Prefabrik Evimi Satın Almadan Önce Kişiselleştirebilir Miyim?

Günlük hayatta işlerimiz ve görevlerimiz arasında pek çok yapı görebilmekteyiz. Günlük hayatımızda ise pek çok taşınabilir yapı görebiliyor olabiliriz. Son teknoloji ile üretilen prefabrik ev modelleri sade tasarımlar bulunabildiği gibi çok modern ve simetrik tasarımlar bulunmaktadır. Modellere baktığımızda ise sade bir tasarımı olduğunu görmekteyiz. Ebat aralığı da 40 m2’den başlayarak 178 m2’ye kadar büyüyebilir. Tek katlı modeller olabildiği gibi çift katlı modellerde bulunmaktadır. 

Taşınabilir yapıların en büyük özelliği taşınabilir olmasıdır. Bu özelliği sayesinde arsa özgürlüğü sunar. Mimari özgürlük ise genellikle evin üzerinde bulunduğu arsanın satılması için kullanılmaktadır. Fakat evlerin mimari özgürlük özelliği sayesinde bu yapılar için bir ikinci el piyasası oluşmaktadır. Bir üretici olarak ikinci el taşınabilir bir evin alınması önerilmemektedir. Çünkü ikinci el yapılarda herhangi bir garanti bulunmamaktadır. Fakat sıfır bir yapı alındığında en azından muhatap olunabilecek bir taraf bulunmaktadır. 

İkinci el piyasasını oluşturan asıl ürün taşınabilir evler değil taşınabilir şantiye yapılarıdır. Pek çok şantiye yapıları markalar tarafından ek gelir sağlaması adına satışa sunulmaktadır. Fakat bu tarz yapılar çok zor şartlarda kullanıldığından hiç iyi durumda olmayabilirler. Öte yandan bakıldığında şantiye ürünlerinin sıfır fiyatı da oldukça ekonomiktir. 

İkinci el taşınabilir ev alınmak istendiğinde evin durumu ile ilgili net bir bilgi olmayabilir. Ayrıca evin taşınma masrafları konusunda da endişeler olabilir. Kısacası ikinci el ev almak mümkündür fakat kullanıcıya pek çok dezavantajı olabilir. Bu sebepten ötürü önerilmemektedir. Ayrıca ikinci el bir ev satın alındığında, evde ancak kendi imkanlarınızla kişiselleştirme yapabilirsiniz. 

Sıfır Prefabrik Ev Satın Almanın Avantajları 

Günümüzde pek çok modelde taşınabilir ev modeli bulunmaktadır. Tek katlı modeller olduğu gibi çift katlı ev modelleri de bulunmaktadır. Sade tasarımlı evlerde bulunuyor, lüks ve simetrik tasarımlı evlerde bulunmaktadır. Pek çok çeşit arasından hayallerinize en yakın modeli seçebilirsiniz. 

Sıfır ev almanın bir diğer avantajı da maddi avantajdır. Taşınabilir evlerin maddi avantajı fiyatlarına dahil olan pek çok malzeme ve hizmet bulunmasıdır. Hemen hemen her yapı için geçerlidir. 

İşte fiyatlara dahil olan malzemeler ve hizmetler;

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Prefabrik bina elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
  • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
  • Konut dış ve iç kapılarının montajının yapılması
  • Konut pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
  • Konut iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

Fiyat avantajlarının yanı sıra karşınızda bir üretici muhatabı bulunmaktadır. İstediğiniz gibi alacağınız yapıyı şekillendirebilir veya plan üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Hatta evinizin malzemeleri hakkında dahi söz sahibi olabilirsiniz. İstekleriniz prefabrik villa gibi evler dahil tüm modellerde geçerlidir. Üretici konumunda duran taraf olan bizler, sizlerin hayallerinizdeki eve kavuşmanızı sağlamayı görev bilmekteyiz.

Diğer Taşınabilir Yapıların Avantajları

Taşınabilir ev sektöründeki kalan yapılar piyasadaki en uygun fiyatlı yapılardır. Örneğin konteyner yapı modelleri piyasa satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı yapıdır. Bu yapılarında hem arsa özgürlüğü hemde mimari özgürlüğü bulunmaktadır. Mimari özgürlük avantajı sayesinde bu evlerden birkaç tanesini birbiri ile birleştirebilirsiniz. Her yapının ayrı ayrı izolasyon çalışmaları yapıldığı için birleştirildiğinde herhangi bir izolasyon kaybı olmamaktadır. 

Bu makalemizde de ikinci el taşınabilir yapıların ekonomik durumu ve sıfır yapıların avantajlarını kaleme aldık. Sizlerde bu yapılardan bir tanesine sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşüp bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.
 

Makro Prefabrik Whatsapp