• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Şantiye Bakarken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Prefabrik Şantiye Bakarken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

İş dünyasında son zamanlarda şantiye alanındaki çözümler artmıştır. Öyle ki prefabrik ve modüler olan şantiye binalarına talep artmıştır. Hem bu binaları kullanan markaların hem de almak isteyen markaların aklında pek çok soru gelmektedir. Bu soruları anlamak için şantiye çözümleri binalarını anlamak gerekmektedir. Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarına bakalım.

Prefabrik yatakhaneler ile bilmeniz gerekenler nelerdir?

Şantiye binalarının hepsi birbirlerini tamamlayan binalardır. Bu yüzden birbirini tamamlayan bu yapılardan bir tanesi yatakhanelerdir. Bu prefabrik yatakhane ile işçilerinizin barınma ve kendilerine özel alan bulma ihtiyaçlarını ev rahatlığında karşılayabilirsiniz. Öyle ki bu yatakhaneler çalışmanın hiç durmadığı, haftanın yedi günü, yirmi dört saati çalışılan maden, şantiye tarzı alanlarda kurulduğu için işçiler yorulmaktadır. Bunlara ek olarak bu şantiye binalarından yatakhane çözümleri hem sivil hem de askeri kamp alanlarında da kullanılabilir, hemen hemen her çevre ve her mevsim koşullarında kullanılabilmektedir.

prefabrik-yatakhane-1650627087

Bu yatakhanelerin ebat çeşitliliğine baktığımızda 18 farklı ebat çeşidi olduğunu görmekteyiz. Tek katlı modelleri olduğu gibi, iki katlı modelleri de bulunmaktadır. Bu yatakhane seçeneklerinin tek katlı modelleri 60 m2 büyüklüğünden başlayarak, 328 m2’ye kadar büyüyebilmektedir. İki katlı modeller ise 250 m2 büyüklükten başlayıp, 452 m2’ye kadar büyüyebilmektedir.

Prefabrik ofis çözümleri ile ilgili dikkat etmeniz gerekenleri biliyor muydunuz?

Bu ofisler markaların çalışma alanı yaratma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Hemen hemen her ihtiyaca ve her bütçeye uygun olarak tasarlanmış bu ofislerde hayalinizdeki çalışma alanlarını yaratabilirsiniz. Tek katlı modelleri olduğu gibi iki katlı ofis modelleri de bulunmaktadır. Bu doğrultuda baktığımızda tek katlı modeller 30 m2 ebatlardan başlayarak 249 m2’ye kadar büyüyebilirken, iki katlı modeller ise 201 m2 ebatlarla başlayıp, 591 m2’ye kadar büyümektedir. Toplam 21 farklı adet ebat çeşitliliği bulunmaktadır.

Prefabrik yemekhaneler ile ilgili bilmeniz gerekenler nelerdir?

Şantiye binalarının birbirlerini tamamladıklarını söylemiştik. Birbirini tamamlayan bir diğer şantiye çözümü binası ise prefabrik yemekhane seçenekleridir. Bu binalar da hemen hemen her ihtiyaca uygun ebatlarda ve her bütçeye uygun fiyatlarla üretilmektedir. Ebatlar doğrultusunda baktığımızda bu yapıların 59 m2 boyutlardan başlayıp, 506 m2 boyutlara kadar büyüyebildiklerini görmekteyiz.

prefabrik-yemekhane-1650628602

Bu yapılar iki bölümden oluşurlar. Bu bölümlerden ilki mutfak ikincisi ise yemek yeme alanı olarak tasarlanmıştır. Bu ayrılan bölümler sayesinde, işçilerin yemek yeme ve dinlenme ihtiyaçlarını en uygun biçimde gidermesine olanak tanımaktadır.

Prefabrik WC ve duş binaları ile ilgili bilmeniz gerekenler nedir?

Birbirini tamamlayan şantiye çözümleri binalarından sonuncusu olan WC ve duş binaları, adında anlaşılacağı üzere WC ve duş alma yaşam alanlarının bir arada tasarlanmıştır. Ebatlar doğrultusunda baktığımızda bu yapıların, 9 m2 ebatlardan başlayarak, 97 m2 ebatlara kadar büyüyebildiklerini görmekteyiz. Ayrıca bu binaların fiyatlarına dahil olan bazı malzemeler bulunmaktadır. Dahil olan bu malzemeler sayesinde bu yapılar daha uygun fiyatlı hale gelmektedir. Fiyata dahil olan malzemeler, duş teknesi, lavabo, klozet, ve bataryalardır. Bu malzemeler alıcıya paket halinde verilmektedir.

Kullanıcısına pek çok avantaj sunan prefabrik şantiye çözümlerinin fiyatları nedir?

Son yıllarda çeşitli nedenlerle değişen piyasa koşulları sebebiyle betonarme binalar ile prefabrik ve modüler olan şantiye binalarının arasındaki makas farkı, her geçen yıl dahada artmaktadır. Şantiye binalarının fiyatları ise çeşitten çeşide, modelden modele değişkenlik göstermektedir. Fakat markaların alım gücünü ve maliyetlerini düşündüğümüz için fiyat politikası gereği fiyatlarımızı belirlerken, ulaşılabilir olmasını göz önünde bulundurduk. Böylece bu binaların fiyatları oldukça ekonomik kalmaktadır.

Bu makalemizde de şantiye binaları ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususları kaleme aldık. Makalemize son verirken, umarız dilediğiniz şantiye çözümleri ile markanızı geliştirir, ayrıntılı bilgi almak için uzman müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç