Muğla Prefabrik Ev

Muğla prefabrik ev denince akla hemen yazlıkların estetik mimarisi ve bahçeli evler gelmektedir. Bu evler Muğla iklimine uyum sağlayacak biçimde tasarlanmışlardır. Muğla prefabrik ev fiyatları ise hemen hemen bütün yöre halkının ulaşabileceği seviyelerde tutulmuştur. 

Muğla prefabrik ev denince akla hemen buranın iklimi gelmektedir. Muğla iklim olarak Akdeniz iklimine sahip olup daha yüksek bölgelerinde ise Akdeniz dağ iklimi hissedilmektedir. Bu bölgeye yakın olan ve hemen hemen aynı iklime sahip olan bir diğer ilimiz ise İzmir’dir. İzmir prefabrik ev seçenekleri ise yine prefabrik ev Muğla fiyatları ile benzerlik göstermektedir. Bunun sebebi ise gelişen inşaat teknolojilerine bağlayabiliriz. Muğla bir tatil bölgesidir. Yer yer oteller ve pansiyonlarla dolu gibi görünsede arka planında yaşayan bir halk bulunmaktadır.

Bazı insanlar bu bölgede yazlık konumlandırmak isterlerken, yerel halkta kırsal bölgelerde bu evleri görmek isteyebilir. Bu bölge ayrıca organik tarım yapılan bir bölgedir. Hal böyle olunca yerel halk ekonomik olan prefabrik ev Muğla fiyatları seçeneklerinden kendilerine uygun olanı seçmektedir.

Muğla prefabrik ev seçeneklerinin lüks ve estetik olması bölge halkı tarafından çok sevilmiştir. Ayrıca her ihtiyaca ve her bütçeye uygun evler bulunduğu içinde ayrıca rağbet görmektedir. Bu evler Muğla’nın mevsim ve çevre koşullarına uyumludur. Bu yüzden prefabrik ev firmaları Muğla bölgesinde hemen akla Makro Prefabrik gelmektedir. Çünkü bizler iyi ve dayanıklı prefabrik ürettiğimiz için müşterilerimiz daima memnun kalmaktadır.

Muğla Prefabrik Ev Fiyatları

Muğla ile ilgili genel bilgiler verdikten sonra gelelim Muğla prefabrik ev fiyatları konumuza. Bu konu insanlar tarafından çokça araştırılan bir konudur. Muğla prefabrik ev fiyatları 2024 yılında belirlenirken pek çok kıstas göz önünde tutulmuştur. Bu kıstaslar ise modeller üretilmeden önce yapılan AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarıyla belirlenmiştir.

Son yıllarda sıkça yaşanan kur dalgalanmaları sonucunda değişen piyasa koşulları sonucunda inşaat sektörü oldukça olumsuz etkilenmiştir. Bu etkilenme sonucunda inşaat sektöründe sıkça kullanılan malzemelerin fiyatı artmıştır. Hal böyle olunca betonarme evlerin fiyatları da yükselmiştir. Hal böyle olunca ev sahibi olmak isteyen Muğla halkıda daha uygun bir alternatif aramaya koyulmuştur. Bu arama sonucunda karşılarına prefabrik ev Muğla fiyatları çıkmıştır.

Prefabrik ev fiyatları Muğla bölgesi için oldukça uygun fakat fırsatlar bununla da bitmiyor. Muğla prefabrik ev fiyatları daha da uygun yapan bir diğer husus ise fiyata dahil olan malzeme ve hizmetlerdir. Bu hizmet ve malzemeler sayesinde Muğla prefabrik ev fiyatları daha da uygun hale gelmektedir. İşte prefabrik ev fiyatları Muğla bölgesi için daha uygun hale getiren fiyatlara dahil malzeme ve hizmetler aşağıdaki gibidir;

  • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
  • Prefabrik bina elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
  • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
  • Konut dış ve iç kapılarının montajının yapılması
  • Konut pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
  • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
  • Konut iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
  • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde konut sahibine verilmesi

İşte bu malzemeler ve ustalık gerektiren hizmetler sayesinde bu tarz şeylere ayırdığınız bütçenizden de tasarruf sağlamış olursunuz. Ayrıca çok hızlı üretildiği için Muğla prefabrik ev fiyatları 2024 yılı fiyatlarından hemen avantajlı bir biçimde faydalanabilirsiniz.

Muğla Prefabrik Ev Modelleri

Muğla güzel iklimi, doğal güzellikleri ve Ege Denizi’ne olan kıyısı ile güzel bir tatil beldesi olmayı başarmıştır. Bu bölgedeki modelleri üretmeden önce uzun süren AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yürüttük. Bu yürütülen AR-GE çalışmaları sayesinde yöre halkına uygun modeller tasarlarken, yürütülen ÜR-GE çalışmaları sayesinde diğer üretim sistemimizi geliştirip, diğer üreticilerin yaptığı hataları yapmıyoruz.

Muğla kış mevsiminde çok soğuk olan bir bölge değil fakat bölge oldukça yağış alan bir bölge olabiliyor. Bizde bu evlerde hem sıvı, hem ısı, hem de ses olmak üzere üç farklı izolasyon çalışmaları yaptık. Bu izolasyon çalışmaları kapsamında ise modellerimizin iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılmaktadır. Fakat istek üzerine, müşterilerimiz için istenilen herhangi bir izolasyon malzemesi kullanılabilir. Tabii izolasyon kapsamındaki çalışmalarımız bununla da bitmedi. Tavan kısmında 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. 

Kullanılan malzemeler daha çok ısı ve ses yalıtımı için kullanıldığı sanılsada hem ısı hem ses hem de yağmur suyunu içeriye almayan, yani sıvı yalıtımı olan malzemeler de kullanılmaktadır. O malzemelerden bazıları çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz ve pencereler için PVC pencerelerdir. Bu malzemeler oldukça yalıtkandır. Üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye almadan kaydırma usulu ile üzerinden atar.

Muğla Prefabrik Ev Fiyatları Oldukça Cazip

Muğla prefabrik ev denince zaten bölge halkının aklına hemen cazip fiyatlar gelmektedir. Ayrıca bölgenin mevsim koşullarına ve çevre koşullarına uyum sağladığı için de çokça tercih edilir.

Bu evlerin sağladığı avantajlar tabii ki bununla da kalmaz. Benzer iklime sahip olan Antalya’da da aynı modeller bulunmaktadır. Antalya prefabrik ev seçenekleri de tıpkı Muğla gibi uygun fiyatlıdır. Hemen hemen her ihtiyaca ve her bütçeye uygun modelimiz bulunmaktadır. Tek katlı modeller bulunduğu gibi iki katlı modellerde bulunmaktadır. Bu evlerin boyutlarını inceleyecek olursak eğer 40 m2 ebatlardan başlayıp, 178 m2 ye kadar büyüyebilmektedir.

Muğla'da En Çok Tercih Edilen Prefabrik Ev Modelleri

Muğla bölgesinde en çok tercih edilen ev modelleri genelde tek katlı modeller oluyor. Fakat bunlara ek olarak bilmelisiniz ki bu evleri sipariş ettikten sonra, kurulmadan önce resmi izinlerin alınması gerekiyor sonrasında ise siparişteki evin planına göre zemin betonu atılması gerekmektedir.  Tek Katlı vs iki katlı prefabrik villa modellerinden hangisini seçmelisiniz? Beton hazır olduktan sonra, evler hızlı üretildiği için hemen sevki gerçekleştirilir. Ardından saha alanında montaj için gerekli olan elektrik temini sağlandıktan sonra montaj aşaması başlar.

İletişime Geç