• Anasayfa
  • Blog
  • Her Bütçeye Uygun Konteyner Ev Planları Örnekleri

Her Bütçeye Uygun Konteyner Ev Planları Örnekleri

Konteyner evler, son yıllarda sade mimarisiyle ve minimalist akımlarının da yarattığı etkiyle oldukça popüler hale gelmişlerdir. Konteyner evler, belirli ölçülerde tasarlanıp fabrika ortamında birleştirilmesi ile üretilmektedir. Öyleki konteyner evler dış mimari olarak sade bırakılmıştır. Yaratıcı fikirlere sahip kullanıcılar bu konteynerlerin dışını boyayarak adeta bir sanat eseri yaratmışlardır.

Konteyner evler, minimalist yaşam tarzını benimseyen insanlara hitap ettiği gibi daha geniş yaşam alanları isteyen kullanıcılar için de uygundur. Çünkü konteyner evler birbiri ile kolayca birleştirilebilmektedir. Ayrıca fiyatları konusunda da oldukça ekonomik ve ulaşılabilirdir. Konteyner evleri birleştirme konusunda oldukça yetenekli insanlar bulunmaktadır. Hatta öyle dizaynlar yapan kullanıcılar var ki klasik usulde inşa edilse bile böyle güzel olamazlar. Bu yapıların en önemli avantajlarından birisi de mimari konusunda kullanıcısını özgür kılmalarıdır diyebiliriz.

konteyner-ev-modelleri-1647958344

Sizleri çoğu alanda özgür kılan konteyner evler üretilirken iç ve dış duvarlarında 40 mm kalınlığında, 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS strafor kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzeme ısı yalıtımını maksimum düzeyde sağlamaktadır. Buna ek olarak tavan üzerinde 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzemede ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Ayrıca izolasyona destek olan PVC pencereler kullanılmıştır. Bu pencereler oldukça yalıtkan bir malzemedir. Duvarlarda yapılan izolasyon çalışmalarına destek olarak bu malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirte yalıtım bu yapılarda tam olarak sağlanamaz.

İç Mimari Konusunda Konteyner Evlerin Sunduğu Avantajlar

Tıpkı dış mimari gibi konteyner evler iç mimari konusunda da kullanıcısını özgür kılmıştır. Konteyner evlerin en büyük avantajı su götürmez bir gerçek ile fiyatlarıdır. Normal bir eve göre fiyatları oldukça uygun olduğu için, çok az bir para harcayarak bu yapılara sahip olabilirsiniz.

İkinci en büyük avantajı ise taşınabilmesidir. Taşınabildiği için size arazi özgürlüğü sunmaktadır. Hal böyle olunca özgürlükler sunan bu yapılar sizlere iç mimari konusunda da özgürlükler sunar. Öyleki bu yapıların içerisinde fiyata dahil olan malzemeler dışında herhangi bir oda ayrımı veya bir malzeme yoktur.

Fiyata dahil olan malzemeler demişken hemen açıklayalım. Konteyner yapıların fiyatlarına dahil olan pek çok malzeme bulunmaktadır. O malzemelerden bazıları da duş teknesi, lavabo ve bataryalardır. Fiyata ek olarak bu malzemeler sayesinde konteyner evler tam bir fiyat performans ürünü olmaktadır. Böylece malzeme bütçenizden de tasarruf yapmış olacaksınızdır.

İç mimari açısından bakacak olduğumuzda bir diğer avantaj ise yapılan izolasyon çalışmalarının sağladığı ısıtma tasarrufudur. Daha detaylı açıklayacak olursak; konteyner yapılarda yürütülen izolasyon çalışmaları sayesinde tam bir yalıtım sağlanır. Bu sağlanan yalıtımın ışığında evin içerisinde yaşamaya başladıktan sonra dahi ısıtma maliyetlerinizi düşürerek bütçenize katkıda bulunmuş olur.

Konteyner Evlerin Ailenize Katacağı Değerler Nelerdir?

Konteyner evler, gerek dış mimarı gerekse iç mimarı konusunda sizleri özgür kıldığı için bu alanları tasarlarken eşiniz, çocuklarınız ve arkadaşlarınız ile birlikte oldukça eğlenebilirsiniz. Hatta öyle ki böyle durumlardan harika ve yaratıcı mimari fikirler çıkabilir.

iki-katli-prefabrik-ev-modeli-1647958782

Dış mimari konusunda özgür olduğunuz gibi boyama ve dizayn işlemleri firmamız tarafından da yapılabilmektedir. Konteyner evler uygun fiyatlı ve pek çok konuda sizleri özgür bırakan bir yapıya sahiptir diyebiliriz. Bunların yanı sıra bu tarz konularda el yeteneği olmayan veya konteyner evlerin uygun olmadığı müşterilerimiz için iki katlı prefabrik evleri de önerebiliriz. Dışarıdan bakıldığında diğer yapılar ile neredeyse hiç bir farkı bulunmamaktadır. Her ihtiyaca ve hemen hemen her bütçeye uygun modeller bulunmaktadır. 90 m2 ebatlar ile başlayıp, 178 m2 ebatlara kadar büyüyebilmektedir.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç