• Anasayfa
  • Blog
  • Daha Ferah Alanlar İçin Ev ve Ofis Dekorasyonu Önerileri

Daha Ferah Alanlar İçin Ev ve Ofis Dekorasyonu Önerileri

prefabrik-ev-modelleri-1645801248

Prefabrik evler ve ofisler, çelik konstrüksiyonların bir araya gelerek oluştuğu yapılardır. Hal böyle olunca prefabrik ev ve ofisler oldukça gelişime açık yapılar haline gelmiştir. Son yıllardaki kur dalgalanmaları ve değişen piyasa koşulları göz önünde bulundurulduğunda prefabrik yapılar, diğer yapılara nazaran ekonomik kalmıştır. Bunun nedeni de hiç şüphe yok ki gelişen inşaat teknolojileridir.

Prefabrik ev ve ofisler, dışarıdan bakıldığında klasik usulde üretilen diğer yapılar ile bir farkı bulunmamaktadır. Buna ek olarak Makro Prefabrik’in yaptığı AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları ile prefabrik ev ve yapılar deprem ve diğer doğal afetlere dayanıklı bir mühendislik ile üretilir.

prefabrik-ofis-modelleri-1645801264

Daha Ferah Alanlar İçin Öneriler

Daha ferah yaşam alanları elde etmek konusunda ilk vereceğimiz öneri kesinlikle modüler mobilyalar tercih etmeniz olacaktır. Prefabrik evler için bir örnek verecek olursak; çocuklarınız için ranza tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın yatak odasında bir yatak koyacak yer kadar alan açılmış olur.

Bu duruma prefabrik ofisler için bir örnek verecek olursak eğer; o da işlevsel masalar kullanmanızdır. İşlevsel masalar hem çalışan personelin çalışma materyallerini elinin altında olacak şekilde ayarlamasına hemde çalışma performansına etki edecektir.

Bir diğer konu ise yaşam alanınızda ayna kullanmanızdır. İster prefabrik ev olsun ister prefabrik ofis farketmez, yaşam alanınızda ayna kullanırsanız alan derinliğini artırmış olursunuz. Daha basit bir dille anlatacak olursak ölü alanları bir ahşap ile kapattığınızda gözümüz ile kapatılan bölgeye baktığımızda ötesini göremeyiz. Bu bizim alan derinliği algımızı kısıtlar ve kör bir alan gibi algılamamıza sebep olur. Fakat ölü bir alanı ayna ile kapatırsak ve kapatılan bölgeye baktığımızda ayna tam karşısındaki bölümü yansıtacağı için alanlar daha büyük görünmeye başlar. Yani kısaca aynalar, yaşam alanlarını daha geniş görünmesini sağlarlar.

Eğer ferah bir yaşam alanı istiyorsanız, alanı doğru aydınlatmalısınız. Doğru aydınlatma denince akla hemen akşam olduğunda ampüller ile aydınlatılan ev içi aydınlatması gelir. Fakat sadece akşam değil, gündüz de güneş ışığının maksimum derecede içeriye dolması gerekmektedir. Özellikle ofisler için, güneş ışığını içeriye alacak bir şekilde iç dizayn yapmasılısınız fakat yaz mevsiminde güneş biraz yakıcı olabilir. Bu yüzden perdelerinizi de ona göre seçmeniz daha doğru olacaktır.

Son olarak evde veya ofiste fark etmeksizin, kendiniz için alanlar yaratmalısınız. Bu cümleyi okuyan insanların hemen aklına evde kendimize alan yaratırız hadi neyse de ofiste ne yapabiliriz ki? diye düşünürler. Hemen buna da cevap verelim. Ofisinizde küçücük alanlar da dahi kendinize ait alanlar yaratabiliriz. Örnek olarak sizi prefabrik ofis içerisinde işe motive edecek şeyler bulun. Bu bir özlü söz bile olabilir. Bir kağıda yazıp görebileceğiniz yere koyarsanız. Hatta bu söz patronunuzun bile hoşuna gidebilir ve sözü çercevelettirip ofisin görünen bir duvarına asabilir. Bu makalemizinde sonuna geldiğimize göre sizlere daha ferah çalışma alanları diliyoruz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç