• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evler Dış Etkenlere Dayanıklı Mıdır?

Prefabrik Evler Dış Etkenlere Dayanıklı Mıdır?

Bu gibi taşınabilir ve modüle edilebilir evler, kullanıcısına sunduğu pek çok avantaj ve ulaşılabilir, ekonomik fiyatlarıyla son yıllarda oldukça popüler olmuşlardır. Bu evler her mevsim ve dış çevre koşullarına dayanıklıdır. Fakat bu cümle yeterli olmamaktır. Bu yüzden gelin hep birlikte bu konuyu mercek altına alıp inceleyelim.

prefabrik-ev-fiyatlari-1650640614

Prefabrik Evlerin Dış Etkenlere Dayanıklı Olmasının Fiyatlara Etkisi Nedir?

Bu evleri dayanıklı hale getirmek için pek çok kaliteli malzeme kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzemeler ve işçilik giderleri sonucunda prefabrik ev fiyatları belirlenmektedir. Bu fiyatları belirlerken daima alıcılarımızın alım gücünü göz önünde bulundurup, ulaşılabilir fiyatlar belirlemekteyiz. İşte bu yüzden her geçen yıl bu evler ve klasik usulde üretilen betonarme evler arasında fiyat makas farkı git gide açılmaktadır.

Bunlara ek olarak son zamanlarda sıkça yaşadığımız kur dalgalanmalarının sonucu inşaat sektöründeki fiyat dalgalanmaları ile değişen piyasa koşullarından ötürü bu sektörde sıkça kullanılan malzemelerinde fiyatlarının yükselmesi ile inşaat maliyetleri artmıştır. Hal böyle olunca da klasik usulde inşa edilen betonarme ev fiyatlarında sürekli bir artış olduğundan ev sahibi olmak isteyen insanlar, belirlenen su ütopik fiyatları görünce farklı bir alternatif aramaya başlamışlardır. Aranan bu alternatifler sonucunda ise ev sahibi olmak isteyen insanların karşısına bu evleri çıkarmıştır. 

Prefabrik Evler Dış Etkenlere Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmaktadır?

Bu evler çelik konstrüksiyonların bir araya getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Bu evlerin sağlam olmasının altında yatan nedenleri ele alacağız fakat öncelikle anlamamız gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Bu noktalardan birisi de bu evlerin sonradan genişletilebilmesi özelliğidir. Daha detaylı anlatacak olursak, bu evlerin proje sonrası genişletme çalışmaları, müşterilerin isteği doğrultusunda hizmet verilmektedir.

prefabrik-evler-dis-etkenlere-dayanikli-olmasi-icin-neler-yapilmali-1650640637

Önemli olan bir diğer nokta ise standartta kullanılan malzemelerin dışına çıkılabilmesidir. Bu yüzden, bu evlerin standardında kullanılan malzemeler ve teknik özelliklerin dışına yine müşterilerin özel istekleri doğrultusunda çıkılabilir. Yapılan tüm bu işlemler bu evlerin dayanıklılığını etkilememektedir.

  • Ağırlık Avantajı

Bu evler kurulmadan önce resmi izinlerin alınması gerekiyor sonrasında sipariş vermiş olduğumuz plana göre zemin betonu atılması gerekmektedir. Beton hazır olduktan sonra bina sevk edilir ve saha alanında montaj aşaması başlar. Bu evler taşınabilir olduğu için aslında dayanıksız olarak algılanmaktadır. Aslında bu evlerin bir ağırlığı bulunmaktadır. Keza bu evler tırların üzerinde taşınmaktadır. Bu ağırlıkları sayesinde sert esen rüzgarlara karşı dayanıklı durmaktadır.

  • Yerle Temasının Olmaması Avantajı

Bu evler kurulmadan önce yere düz bir beton zemin hazırlanmaktadır. Bu sayede bu evler kurulduklarında yerle teması bulunmaz. Böylece deprem gibi doğal afetlerden diğer yapılara nazaran daha az etkilenir.

Konteyner Evler Dış Etkenlere Karşı Dayanıklı Mıdır?

Taşınabilir evlerin dayanıklılığı ile ilgili bilgiler verdikten sonra, bir diğer taşınabilir, modüle edilebilir ve uygun fiyatlı olan konteyner ev ile makalemize devam edelim. Konteyner tarzı evler mimari açıdan kullanıcılarını özgür kıldığı için oldukça kullanışlıdır. Prefabrik olan evler ile ilgili açıkladığımız herşey bu konteyner olan evler için de geçerlidir. Bu evlerde aynı şekilde dayanıklıdır. Bu evlerde aynı şekilde kurulmakta ve aynı şekilde izolasyon çalışmaları yapılmaktadır.

konteyner-ev-1650640862

Prefabrik Ev Fiyatlarının Diğer Avantajları Nelerdir?

Bu evler kullanıcılarına fiyatları ile avantajlar sunmaya devam etmektedir. Bu evlere en kaliteli malzemeler kullanılarak izolasyon çalışmaları yapılmaktadır. Hal böyle olunca bu evlerin içerisindeki iklim korunur. Dışarıdaki soğuk içeriye, içerideki sıcakta dışarıya çıkmaz. Böylece evin içerisinde oluşan ısıtma ve soğutma masraflarını minimize etmiş olursunuz. 
Fiyatların avantajları bunlarla da bitmedi. Bu evlerin fiyatlarına dahil olan pek çok malzeme ve ustalık gerektiren hizmetler bulunmaktadır. Fiyatlara dahil olan bu avantajlar dolayısıyla ev bütçenizden tasarruf yapmış olursunuz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç