• Anasayfa
 • Blog
 • Prefabrik Konteynerlerde Öğrenmeniz Gereken Her Şey

Prefabrik Konteynerlerde Öğrenmeniz Gereken Her Şey

Son zamanlarda, bütün Dünya ülkelerinde, taşınabilir yapı teknolojileri yaygınlaşmaya başladı. Bunda büyük rol oynayan sebep ise, gelişen ekonomilerin bir krize girmesinden ötürü betonarme evlerin fiyatlarının ütopik seviyelere ulaşmasıdır. 

konteyner-ev-1655417203

Daha uygun fiyatlı ve daha kullanışlı evlere sahip olmak isteyen insanlar. konteyner ev çözümleri ile tanıştılar ve tercih ettiler. Taşınabilir yapı çözümleri arasında görülen bu evler, pek çok farklı alanda kullanılıyor. Daha çok şantiyelerde ofis alanı olarak kullanılsa da, ev olarak, yemekhane ve yatakhane olarakta kullanılabiliyor. Pek çok avantajı olan bu yapılar hakkında öğrenmemiz gereken bazı hususlar bulunuyor.

 • İşte bu yapılar hakkında öğrenmemiz gereken bazı hususlar;

Birden fazla konteyner ev birleştirilebilir mi?

Bu yapılar hakkında belki de en fazla gelen sorular arasında, evlerin birleştirilmesi hususunda oluyor. Bu yapılar genel olarak standart yapıda olduklarından dolayı, birbirleri ile birleştirildikten sonra, geçişi sağlamak için kapılar açılarak daha geniş bir yaşam alanı elde edilmiş olur. Her yapıda yalıtım çalışmaları da yapıldığı için, birleştirilen her yapı, otomatikman yalıtım yapılmış bir yaşam alanı sağlar.

birden-fazla-konteyner-ev-birlestirilebilir-mi-1655417417

Konteyner yapıların fiyat aralığı nedir?

Taşınabilir yapıların fiyatları boyutlarına göre değişiyor. Fakat bu yapıların boyutları arasındaki fark çok fazla bulunmasa da, piyasada bulunabilen en uygun fiyatlı yapı çözümü olarak gösterilir. Ayrıca konteynerlerin fiyatlarına dahil olan bazı malzemeler ve hizmetler bulunuyor. Bu hizmetler ve malzemeler aşağıdaki gibidir;

 • Konteyner malzemelerinin indirilmesi ve montajı
 • Konteyner elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
 • Konteyner dış ve iç kapılarının montajının yapılması
 • Konteyner pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
 • Elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
 • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
 • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

Fiyatlara dahil olan yukarıdaki mal ve hizmetler sayesinde bu yapılardan elde ettiğiniz tasarrufu artırabilirsiniz.

İzolasyon yapılıyor mu?

Üretilen bütün taşınabilir yapılara yalıtım yapılmaktadır. Bu yapılar dört mevsim kullanılabildiği için sağlam ve izole edilmiş olmalıdır. Yapılan bu yalıtım çalışmaları kapsamında yapıların iç iklimi korunabilmektedir. Yapılan yalıtım çalışmaları se yapının iç ve dış duvarlarında 40 mm kalınlığında ve 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılmaktadır. Tavan kısmında 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. Dileyen müşterilerimiz için istenilen herhangi bir yalıtım malzemesi kullanılabilir.

konteyner-evlerde-izolasyon-1655417500

Nerelerde kullanılabilir?

Bu yapılar, geçici toplanma alanları, şantiyeler, dev inşaat projeleri, askeri ve sivil kamp alanları, deprem bölgeleri gibi pek çok zorlu alanda kullanılabilir.

Sonradan farklı bir yere taşınabiliyor mu?

Bu yapılar taşınabilir yapı kategorisinde olduğundan dolayı, geçici pek çok alanda kullanılıyor. Bir proje bittiğinde diğer proje alanında kullanmak üzere taşıyabilirsiniz.

Kaç farklı çeşitte konteyner yapı bulunuyor?

Bu yapılar en ekonomik fiyata sahip yapı çözümleridir. İçerisinde pek çok şeyi barındıran bu yapılara prefabrik şantiye çözümleri denir. Bu yapılardan alarak duş alanları, WC alanları, yatakhane, yemekhane, ofis, ev gibi alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca bazı markalar bu yapılardan tercih ederek, personellerinin barınma, yemek yeme gibi ihtiyaçlarını giderebilirler. Çalışmanın, haftanın yedi günü yirmi dört saati bitmediği alanlarda bu yapılar, oldukça işlevseldir.

prefabrik-santiye-1655417313

 • Konteyner yapıların mimarisi 

Bu yapılar pek çok farklı formda olabiliyor. Standart yapılar, birbiri ile birleştirilmeye müsait yapıda üretiliyor. Bu yapılardan tercih ederek dış cephe boyasını yapıp, birden fazla yapıyı birleştirerek çok farklı yaşam alanları elde edebilirsiniz. WC ve duş yapılarında ise, temizlenme gibi ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz bölümler bulunuyor. Bu bölümler kabin kabin ayrılmıştır.

Yemekhane yapılarda ise, iki bölümden oluşuyor. Bir yemek yeme alanı, bir de mutfak alanı. Mutfak alanı daha steril olması için böyle bir mimari uygun görülmüştür. Yatakhane yapılar, çift katlı olabildiği gibi üç katlı da olabiliyor. Uyku ihtiyacının giderilebilmesi için ses yalıtımına özen gösterilmiştir. Buraya kadar saydığımız yapıların hepsi ofis yapıların yanında tercih ediliyor. Ofis yapılar tek başına da tercih edilebilir. Ofis yapı cözümleri, tek katlı ve iki katlı olabiliyor. Çok fazla ebat çeşitliliği bulunduğu için İhtiyacınız olan çalışma alanını kolayca bulup satın alabilirsiniz.

Böylece konteynerler hakkında fiyatlardan tutunda yalıtım çalışmalarına kadar çoğu şeyi öğrendik. Sizlerde bu yapılardan satın almak veya bilgi almak isterseniz, müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç