• Anasayfa
  • Blog
  • Anahtar Teslim Prefabrik Evler Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

Anahtar Teslim Prefabrik Evler Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

Günümüzde çelik konstrüksiyon prefabrik ev modelleri yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Ülkemizde de oldukça yaygınlaşan prefabrik evler, önceden fabrikada imal edilmiş yapılara verilen addır ve modüler ev olarak da anılırlar. Fabrikada önceden imal edilen ve altyapı çalışması oluşturulmuş arsalara monte edilen prefabrik evler çeşitli nedenlerle birçok insan tarafından tercih edilmektedirler. Kısa sürede inşa edilebilir olması nedeniyle tercih edilen prefabrik evler aynı zamanda ekonomik oldukları içinde sizlere avantaj sağlayabilir. 

Anahtar Teslim Prefabrik Evlerin Modelleri nelerdir?

Çağımız artık prefabrik evlerin çağı, prefabrik evler gerek uygun fiyatlarıyla gerek ise zorlu arazilerde kurulabilmeleriyle çokça tercih edilmektedir. Dileyenler için tek katlı, dileyenler için çift katlı prefabrik ev modelleri mevcuttur. 
Prefabrik yapıların birçok farklı modeli bulunmaktadır. Hem malzeme hem de dış görünüş açısından onlarca farklı prefabrik ev modeli bulunabilmektedir.

Değişen piyasa koşulları ve kur dalgalanmaları değişen inşaat malzeme maliyetleri inşaat piyasasındaki evlerin fiyatını çok yükseltmiştir. Bu doğrultuda alıcılarda bir alternatif aramaya yönelmiştir. Yöneldikleri bu doğrultuda yine doğru adres prefabrik evler olmuştur. İşçilik, ustalık gibi birçok inşaat maliyeti kalemini silen prefabrik yapılar, fiyata dahil olan duş teknesi,lavabo ve bataryalar gibi inşaat malzemeleri maliyetlerinden tasarruf ettirmektedir. Diğer yapılar ile karşılaştırıldığında prefabrik ev fiyatları oldukça uygun kalmıştır. Bu hususta her geçen yıl diğer yapılar ve prefabrik evler arasındaki fiyat farkı makası gitgide artmaktadır. 

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Ne Demektir?

Anahtar teslim proje, adından da anlaşılacağı üzere, inşa edilen konut ya da prefabrik eve dair tüm masraf ve işlerin eksiksiz olarak tamamlanarak alıcıya teslim edilmesidir. Diğer bir deyişle, anahtar teslim prefabrik ev, tamamlanmış oturuma hazır ev anlamına gelir. Anahtar teslim prefabrik evlerde yapının tüm işçiliği yüklenici firma tarafından tamamlanmış olup, satın alan kişiye anahtarı teslim edilecek duruma getirilmiştir.

Bir başka konu ise diğer yapıların uzayan inşaat süreleridir. Oldukça hızlı üretilen prefabrik evlere karşın diğer yapıların oldukça uzun ve zorlu bir inşaat süreçleri vardır. Bu sürecin uzaması alıcı tarafa birde kira maliyeti
yüklemektedir. Prefabrik evlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Bu doğrultuda, Size uygun olan anahtar teslim prefabrik evi seçtikten sonra varsa eğer opsiyonlarınızı belirttikten sonra her iki tarafıda koruyan bir sözleşme imzalanır ve akabinde söz verilen tarihte evin belirlenen alana kurulmasının ardından alıcının prefabrik evinin anahtarını alması eş zamanlı olarak gerçekleşir. Bu aşamadan sonra malzeme fiyatlarının artması veya kur dalgalanmalarından kaynaklanan fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. Seçtiğiniz prefabrik evin üretimi de hızlı bir şekilde gerçekleşeceği için endişe etmeniz gereken bir durum olmaz. Bu sayede, anahtar teslim prefabrik ev alma süreci hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır.
Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları diğer yapılara göre oldukça uygun kalmıştır. Bunun sebebi inşaat sektöründe yaşanan malzeme fiyat dalgalanması ve genel enflasyondan etkilenen işçi giderleridir. Prefabrik evlerde böyle bir durum söz konusu değildir.

Bir diğer konu ise anahtar teslim prefabrik evler dört mevsim kullanım ve uzun kullanım süresi sunmaktadır. Üretiminde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde depreme ve doğal afetlere karşı dayanıklıdır.
Prefabrik evlerin üretiminde izolasyon uygulandığı için ve pencerelerde kullanılan PVC pencereler ile evin ısınma ekonomisine katkıda bulunursunuz. PVC yapı olarak nem emmez, yalıtkan bir malzemedir. Isı ve ses yalıtımı sağlar.
Çatıda kullanılan galvaniz sac yağmur ve karı kaydırabilecek bir malzemedir. Galvaniz hafif ve yalıtkandır. Yağmur sularının içeriye girmesine izin vermez.

Makro Prefabrik bu kalitedeki prefabrik yapıları üretmeden önce piyasadaki üretimde yapılan hataları yapmamak için uzun süren AR-GE çalışmaları gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonucunda ortaya dört mevsim kullanım ve uzun kullanım süresi sunan prefabrik yapı modelleri ortaya çıktı. Bu kalitede üretilen bir başka prefabrik yapı ise prefabrik yatakhanelerdir, bu yapılar farklı prefabrik yapılar ile birlikte kullanılır ve barınma ihtiyaçlarınızı maksimum düzeyde karşılamak için dizayn edilmiştir.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç