• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evlerinde Tadilat Yapmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Prefabrik Evlerinde Tadilat Yapmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

prefabrik-ev-tadilati-1659511894

Taşınabilir ev modelleri son zamanlarda hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Bu evlerden bazıları oldukça lüks ve modern tasarıma sahip olduğu için dışarıdan bakıldığında bir taşınabilir ev mi yoksa betonarme bir ev mi tartışma konusu olmaktadır.

Bu evlerin tek katlı modelleri olduğu gibi iki katlı prefabrik ev modelleri de bulunmaktadır. Bu evlere yeni sahip olan veya halihazırdaki ev tasarımını değiştirmek isteyen bazı kullanıcılar bulunmaktadır. Bu tasarım değişikliği için tadilat bilmek gerekiyor. En azından bir şarjlı matkap tutabilmek gerekmektedir. Genel olarak kırsal bölgelerde yaşayan insanların böyle meziyetleri bulunuyor. Alet ve hedavatlarınızı hazırladıysanız, tavsiyelerimize geçelim. 

1) İhtiyaçlarınızı belirlemek ile başlayın.

İhtiyaçları spesifik hale getirmek daima iyidir. Örneğin, ihtiyacınız olan alet hedavatların düzgün durması için bir tezgah bile çok şeyi değiştirebilir. Her şeyi bütçeniz dahilinde hazırlamak zorunda değilsiniz. Ev sizin eviniz biraz bütçeyi zorlamak kimseye bir şey kaybettirmez. Aksine eviniz daha güzel hale gelsin diye uğraşıyorsunuz. Ayrıca bu işi bir zevk haline dönüştürdüyseniz, bu işi uzun zamana yayarak hem bütçenizi hemde tadilatı daha kontrollü bir şekilde ilerletebilirsiniz.

2) Planlarınızı kağıt kaleme dökün.

Planları kağıda dökmek, soyut olan fikirlerinizi somut hale getirme işlemidir. Hiç resim yeteneğiniz olmasa dahi, kabataslak bir biçimde bir çizim yaparak, hayallerinizin eksik yanlarını görmenizi sağlar. Böylece daha net bir biçimde düşünebilir ve çalışabilirsiniz. 

3) Bütçe çıkartın.

Bütçeniz, tadilat projenize daha başlamadan bellidir aslında fakat bütçenizi bu konuda biraz zorlamayı unutmayın. Çünkü her geçen gün inşaat malzemesi fiyatları artmaktadır. Bunların yanı sıra ekstra masraflar da daima olacaktır. Bu konuda projeyi mümkünse uzun bir zamana yayın. Acele etmeden ilerlerseniz hata yapma olasılığınız azalacaktır. Bu sayede bütçenizi de daha kolay yönetebilirsiniz.

4) Kaliteli malzemeler almaya özen gösterin.

Bütçenizi bu hususta çok iyi yönetmeniz gerecektir. Çünkü piyasada aynı malzemenin pek çok ikamesi bulunuyor. Bu esnada malzeme hakkında hiçbir bilginiz olmayabilir. Bu hususta araştırma yapmak oldukça önemlidir. Kullanıcı yorumları çok yol gösterici olabiliyor. Unutmayın her zaman kaliteli malzeme çok pahalı olmaz. Bazen en uygun fiyatlı malzeme dahi kaliteli olabilir. 

5) Uyumluluğu yakalamaya çalışın.

Evinizde yeni bir şeyler denerken, gerçekten deneysel olmamasına ve içinize sinmesine özen gösterin. Modern bir tasarım ile tadilata başlayacaksanız, ürettiğiniz mobilyalar da modern olsun. Rustik bir tasarım izleyecekseniz de mobilyalarınızı ve duvar kağıdı veya boyalarınızı evin genel tasarıma uygun seçmeye özen gösterin.

6) Sizin eviniz, sizin kararlarınız.

En nihayetinde ev sizin eviniz ve sizin kararlarınız. En iyisine siz karar vereceksiniz. Bazen etrafınızdaki arkadaşlarınızdan fikir alabilirsiniz fakat bazen bu fikirler çok yanıltıcı da olabiliyor. Bu yüzden genel olarak içinizdeki sese kulak verin. Sonuçta yaşam alanları zaman içerisinde gelişebilen bir yapıya sahiptir. Yaptığınız bir bölümü beğenmediğinizde usta sizsiniz, sonradan değiştirebilirsiniz. Fakat bunun bir maddi götürüsü olabilir.

7) Doğal afet sonucu yıkılan binaya tadilat nasıl yapılır?

Tadilat alanında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de doğal afetler sonucunda hasar gören binaların tamir edilip edilemediğidir. Bu evler tek katlı olabildiği gibi iki katlı prefabrik villa fiyatları da ilginizi çekebilir. Örneğin iki katlı eviniz hasar gördü ise, ekiplerimiz bölgeye gelip evin hasar durumunu incelerler. Akabinde evin tadilatı evin bulunduğu yerde yapılacağı için bu esnada yıkılan kısım oldukça önem taşır. İki katlı evlerde bazen tek katın zarar gördüğü durumlarda olabiliyor. Bu durumda hasar gören kat tamamiyle yıkılarak, yerine üretim tesislerimizde hızlıca hazırladığımız katı, evin bulunduğu konuma getirerek montaj işlemlerini yapmaktayız. Böylece doğal afetlerde hasar gören yapılarınız tamir edilmiş olur.

Bizlerden satın almış olduğunuz yapıların, doğal afetlere karşı dayanıklı olduğunu bilmenizi isteriz. Çünkü bu evler yapılan ÜR-GE çalışmaları kapsamında dayanıklı hale getirilmektedir. Böylece bu evlerin tadilatına başlamadan önce bilmeniz gerekenleri aktarmış olduk. Sizlerde bu evlere sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç