alanlarda kullanmayız. Çünkü biliriz ki bu yüzeyler yeterince durulanmazsa, çamaşır suyu yiyeceklere bulaşır ve bunun sonucunda zehirlenme gerçekleşebilir. Gıda zehirlenmesi yaşanmasa dahi bu tarz güçlü temizleyiciler karıştırıldığında açığa zehirli bir gaz çıkar. Bu gaz insanları zehirleyebilir.

Bunun yanı sıra ofisinizin duvarlarını çamaşır suyu ile temizlemenizi önermiyoruz. Çünkü çamaşır suyu gibi güçlü temizleyiciler duvar boyalarına zarar verebilir. Daha hafif bir temizleyiciye düşük oranlarda çamaşır suyu da eklerseniz bu şekilde de güçlü temizleyiciler elde edebilirsiniz. 

Mutfak gibi gıda ile işlem yapılan alanlarda organik temizleyiciler kullanılmalıdır. Organik temizleyicilere örnek olarak sirke verilebilir. Sirke asidik olmasından dolayı tarihimizde de temizlik malzemesi olarak birçok alanda kullanılmıştır. Bazı kullanıcılar evlerini ve ofislerini temizlemek için kendi temizleyicilerini üretiyorlar. Çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz malzemeler ile yapılan temizleyiciler de organik sayılacağından prefabrik ofisinizin duvarlarını gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Fakat söz konusu yağ lekeleri ise temizleyicinize ekstra olarak yağ sökücü de ekleyerek, bol su ve sünger ile temizleyebilirsiniz.

Bir başka konu ise duvarlardaki parmak izleri temizlenecek ise iki yöntemi vardır. Birincisi dilimlenmiş patates ile temizlemek. Diğer yöntem ise beze hafifçe parafin sürülerek temizleme işlemidir. Bizce denemeye değer.

Evde temizleyici yapmak fikri çoğu kullanıcıya cazip gelmese de aslında çoğu kişi evde kendi temizleyicilerini kendisi yapmaktadır. Söylediğimiz gibi her yüzeyde her temizleyici kullanılamaz. Bunun yerine %10 çamaşır suyu içeren temizleyicilerinizi de evde kendiniz yapabilirsiniz. Fakat bu konuda uyaralım. Çamaşır suyu ve tuz ruhunu birbirine karıştırıp koku zehirlenmesi yaşayan da pek çok insan mevcut malesef ki. Bu tarz güçlü temizleyicileri birbirine karıştırmak doğru değildir. Bu temizleyiciler karıştığında ortaya gözle görünmeyen bir gaz salınmış olur. 

Çalışma sisteminize uygun prefabrik ofisi seçtiniz ve teslim satın aldınız. Fakat yanında personelleriniz için barınma sağlayacak bir yapıya daha ihtiyaç duyuyorsanız, prefabrik yatakhaneleri inceleyebilirsiniz. Tabi personellerine yeni kurallar koyarak yatakhanenizin duvarlarınızın kirlenmekten kurtarabilirsiniz. Makro Prefabrik her ihtiyaca uygun prefabrik yatakhane üretebilir. Sizde size uygun olan prefabrik yatakhaneyi sipariş etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç