• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ofisin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Prefabrik Ofisin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

prefabrik-ofis-binasi-1643622605

Makro Prefabrik’in uzman kadrosu tarafından dizayn edilen prefabrik yapılar, yapılan araştırmalar sonucunda tüketicilerin genel karşılaştığı sorunlar göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Prefabrik ofis kolay kurulumu, hızlı üretimi, nakliye ve modüle edilebilirlik özelliği ile şantiyelerde, maden ve kazı alanlarında, kargo ve toplanma alanlarında çokça tercih edilmektedir. Bu ofislerin yanında özellikle maden ve kazı alanlarında prefabrik yatakhaneler de tercih edilmektedir. Prefabrik ofislerin en büyük avantajlarından birisi, isteğinize göre özel projelendirme yapılırken, diğer yapılar gibi işçilik, malzeme sürekli ve değişken yüksek maliyetlerle karşılaşmazsınız. Diğer yapılar kadar kaliteli ve beklentileri karşılayabilen Prefabrik ofisler, çevre, mevsim ve dış çevre koşullarına mukavemet gösterir. Daha çevreci üretimiyle, bu konuya önem verenler için önem arz etmektedir. Kullanılan malzemelere bakıldığında neredeyse en çevreci yapı sistemlerinden birine sahiptir. Neredeyse hiç dezavantajı olmayan bu yapıların en çok şikayet alan tarafı yağmur alan kısımların şiştiği ile ilgilidir. Bu tamamen kalitesiz malzeme kullanan üreticilerin eseridir. Makro Prefabrik kullandığı malzemelere dikkat ederek kaliteli malzemeler ile üretime başlar ve müşteri memnuniyetini maksimumda tutar.

Prefabrik Ofislerin Malzeme Kalitesi

Birçok alıcının aklına prefabrik ofisler dayanıklı mıdır veya sağlıklı mıdır gibi bazı sorular gelmektedir. Bu soruların kaynağı bu yapıların veya ofislerin genel kullanım alanı geçici olmasından kaynaklanmaktadır. Sanılanın aksine çoğu hobi bahçesi sahibi tarafından da bu yapılar tercih edilmektedir. Şantiyelerde prefabrik ofislerden önce şantiyelere yapılan derme çatma ofisler bulunurdu. Bu durum görsel olarak iyi değilken ayrıyetten içerisinde çalışan personel tarafından da rahatsız edici bulunurdu. Bu yüzden prefabrik ofislerin ağırlıklı olarak şantiyelerde tercih edilmesinin sebebi ise geçici iş sürecinin yürütülmek istenmesinden kaynaklanır. Bu sebeble nakliye edilebilir olması önemlidir. Ofisinizin rahatlığını taşınabilir hale getirebilirsiniz. Bir diğer konu ise bu ofislerin dayanıklılığı çok tartışılan bir konu olsa da bu konu aslında bir efsaneden ibarettir. Makro Prefabrik, prefabrik yapı üretirken çatıda galvaniz sac kullanır. Opsiyon olarak boyalı galvaniz sac ve metal kiremitte kullanılabilir. Bu malzemenin özelliği hafif ve yalıtkan olmasıdır. İçeriye su veya farklı yabancı maddelerin girmesini engeller. Duvarlarda ise 6-10 santimetre arası duvarlar bulunmaktadır.

Kurulumu için temel gerektirmeyen bu yapılar. Düz beton zemine kurulduğu için yer ile teması diğer yapılara göre daha az olduğundan deprem gibi doğal afetlere daha dayanıklıdır. Sıhhi ve elektrik tesisatları hem gerçek bir ofis görünümü vermesi açısından hem de güzel görünmesi açısından sıva altı monte edilmiştir. Bakım onarım masrafları gerektirmez. Isı ve gürültü yalıtımı sayesinde ekonominize katkıda bulunur, masraflarınızı miniminize eder. Bu ofislerin zorlu koşullara dayanabildiğini söylemiştik. Çoğu alıcı prefabrik ofis tercih ederken, ofis kuracağı alana prefabrik yemekhane gibi yapılarda istemektedir. Bazen ofis ve yemekhanenin birleştirilmesi istenirken, bazen de ayrı ayrı konumlandırılması istenebilir. Prefabrik yapıların modüle edilebilmesi sayesinde, özel projelendirme yapılarak her türlü ofis ihtiyacınıza cevap verilebilir. Yemekhaneler genellikle prefabrik yatakhanelerinde olduğu bölgelere konumlandırılır. Genel olarak personelin hem barınma hem de yemek ihtiyaçlarını gideren bu yapılar, en az betonarme yapılar kadar dayanıklıdır. Hemen hemen istenilen her büyüklükte üretilmektedir.

prefabrik-yapilar-1643623224

Prefabrik Ofislerin Maliyetleri Nedir?

Betonarme yapıların en büyük sorunu resmi giderlerdir. Öyleki bu problem büyürse yapıya başlanması gecikebilir. Hatta başlanması ertelenebilir. Prefabrik ofisler hazır plan çizimi sayesinde bu resmi işlemlerin bazılarını gerektirmez iken sonradan çıkan vergi masraflarınızı en aza indirmiş olursunuz. Üretim süresi oldukça kısa olduğundan anahtar teslim olarak üretilir. Üretim süresi projeye göre değişkenlik gösterirken, diğer yapıların üretim süreleri ile karşılaştırdığımızda prefabrik ofislerin üretim süresi oldukça düşüktür. Bu da sizlerin başlayacağı projelerde oldukça büyük katkısı olabilir. Akıllarda soru işareti oluşturan bir diğer konu ise prefabrik ofisime sonradan eklemeler yapabilir miyim sorusudur. Bu sorunun ana kaynağı işlerini büyüten markalar için bir tür garanti edinmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Ürettiğimiz prefabrik yapıların projelerine bakılır, eklenmek istenen bölümün üretimine dikkat edilerek sonradan istenen bölüm eklenebilir. 

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç