• Anasayfa
 • Blog
 • Neden Prefabrik Ev Sahibi Olmalısınız? Prefabrik Ev İnşa Etmeniz için 6 Neden

Neden Prefabrik Ev Sahibi Olmalısınız? Prefabrik Ev İnşa Etmeniz için 6 Neden

Taşınabilir yapılar, pek çok Dünya ülkesinde popüler hale gelmiştir. Ülkemizde ise ilk zamanlar kırsal yaşamın yoğun olduğu bölgelerde görsekte, sonraları şehirde de kullanımı oldukça fazla artmıştır.

tek-katli-prefabrik-ev-modelleri-1655322162

Bu evler pek çok açıdan kullanıcısına avantajlar sunabilir. Bu sayede tek katlı prefabrik ev modelleri, en çok satanlar kategorisindedir. Tek katlı modellerin ebatları ise 40 m2’den başlayarak, 149 m2’ye kadar farklı boyutlarda olabiliyor. Boyutları bir yana bu evlerin daha pek çok avantajı bulunuyor. Sizlerde bu evlerden inşa ettirmek istiyor fakat kafanızda bazı soru işaretleri varsa, bu evlerden inşa ettirmeniz için pek çok sebep bulunuyor. Bu sebeplerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Fiyatları diğer evlere göre oldukça uygundur.

Fiyatları bakımından en uygun yapı çözümleridir. İçerisinde bulunduğumuz küresel ekonomik kriz sebebiyle betonarme evlerin fiyatları oldukça yükselmiştir. Ev almak isteyip fakat ev alamayan insanlar ise daha ekonomik bir alternatif aramaya koyulmuşlardır. Bu arayış sonunda ise karşılarına bu evler çıkmıştır. Bu evlerin fiyatları ise boyutlarına ve tasarımlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar ile ilgili ayrıntılı bilgiyi web sitemizden öğrenebilirsiniz.

Fiyatlara dahil olan pek çok malzeme ve hizmetler bulunur.

Bu evlerin fiyatları, malzeme maliyetlerinin yanı sıra halkın alım gücünü de göz önüne alarak belirlenir. Bu yüzden evlerin fiyatları uygun olmasının yanında, fiyatlara dahil olan mazı malzeme ve hizmetler bulunur. Söz konusu malzeme ve hizmetler aşağıdaki gibidir.

 • Yapı malzemelerinin indirilmesi ve montajı
 • Yapı elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
 • Yapı tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
 • Yapı dış ve iç kapılarının montajının yapılması
 • Yapı pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
 • Yapının sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
 • Yapının elektrik armatürlerinin montajının yapılması
 • Yapının iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
 • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

Yalıtım çalışmaları tam olarak yapılıyor. 

Üretilen bütün taşınabilir yapılarda izolasyon çalışmaları yapılır. Yapılan bu çalışmalar Dünya’nın her yerinde sıkça kullanılan malzemeler ile evin iç iklimini korumak için yapılır. Yapılan çalışmalar ana ve yan izolasyon çalışmaları olarak kategorilendirilir.
Yapılan ana izolasyon çalışmaları kapsamında ise evin iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında ve 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılırken, tavan kısmında 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılıyor. Dileyenler için istenilen herhangi bir yalıtım malzemesi üretimde kullanılabilir.

Yan izolasyon çalışmaları ise ana izolasyon çalışmalarını tamamlamak için yapılır. Bu çalışma kapsamında kullanılan malzemeler daha çok ısı ve ses yalıtımı için kullanıldığı sanılsa da hem ısı, hem ses, hem de sıvı yalıtımı yapmak için kullanılan malzemelerdir. Kullanılan malzemeler, çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz ve pencerelerde kullanılan PVC pencerelerdir. Bu malzemelerin her ikisi de sıvı, ısı ve ses konusunda yalıtkandır. Çatı ve pencere üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye almadan kaydırma usulu ile üzerinden atar. 

AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yapılmıştır.

Bu evler üretilmeden önce ÜR-GE çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmaların yapılmasının asıl amacı diğer üreticilerin yaptığı hataları saptayıp, gidermektir. Yapılan AR-GE çalışmalarının amacı ise tüketicilerin genel ihtiyaçlarını belirleyerek, ihtiyaçlara en uygun olan ürün modelini tespit etmektir. 
Her odada en az bir pencere bulunur.

Her oda için en az bir pencere takılır. Böylece her oda en iyi biçimde gün ışığını alır. Bu elektrik kullanımını en aza indirerek elektrik faturanızda pozitif bir yansıma yaratır. Öte yandan gün ışığını içeriye aldığı için psikolojinizde pozitif etki sağlar.

iki-katli-prefabrik-ev-modelleri-1655322197

İki katlı modellerde bulunuyor mu?

Bu evlerin tek katlı modelleri olduğu gibi iki katlı prefabrik ev modelleri de bulunuyor. Bu sayede çok az bir alana daha fazla yaşam alanı elde edebilirsiniz. İki katlı modeller ise 90 m2 ebatlardan başlayıp, 178 m2 ebatlara kadar büyüyebiliyorlar. Çok az bir arazide çok fazla alan elde ederken, çok fazla oda elde etmiş oluyorsunuz. Üstelik çok uygun fiyatlar ile çok fazla avantaj elde edebiliyorsunuz. 

Böylece sizlerde bu evlere çok rahat ve ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Taşınabilir evler ile ilgili kafanıza takılan soruları veya bu evlere hemen sahip olmak isterseniz müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç