• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evler Sökülerek Başka Bir Yere Taşınabilir Mi?

Prefabrik Evler Sökülerek Başka Bir Yere Taşınabilir Mi?

prefabrik-modeller-1635346522Prefabrik evlerin en temel özelliklerinin başında modüler ve portatif olmaları geliyor. Bu özellikleri sayesinde prefabrik ev, istendiği zaman bulunduğu yerden sökülerek, farklı bir noktaya rahatlıkla taşınabilir. Ancak bu işlemin profesyonel uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi ehemmiyet taşır. Prefabrik evlerin çeşitli nedenler yerinde demonte edilerek, farklı bir noktaya taşınması ve yeniden montajının gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Bu işlem yalnızca prefabrik ev için değil, prefabrik ofis binaları gibi tüm prefabrik yapılar için gerçekleştirilebilir.

Prefabrik yapılar parçalardan bir bütünü meydana getirir. Modüler özelliğini kazandıran her bir parçasının ayrı ayrı üretilmesiyle ortaya çıkartılır. Prefabrik evler bu mantık doğrultusunda rahatlıkla yerinden sökülerek, farklı bir noktada yeniden kurulabilir. Ancak bu işlemin getirmiş olduğu bazı hususlar konusunda bilgi sahibi olmak, prefabrik evin sökülerek başka yere taşınması sürecinin sorunsuz şekilde atlatılabilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Prefabrik Evler Sökülerek Başka Yere Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeşitli nedenlere bağlı olarak prefabrik yapıların sökülerek başka bir noktaya taşınması gerekliliği oluşabilir. Böyle durumlarda söküm işlemi gerçekleştirilerek, istenen noktaya nakliyesi pratik şekilde gerçekleştirilebilir. Ancak prefabrik yapıların söküm işlemleri esnasında bazı parçalarının yeniden kullanılabilmesi mümkün olmayabiliyor. Söküm işleminin getirmiş olduğu dış etkenler dolayısıyla bu parçaların tekrar kullanılamayacak duruma gelmesi halinde ise yeniden tedarikinin sağlanabilmesi mümkündür.
Yenilenen parçaların tedarik edilmesi ile birlikte yeni konumda prefabrik evlerin yeniden kurulumu gerçekleştirilebilir. Bu işlemler prefabrik ofisler, prefabrik yatakhane ve yemekhane binaları içinde uygulanabilmektedir. Kurumsal alanlarda yaygın olarak kullanılan bu tip prefabrik yapılar, geçici süreli kullanım amacına dayalıdır. Bu nedenle de günümüzde prefabrik yapılar  söküm işlemi bu alanlarda oldukça sık şekilde gerçekleştirilmektedir. Şantiye, askeri ve sosyal tesisler gibi toplu kullanım alanlarına yönelik üretilen Makro Prefabrik aracılığıyla yemekhane binaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Prefabrik Ev Söküm ve Taşıma Nasıl Yapılır?

Prefabrik ev modelleri  sökme ve yeni yerine taşıma işlemlerinin yalnızca uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Bu nedenle de prefabrik ev firmalarına başvuruda bulunulması gerekmektedir. Uzman kişiler tarafından tamamen teknik bilgi ve uzmanlıklarına bağlı olacak şekilde söküm işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra prefabrik yapı bileşenleri özel nakliye araçları ile yeni konuma taşınarak, burada yeniden kurulum işlemi gerçekleştirilir. 

Prefabrik Ev Sökme ve Taşıma İşlemi Ücretli Mi?

Günümüzde çeşitli sebeplere bağlı olarak yapılması gerekebilen tek katlı prefabrik ev söküm ve taşıma işlemleri prefabrik ev firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sürecinde sökme işlemine ilişkin ücretlendirme uygulanır. Bu ücretlendirmeler söküm işlemi, yeni parça tedariki maliyeti(gerekli olduğunda), yeniden montaj maliyeti ve ek boyama işlemi maliyeti ile uygulanmaktadır. Bu süreçte kişi tarafından ek tadilat uygulamasının talep edilmesi durumunda tadilatın muhteviyatına göre değişebilecek ücretlerin yansıtılması da söz konusu olur. Daha detaylı bilgi için mutlaka profesyonel prefabrik firmalarına danışmalısınız.
 

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç