Konteyner Evlerin Mukemmel 10 Avantajları

konteyner-ev-modelleri-2022-1635343907Son yıllarda popülerliğini tüm hızıyla arttırmaya devam eden konteyner evler, birbirinden etkileyici avantajlarıyla herkes için cezp edici hale dönüşüyor. Diğer tüm yapı alternatiflerine göre daha ekonomik, daha güvenilir ve daha fonksiyonel olmalarıyla bilinen konteyner evlerin bunlarla sınırlı kalmayan birbirinden değerli özellikleri ve avantajları bulunuyor. Hayalinizdeki ev konforunu yakalamanızı sağlayacak birbirinden ekonomiktir.

Uygun Fiyat

Günümüzde dünya genelinde konteyner evlere olan talebin bu denli artışında maliyetlerinin çok cüzi olmasının önemli etkileri bulunuyor. Diğer yapı bileşen ve tekniklerine göre prefabrik evler çok ama çok daha ucuza yaptırılabiliyor. Her bütçeye hitap edecek konteyner ev modelleri de bu noktada tüketiciye fazlasıyla yardımcı oluyor.

Kısa Sürede Kurulum

Konteyner evlerin bir diğer önemli avantajı ise kesinlikle uzun inşaat sürelerine sahip olmamasıdır. Çok kısa zaman dilimleri içerisinde hazır yapılar sınıfında bulunan konteyner evlerin kurulumu tamamlanmaktadır. Arsanız üzerinde uygun biçimde yerleşimi ve diğer detay kurulumları tamamlanarak, anında kullanıma hazır hale getirilir.

Modüler Kullanım İmkanı

Konteyner evlerin en temel özelliklerinden birisi de modüler olmasıdır. Portatif olmasıyla istenen her yere rahatlıkla taşınabilen konteyner evlerde, modüler yapıda bulunuyor. Bu hazır yapıların modüler olması tasarımının özgürce düzenlenebilmesine olanak veriyor. Evin her noktasındaki kullanım alışkanlık ve ihtiyaçlarına göre değişimlerin pratik şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Ayrıca zaman içerisinde ek ilaveler ile kullanım alanını oldukça kolay şekilde büyütebilme imkanı da bulunuyor.

Doğayla İç İçe

Şehir yaşantısından bıkmış olanlar için kendi bahçelerinin üzerine kuracakları konteyner evler, doğaya geri dönüş imkanı kazandırıyor. Son derece ferah ve kendi bahçesine sahip olan konteyner evler, yaşam kalitesini de yükseltiyor.

İzolasyon Çok İyi

Konteyner evlerde ısınma ve serinleme konusunda diğer yapılara göre çok daha başarılı bir kullanım verimliliği elde edilebiliyor. Isı ve ses izolasyonunun yüksek seviyede olması son derece tasarruflu ve aynı zamanda da konforlu bir kullanım güvencesi kazandırıyor.

Zamanla Genişletebilme Özelliği

Konteyner evlerde arzu ettiğiniz zaman genişletme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu işlem oldukça pratik ve düşük maliyetlidir. Ek alanlar oluşturabileceğiniz bu fonksiyonel uygulamalardan oldukça kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Depreme Karşı Yüksek Dayanıklılık

Modern çağda konteyner evlerin bu denli yoğun şekilde tercih edilmesinde önemli faktörde çok güvenli olmasıdır. Bilimsel ve teknik araştırmalar diğer tüm yapı alternatiflerine göre depreme karşı dayanıklılık konusunda prefabrik evler lider konumda bulunuyor. Son derece hafif yapılar olması depremin oluşturabileceği riskleri kolayca ortadan kaldırabilmesine olanak veriyor.

Balkon ve Teras Desteği

Konteyner evlerde çatı fonksiyonel biçimde değerlendirilebiliyor. Özellikle çatı katlarına karşı ayrı bir ilgisi bulunan kişiler için çatı ve teras seçenekleri sunuluyor. Böylelikle her iki kullanım tarzına da hitap edecek konteyner modelleri sunulabiliyor.

Kişiselleştirebilme

Konteyner evlerin tasarımlarında her bir detay kişiselleştirilebilir. Özellikle kullanılan mobilya, mutfak, banyo, kapı ve pencere gibi detaylarda kullanım ihtiyacına göre yeniden boyutlandırma yaptırılabilir.

Çevre Dostu

Konteyner evlerin üretiminde kullanılan materyaller, ısı yalıtım özelliği, sık sık bakım gerektirmemesi gibi tüm unsurlar, çevre dostu bir yaşam alanına sahip olabilmeyi sağlıyor. Paralel nitelikte etkileri kurumsal alana yönelik olarak çelik hangar ve depo larda da görebilmek mümkündür. 
 

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç