• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ev Kullanıldıktan Sonra Satılabilir Mi?

Prefabrik Ev Kullanıldıktan Sonra Satılabilir Mi?

prefabrik-ev-1659510941

Taşınabilir evler son zamanlarda pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle prefabrik yatakhane modelleri pek çok sivil ve askeri kamp alanlarında kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra dev inşaat projelerinde ve çalışmanın haftanın yedi günü yirmi dört saati bitmediği alanlarda da bu yapılar kullanılmaktadır.

Taşınabilir evler pek çok açıdan kullanıcısına fayda sağlamaktadır. Faydalardan bir tanesi fiyatlarken diğeri de arsa özgürlüğü sağlamasıdır. Bu sayede arsadan bağımsız olarak evler satılabilir. Fakat bu durum ikinci el ev satışı gibi görünebilir. Bu sebepten ötürü ikinci el taşınabilir bir ev almanız önerilmemektedir. Bu sebepten ötürü sadece sıfır ve sizlerin isteklerine uygun evler almanız önerilir. Aksi halde evde yaşadığınız bir problemde karşınızda satıcı bir muhatap bulamayabilirsiniz.

Prefabrik Evlerin Yalıtım Özellikleri Nelerdir?

Bir taşınabilir ev almadan önce herkes evin yalıtım özelliklerini merak eder. Ülkemizin iklim özelliklerine baktığımızda ise bölge bölge dört mevsimini yaşayabildiğimizi görmekteyiz. Bu sebepten ötürü de bu evlerin dört mevsimin getirdiği şartlara uyum sağlaması gerekir. Taşınabilir bütün yapılarda iki kategoride izlenen yalıtım çalışmaları yapılır. 

Yalıtım çalışmalarının birinci aşaması duvarları soğuktan ve sıcaktan izole etmektir. Bunun için de duvarların içerisinde 80 mm kalınlığında ve 16 m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılır. EPS strafor Dünya'nın hemen hemen her yerinde kullanılan bir malzemedir. Bunların yanı sıra tavanı yalıtmak için cam yünü kullanılır. Kullanılan cam yünü yine 80 mm kalınlığındadır. Böylece evin tavanı dahil bütün duvarları yalıtılmış olur. 

Yalıtım çalışmalarının ikinci kategorisinde ise soğuğun veya sıcağın girebileceği alanlar yalıtılır ve birinci kategoride yapılan çalışmaların çalışma prensibi desteklenmiş olur. Bunun için çatıda galvaniz kullanılmaktadır. Galvaniz kaydırıcı özelliği ile üzerine yağabilecek yağmur ve kar suyunu tahliye eder. Böylece mükemmel bir yalıtım özelliği kazanmış olur. Aynı şekilde pencerelerde kullanılan PVC pencereler de üzerine yağan yağmuru ve karı kaydırarak tahliye eder içeriye sıvı almaz. Bu kategorideki kullanılan malzemeler sadece ısı ve sıvı yalıtımı değil aynı zamanda ses yalıtımı da sağlamaktadır. 

Prefabrik Evlerin Fiyatları Ne Kadar ve Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda yaşanan ekonomik değişimlerden ötürü hemen hemen her ürünün fiyatı yükselmiştir. özellikle inşaat sektöründe çokça kullanılan pek çok malzemenin fiyatı oldukça yükseldiğinden betonarme evlerden satın almak oldukça güçleşmiş ve insanlar farklı bir alternatif aramaya yönelmiştir.
İnsanların bulduğu farklı alternatif taşınabilir evler ve konteyner ev modelleridir. Konteynerler piyasada bulabileceğiniz en düşük fiyatlı ev kategorisinde yer alır. Bunların yanı sıra evlerin fiyatları da betonarme evlere göre katbekat ekonomik kalır. Fiyat avantajları bununla da bitmiyor. Evlerin fiyatlarına dahil olan bazı malzemeler ve hizmetler bulunuyor. 

Fiyata dahil olan hizmetler arasında, konut malzemelerinin indirilmesi ve tesisatların çekilmesi, kapı ve armatürlerin montajının yapılması, iç ve dış cephe boyalarının yapılması ve izolasyon çalışmalarının yapılması olarak sayabiliriz. Fiyatlara dahil olan malzemeler ise daha cok duş teknesi, klozet ve lavabo bataryalarının paket halinde teslim edilmesidir.

Bu makalemizde de sizlerle taşınabilir evlerin kullanıldıktan sonra satılmasını önermediğimizi ve evlerin fiyat avantajlarını ve yalıtım özelliklerini mercek altına aldık. Sizlerde bu evlerden bir tanesine sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç