Prefabrik Ev ile Betonarme Ev Arasındaki 7 Fark Nedir?

prefabrik-evv-1637265243Yeni nesil konut sistemleri arasında yer alan prefabrik yapılar, her geçen gün daha geniş bir kitle tarafından tercih edilirken bu modüler yapıların betonarme evlerle arasındaki farklar da merak konusu olur. Siz de oldukça avantajlı olması nedeniyle prefabrik evlerle ilgileniyorsanız öncelikle geleneksel yöntemlerle arasındaki farklılıklara hâkim olmanız gerekir. Prefabrik evlere göz atmak için buraya tıklaya bilirsiniz. Sunduğu sayısız avantaj nedeniyle dikkatleri üzerine çeken, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde aktif olarak tercih edilen bu modern konutlar, sahip olduğu özelliklerle ihtiyaçlarınız için kusursuz çözümler sunar ve beklentilerinize eksiksiz yanıt verir. Peki, yapı sektöründe oldukça popüler hale gelmeyi başaran bu yapıların geleneksel yapılardan farklı olduğu yönler nelerdir?

Gelin hep birlikte bu soruya yanıt bulalım…

Üretim ve Kurulum Açısından Zaman Kazandıran Bir Sistem

Betonarme ev sahibi olmak isteyen kişilerin aylarca, hatta senelerce inşaat işlemlerini beklemesi gerekir. Şayet boş bir arsanız varsa ve buraya konforlu bir ev yaptırmayı planlıyorsanız uzun zamanınızı alacak geleneksel konut sistemleri yerine modüler özellikte olan prefabrik evleri tercih edebilirsiniz.
Prefabrik evleri oluşturan yapı elemanları tasarlandıktan sonra fabrika ortamında sıfır hatayla üretilir. Üretim sürecinde insan emeği olmadığı için kısa sürede sorunsuz bir şekilde parçaların tamamı hazırlanır.

Ardından bu parçalar inşaat alanına götürülerek orada monte edilip kurulur. Tüm bu süreçler ise oldukça kısa bir zaman aldığı için zamandan tasarruf etmenize imkân tanır. Böylece kısa sürede tamamlanan evinize dilediğiniz zaman yerleşebilir ve yaşam alanınızı hayallerinizdeki gibi şekillendirmenin keyfine varabilirsiniz.

Yüksek Performans Gösteren Su ve Isı Yalıtımı Sayesinde Maksimum Konfor

Her geçen gün gelişen yapı sektöründe gelişmiş teknolojilerden yararlanılarak hazırlanan prefabrik evlerde su ve ısı yalıtımı oldukça başarılı olur. Betonarme yapıya oranla çok daha etkili olan bu tür yalıtım uygulamaları sayesinde her mevsim keyifli ve konforlu vakit geçirme imkânınız olur.
Aynı zamanda ısıtma ve soğutma sistemleri için harcadığınız enerjiden de tasarruf ederek bütçenizi koruyabilir ve ülke ekonomisine de katkıda bulunabilirsiniz. Çevre dostu olması nedeniyle doğaseverlerin de favorisi olan bu yapı sistemleri, su ve ısı yalıtımındaki verimliliğiyle fazlasıyla memnuniyet yaratır.

Demonte Özelliğiyle Sizi Belirli Bir Alana Bağlı Bırakmayan Taşınabilir Yapı


Prefabrik evleri betonarme yapılardan ayıran en önemli unsurlardan biri de prefabrik konut sistemlerinin demonte özelliğine sahip olmasıdır. Bu sayede kolaylıkla kurulumu gerçekleştirilen evinizi dilediğiniz zaman söktürebilir, bambaşka bir şehirde uygun gördüğünüz bir arsaya tekrar inşa edebilirsiniz. Böylece sadece belirli bir bölgeye bağlı kalma zorunluluğunuz olmaz.
Betonarme yapılarda ise binayı bulunduğunuz yerden taşımanız mümkün değildir. Farklı bir yerde yaşamak isterseniz bu binayı kullanamazsınız ve başka çözümler aramak zorunda kalırsınız. Prefabrik evlerde monte ve demonte işlemleri pratik olduğu için süreç düşünüldüğü gibi zahmetli olmaz. Bu sayede dilediğiniz gibi hazırlattığınız evinizden vazgeçmek zorunda kalmazsınız ve yaşam alanınızı aynı konforla oluşturabilirsiniz. 

Düşük Maliyetle Lüks ve Modern Bir Yaşam Alanına Sahip Olma İmkânı


Geleneksel yöntemlerle hazırlanan betonarme yapılar, işçilik ve malzeme açısından oldukça maliyetli olur. Modüler olarak oluşturulan prefabrik evlerde ise bu maliyet oldukça düşük olduğu için isteyen herkes kendi ihtiyacına ve beklentilerine uygun bir yaşam alanına sahip olur.
Dış tasarımıyla modern ve çağdaş görünen, malzemesiyle oldukça dayanıklılık gösteren yeni nesil yapılar, ekonomik çözümler sunarak bütçenizi korumayı başarır. Malzemesi, iş gücü ve üretim süreci gibi konularda oldukça pratiklik sunan prefabrik evler, üstün kaliteye uygun fiyat aralıklarıyla erişmenize imkân tanıyarak hayallerinizdeki gibi modern ve lüks bir yaşam alanına kavuşmanıza yardımcı olur. Prefabrik ev fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Depreme Karşı Dayanıklılığı ile Öne Çıkan Yeni Nesil Yapılar

Ekonomik ve konforlu olmasının yanı sıra, oldukça güvenli bir alan yaratan prefabrik evler, özellikle deprem bölgeleri için kurtarıcı rol üstlenir. Depreme karşı oldukça dirençli olan ve bu özelliğiyle geceleri huzurla uyumanıza yardımcı olan modüler yapılar, betonarme yapılardan oldukça farklı şekilde üretilir. Bu sayede deprem konusunda güvenilirliği çok daha fazla olur.
Çelik konstrüksiyon sisteminin uygulandığı prefabrik konutlarda kullanılan paneller ve tamamlayıcı malzemeler de modern teknoloji eşliğinde özel olarak üretilir. Bunların sadece depreme değil; yağmura, fırtınaya, güneş ışınlarına karşı da dayanıklılığı yüksektir. Böylece her mevsim konforun tadını çıkarabilir, aynı zamanda kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Tadilat ve Yenileme İşlemlerinde Düşük Maliyet Avantajı

Betonarme binalarda tadilat ve yenileme işlemleri oldukça maliyetli olurken prefabrik yapılarda düşük maliyetle pratik çözümler elde edilebilir. Bunun temel sebebi ise prefabrik yapılarda her bir parçanın modüler olmasıdır.
Yenilemek istediğiniz parça üzerinde işlem yapmanız yeterli olduğu için hem zamandan, hem iş gücünden hem de maliyetten tasarruf etme imkanı sunan prefabrik evler, uzun yıllar boyunca keyifli ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmanıza olanak tanır.

Kısa Sürede Hayalinizdeki Gibi Bir Eve Sahip Olma İmkanı


Betonarme binaların aksine, oldukça kısa sürede inşa edilen prefabrik evler, aynı zamanda kişisel tercihlere uygun şekilde tasarlanarak tüm beklentilere yanıt verecek şekilde üretilir. Siz de hayalinizdeki gibi bir eve sahip olmak için isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyebilir, evinizde olması gereken özellikleri ön planda tutarak tasarımı yaptırabilirsiniz.
Bu sayede yaşam alanınızı kendinize göre şekillendirebilir ve arzuladığınız eve aylarca ya da yıllarca beklemeden sahip olabilirsiniz. Prefabrik evlerde kullanılan parçaların her biri modüler özellikte olduğu için istenen ölçülerde üretilebilir. Bu da size evinizi dilediğiniz boyutlarda ve özelliklerde oluşturma imkanı sunar. Kendi evinizi tasarlayarak düşük maliyetle inşaat sürecini tamamlayabilir, mümkün olan en kısa sürede kendinize göre hazırlattığınız evde yaşamaya başlayabilirsiniz. İki katlı prefabrik evlere ise buradan göz atabilirsiniz.
 

 

Makro Prefabrik Whatsapp