• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Modül Kabin Çok Soğuk Bölgeler İçin Kullanışlı Mıdır?

Prefabrik Modül Kabin Çok Soğuk Bölgeler İçin Kullanışlı Mıdır?

modul-kabin-1636377879Günlük yaşamda prefabrik kabinler birçok farklı alanda karşımıza çıkar. WC ve duş kabini, büfe, gazete bayi, güvenlik kulübesi gibi çeşitli şekillerde kullanılır. Güvenlik kulübesi olarak kullanılan prefabrik kabinler, özellikle site, hastane, okul gibi alanlar için tercih edilir. Bununla birlikte WC kabinler ise, tuvalet bulmanın zor olduğu açık hava organizasyonlarında kullanılır.
Tüm prefabrik kabin modelleri ısı ve ses yalıtımlı olarak üretilir.

Bu sayede izolasyonlu olan tüm kabinler çok soğuk bölgelerdeki birçok alanda kullanılabilir. Ayrıca prefabrik modül kabin tasarımlarında, bölgenin mevsim koşulları dikkate alınmalıdır. Bu doğrultuda gerektiği takdirde ekstra özellikler tercih edilebilir. İhtiyaçlarınız için sayfamızı ziyaret edebilir, modül kabinlere tıklayıp hemen göz atabilirsiniz.

Prefabrik Modül Kabin Çeşitleri Nelerdir?


Prefabrik modül kabin çeşitleri temel olarak üç gruba ayrılır:  
·      Panel kabinler
·      Modern kabinler
·      WC duş kabinleri
İmalat aşamasında prefabrik kabinlerin hangi amaçla yapılacağı önem taşır. Bu doğrultuda kabinlere farklı özellikler eklenebilir. Özellikle panel kabinler, güvenlik sektörü ve inşaat sektörü gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Modern kabinler ise şehrin yaşantısına uyum sağlayan son derece şık tasarımlara sahiptir.

Estetik tasarım, çevreye duyarlılık ve güvenlik gibi sebeplerden dolayı modern kabinleri tercih edebilirsiniz. WC kabin çeşitleri ise konser, festival gibi çeşitli açık hava alanlarında ya da şantiyelerde kullanılır. Ayrıca kabin çeşitleri kişilerin isteklerine bağlı olarak 110x110, 130x130 ya da 250x250 gibi farklı boyutlarda uygulanabilir. Bu doğrultuda kullanım amacınıza yönelik olarak farklı ölçüler arasından seçim yapabilirsiniz.

Yalıtımlı Prefabrik Modül Kabinler


Prefabrik kabinler, kişilerin ya da kurumların kullanım amaçları doğrultusunda tasarlanır. Bu doğrultuda beklentilerinizi dile getirerek, sizler için en uygun prefabrik kabin çeşidini belirleyebilirsiniz.
Kabinler, sandviç duvar sistemi ve çatı panelleriyle yüksek ölçüde ısı yalıtımı sağlar. Bu sayede bu hazır yapıları, dört mevsim boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda prefabrik modül kabinler, rüzgara karşı da son derece dayanıklıdır. Genellikle birçok prefabrik yapı, saatte 90 km hızla esen rüzgâra karşı dahi dayanıklılık gösterir. Panel kabin modelleri için hemen tıklayınız veya uzman ekiplerimizi arayınız.

Prefabrik Modül Kabinlerin Kalite Standartları Nasıl Belirlenir? 


Prefabrik yapıların kalite standartlarının yüksek olması oldukça önemlidir. Bu doğrultuda alanında başarılı şirketlerle çalışmak gerekir. Ayrıca prefabrik modül kabinlerin kaliteli malzemelerden oluşturulması ve yalıtım özelliklerinin doğru bir şekilde yapılması da önem taşır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar bulunu.

Bu özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:
·       Prefabrik kabinlerin soğuk bölgelerde de kullanılması için ısı yalıtımı yapılmasına dikkat edilmelidir.
·       Prefabrik yapılar, beklentileriniz doğrultusunda yapım aşamasından önce bilgisayar üzerinde projelendirilmelidir.
·       Prefabrik yapılarda, ses izolasyonuna dikkat edilmesi gerekir.
·       Prefabrik modüllerin yapım aşamasında fiber ya da çelik malzemeler kullanıldığı takdirde maliyetlerin değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
Prefabrik modül siparişlerinden önce bu gibi noktaları dikkate alarak, yüksek ölçüde verim alabilirsiniz.

Dört Mevsim Kullanıma Uygun Modül Kabin Seçenekleri


Yenilikçi prefabrik modül çeşitlerini dört mevsim boyunca kullanabilirsiniz. Bu anlamda kabinler, rüzgâra, yağmura ve zorlu hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Isı yalıtımlı olarak üretilen kabinleri kış aylarında dahi kullanmanız mümkündür. Hızlı inşa süresi ile pratiklik sağlayan kabinler, birçok farklı sektörde tercih edilir.

Prefabrik kabinler özellikle güvenlik kulübesi, ekmek satış noktası, gazete bayi, WC ve duş kabinleri olarak kullanılır. Bununla birlikte kabinler yalıtım özelliklerinin yanı sıra, çevre dostu olması ve düşük maliyetleri sebebiyle de tercih edilir. Üstelik tüm kabin çeşitleri, sağlığa uygunluk açısından kaliteli hammadde ve boyalardan üretilir. Bu sayede koku yapmayan, yüksek ısı ve ses yalıtıma sahip olan modül kabinleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç