• Anasayfa
 • Blog
 • Prefabrik Ofisinizin Havasını Değiştirecek Küçük Dekorasyon Önerileri

Prefabrik Ofisinizin Havasını Değiştirecek Küçük Dekorasyon Önerileri

Günümüzde inşaat teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Gün geçtikçe prefabrik ofis teknolojileri de gelişiyor. Keza taşınabilir yapı çözümleri inşaat teknolojilerinin en gelişmiş noktasıdır. Çelik konstrüksiyonların birleştirilmesiyle oluşan bu yapıların, tek katlı modelleri olduğu gibi, çift katlı modelleri de bulunuyor.

prefabrik-ofis-1654598892

Ofisler, dış mimari olarak sade ve kurumsal bir yapıya sahiptir. İç mimari ise ise ofisler ve toplantı salonlarından oluşmaktadır. Ofislerin kullanışlı olmasını sağlamak için bazı dekorasyon önerileri talep ediliyor. Bu talebi yanıtsız bırakmak olmaz.

İşte ofisinizin havasını değiştirecek küçük dekorasyon önerileri;

Ofisinizin aydınlatmasını iyi yapın.

İç mimari olarak her çalışma alanının gündüzleri ışık alabilmesi için en az bir pencere ile aydınlatılması yapılıyor. Aydınlatma konusunda çok yapılan yapılan yanlışlardan birisi, ışığı direkt olarak yukarıdan sağlamaktır. Işık yanlardan ortaya doğru verildiğinde daha doğru bir aydınlatma olacaktır. Ayrıca çoğunlukla bilgisayarda çalışan personellerin gözü yanlardan gizlenmiş şekilde gelen aydınlatmadan etkilenmeyecektir.

Çalışanlarınıza uygun bir masa satın alın.

Masa bir çalışanın evi gibidir. Çünkü bir çalışan evde geçirdiğinden daha fazla süreyi iş yerinde geçirir. Bu yüzden, çalışanın masası onun her şeyi olabilir. Sıkış tıkış küçük masalar yerine nispeten büyük masaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca her masada bir iki adet çekmece bulunması da iyi olur. Çünkü kişisel eşyaları veya çok kullanılmayan çalışma materyallerini buralara koyabilirler.

Belirli bir kontrast olması için çaba gösterin.

Belirli bir kontrast olması oldukça önemlidir. Çünkü bir ofisin modern bir diğer odanın da rustik bir şekilde dekore etmek kontrastı bozacaktır. Fakat genellikle yapılan hatalardan bir tanesi, perdeler veya ofisteki belirli bir materyal eski moda seçilirken genel hat modern oluyor. Ofisinizi modern tasarlamaya karar verdiyseniz aynı çizgide devam etmeniz kontrast açısından daha iyi olacaktır.

Taze bitkiler ofisinize iyi gelecektir.

Yeşile bakmak daima iyidir ve insan doğasında yeşile bakmak vardır. Ofis bitkileri seçerken çok ilgi ve su istemeyen bitkileri seçmeye özen göstermelisiniz. Çünkü iş telaşından çoğu zaman aklımıza onlar ile ilgilenmek gelmez. Ofis bitkilerine en iyi örnek kaktüslerdir. Bütün çalışanlarınızın masasına birer kaktüs alırsanız, hem çalışanlarınızın hem de ofisinizin enerjisini yükseltebilirsiniz.

Duvar yerine dolap koyabilirsiniz.

Ofis mimarisinde en çok yer kaplayan mobilyalar dolaplardır. Geniş ofislerde duvar koymak yerine bir departman oluşturmak için dolapları kullanabilirsiniz. Böylece departmanlar arası iletişimi koparmamış olursunuz.

Bekleme odanızı hareketlendirin.

Bekleme odasında önemli misafirlerinizde olabilir, size bir şeyler satmaya çalışan sinir bozucu pazarlamacılar da, fakat insanlar beklerken sıkılırlar. İnsanların sıkılmamasını sağlamak için iş alanınız ile ilgili dergiler koyabilir veya hızlıca bir şeyler ikram etmek için kahve makinası veya buna benzer bir makina alabilirsiniz.

Mutfak alanını daha heyecanlı hale getirin.

Mutfakta çalışan personeller genelde vakit geçirmezler. Çünkü zaten vakitleri olmadığı için molalarda ise zamanlarını burada harcamak istemezler. Fakat eğlenceli kahve makinaları alarak kendi damak zevklerine göre kahve yapmalarını sağlayabilirsiniz. Kahvelerini yaparkende tatlı tatlı sohbet edecekleri için kaliteli bir zaman geçirmiş olurlar.

Bunları diğer taşınabilir ürünlere de entegre edin.

Prefabrik ofisler bazen tek başlarına satın alınıyor bazen de tamamlayıcı yapılar talep edilebiliyor. Bu yapılar yemekhane, yatakhane gibi prefabrik şantiye ürünleridir. Ofis yapıları genellikle bu yapılar ile birlikte tercih ediliyor. Çünkü bu yapılar birbirini tamamlayan ürünlerdir. Kurulduğu yer itibariyle markalar, bu tarz yapılara ihtiyaç duyabiliyor.

prefabrik-santiye-1654599006

Markaların çok ihtiyaç duyduğu şantiye yapıları genellikle sivil ve askeri kamp alanlarında, hastanelerde, okullarda kullanılabiliyor. Çok avantajlı olan bu yapıların fiyatları da oldukça uygun kalmaktadır. Çünkü bu yapıların fiyatlarına dahil olan bazı hizmet ve malzemeler bulunuyor. Bu malzemeler ve hizmetler bu yapıları daha avantajlı hale getirirken, kurulumunu kolaylaştırmaktadır. 

İşte yapıların fiyatlarına dahil olan malzemeler ve hizmetler;

 • Yapı malzemelerinin indirilmesi ve montajı
 • Prefabrik bina elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
 • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
 • Yapı dış ve iç kapılarının montajının yapılması
 • Yapı pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
 • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
 • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
 • Ofis iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
 • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi
Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç