• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evlerde 2024 Kışına Özel Dekorasyon Senaryoları

Prefabrik Evlerde 2024 Kışına Özel Dekorasyon Senaryoları

Prefabrik evler, son yıllarda gerek mimarisiyle gerekse ekonomik fiyatlarıyla oldukça ilgi çekmeye başlamıştır. Prefabrik ev fiyatları, söz konusu olduğunda diğer klasik usulde inşa edilen yapılar ile arasındaki makas farkı git gide açılmaktadır. Prefabrik ev fiyatları şu an itibariyle 93.200 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Peki bu avantajlarla dolu prefabrik ev modellerinden bir tanesini seçtiniz ve aldınız. Bu evi nasıl dekore edeceğiz derseniz de birkaç önerimiz var tabiki. Prefabrik evlerde genel olarak minimalist mobilyalar tercih edilir fakat gelin hep beraber bu önerilere bakalım. 

İşte 2024 kışına özel dekorasyon önerileri;

Gereksiz eşyalardan kurtulun.

Bu biraz itici bir öneri gibi gelebilir. Ama inanın çok faydasını göreceksinizdir. Günümüzde çoğu insan ihtiyacı olmayan ürünlere çok para harcıyor. Hal böyle bir tüketim çılgınlığı doğuyor. İhtiyacınız olmayan ürünleri gözden geçirip evinizin dışına çıkardığınızda evinizde bolca bir alan açıldığını hissedeceksinizdir. Evinizin bir köşesi açılmasa bile ruhen rahatlama hissedeceğinizden eminiz.

gereksiz-esyalardan-kurtulun-1647338138

Çalışma köşenizi verimli hale getirin.

Bu çok göz ardı edilen bir konu olabilir. Çünkü çoğu kişi evinde çalışırken battaniyenin altına girip dizüstü bilgisayarını dizine alıp çalışmaktadır. Bazı insanlar da odaklanma durumunu artırmak için çok rahatsız bir sandalyede oturup çalışmaktadır. Bunun yerine çalışma veriminizi artırmaya yönelmelisiniz. Fakat bunu rahatsız koltuklarda oturmak yerine ekipmanlarınızı elinizin altına koymak ve masanızı dikkat dağıtıcı materyallerden arındırmak olabilir.

calisma-kosenizi-verimli-hale-getirin-1647338109

Kalın halılar ile tanışın.

İnsanlar evdeyken kış aylarında en çok ayaklarımız üşür. Evde çorapla gezmek de çok rahat olmaz. Ev ayakkabıları var şimdiler de ama onlarda bazen rahatsız edici olabiliyor. Hal böyle olunca halıları sevmek gerekiyor. Bazı halılar yere bastığınızda sizi çok rahat ettirebilirler. Fakat ergonomi gereği halılar sert olurlar. Fakat günümüz tekstil teknolojisi ile birlikte oldukça rahat halılar üretilebilmektedir. Özellikle fayans döşemeli alanlar için bu tarz halılar tercih ederek hem ayaklarınızı rahat ettirmiş olursunuz hemde o fayanslar ile temas etmemiş olursunuz. Yaz ayları geldiğinde ise bu halıları kaldırarak o yaz sıcağında serin bir dokunuşu ayaklarınıza hissettirebilirsiniz.

kalin-halilar-ile-tanisin-1647338100

Kitap okuma köşeleri yaratın.

Bazılarımızın vazgeçilmezi kesinlikle kitap okumak olabilir. Nefis bir filtre kahve yanında kitap okumak bazı insanlar için dünyanın en büyük mutluluğu olabilir. Hal böyle olunca kitap okuma köşeleri de kışın güzel olabilir. Battaniye altında yaratılan köşelerde genellikle uyuyakalınıyor buna dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yüzden bu köşelerde kahvenizi de yanınıza almayı unutmayın.

kitap-okuma-koseleri-yaratin-1647338087

Yemek yeme köşeleri yaratın.

Yemek yemek aileyi bir araya toplayan aktivitelerden bir tanesidir. Öyle ki bu aktiviteleri daha güzel hale getirmek için kış yemekleri tariflerini güzel aydınlık bir masada verebilirsiniz. Kışın güzel tarifleri ile midenizi doyururken, aydınlık güzel ahşap bir masada ruhunuzu doyurabilirsiniz.

yemek-yeme-koseleri-yaratin-1647338053

Şık aksesuarlar edinin.

Bazı aksesuarlar kışın evinize farklı bir hava katabilir. Kış aylarında dışarısı soğuk olduğu için insanlar genellikle evlerinde vakit geçirirler. Dağ evlerindeki gibi suni postlar kullanabilirsiniz. Ya da duvarlarınızı boyayıp şerit ledler ile yaşam alanınızda daha sıcak renkler elde edebilirsiniz. Sıcak renklere bakmak içinizi ısıtacağı için kış aylarında ruhunuza iyi gelecektir.

sik-aksesuarlar-edinin-1647338041

Modüler mobilyalar edinin.

Prefabrik evlerin iç dizaynında çokça kullanılan mobilya türüdür. Bu tarz mobilyalar nispeten daha dar yaşam alanlarının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Günümüzde kendiniz dahi yapabileceğiniz yatak sistemleri, koltuk sistemleri vardır. İnternette hızlı bir aramayla hem el becerilerinizi geliştirebilir hem de kendi imalatınız olan bir mobilya kullanmış olursunuz. Tabii ki en değerlisi kendi el emeğinizdir.

moduler-mobilyalar-edinin-1647338027

Çalışma alanınızı sadeleştirin.

Özellikle Covid19 pandemisi süresince hepimiz evlerimizden çalıştık. Prefabrik ofis çalışanları ise bu durumdan etkilenenler arasındaydı. Şöyle ki bir beyaz yakalı ofis çalışanının elinin altında bütün çalışma ekipmanları vardı. Prefabrik evlerde bir çalışma alanı yaratırken, sade olmaya özen gösterin. Olabildiğince masanızda dikkat dağıtıcı ve hikayesi olan materyaller kullanmaktan kaçının. Sürekli kullandığınız ekipmanlarınız yakınınızda olursa daha iyi bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

calisma-alaninizi-sadelestirin-1647338016

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç