• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ev Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Prefabrik Ev Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Prefabrik evler, çeşitli parçaların fabrika ortamında oluşturulup daha sonra demonte parçaların istenilen alanlara inşa edilmesi yoluyla oluşturulan hazır yapılardır. Genellikle prefabrik evler üretilirken, bölgenin iklim koşulları dikkate alınır. Aynı zamanda prefabrik evler de tıpkı betonarme yapılar gibi ses ve ısı yalıtımlı, depreme karşı dayanıklı ve güvenli yapılardır. Bununla birlikte prefabrik evler ekonomik açıdan da son derece avantajlıdır.

Bu evler, kişilerin talepleri doğrultusunda bağ evi, kışlık ev, yazlık ev ya da yayla evi şeklinde farklı konseptlerde tasarlanabilir. Öte yandan evlerin kat sayısı, iç tasarımı ve kullanılan malzemeler de yapım aşamasından önce belirlenir. Kısa bir süre içinde inşa edilen prefabrik evleri güvenle tercih edebilirsiniz.

prefabrik-ev-modelleri-1649151769

Prefabrik Evlerin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Prefabrik tarzındaki evlerin çok fazla avantajı mevcuttur. Bu hazır yapıların genel özellikleri ve avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Hızlı kurulum imkânı
  • Ekonomik seçenekler
  • Deprem ve yangın gibi risklere karşı sağlamlık
  • Hava koşullarına karşı dayanıklılık
  • Çevre dostu

Bu gibi özellikler sayesinde, ekonomik ve hızlı bir şekilde ev sahibi olmak için prefabrik ev seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İki katlı prefabrik villa 2021 fiyatları ve daha fazlası için bizi aramanız yeterlidir.

Prefabrik Evler Güvenli Midir?

Günümüzde yaygınlık kazanan prefabrik evler birçok açıdan avantajlıdır. Temel olarak prefabrik evler son derece güvenli ve sağlam yapılardır. Depreme dayanıklı olarak üretilen evler, en fazla iki katlı olarak inşa edilir. Ayrıca prefabrik yapılarda çelik konstrüksiyon ve PVC karışımlı malzemeler kullanılır. Bu şekilde yapılar hafif oldukları için yüksek şiddetli depremlere karşı dahi ekstra dayanıklıdır. Bununla birlikte prefabrik evler yangın riskine karşı da dayanıklı olarak üretilir. Bu sayede prefabrik evleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

prefabrik-evler-guvenli-midir-1649151841

Prefabrik Evler Hava Koşullarına Dayanıklı Mıdır?

Prefabrik evlerin en önemli avantajlarından biri de her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olmalarıdır. Genellikle prefabrik yapılar tasarlanırken, bulundukları bölgedeki iklim koşulları da dikkate alınır. Bu doğrultuda yapılar ısı yalıtımlı bir şekilde teslim edilir. Rüzgâr, yağmur, kar gibi zorlu hava koşullarında dahi prefabrik evlerde güvenle yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Ayrıca prefabrik yapılar, yayla evi, dağ evi gibi konseptlerde tasarlanacaksa bu doğrultuda ekstra yalıtım özellikleri de uygulanabilir.

Prefabrik Evler Kaç Katlı Yapılır?

Prefabrik evlerin inşa sürecinde kişilerin beklentileri dikkate alınır. Bu doğrultuda prefabrik evler istenilen metrekarelerde ve tek katlı prefabrik ya da iki katlı prefabrik ev olarak inşa edilebilir. Evlerin kaç katlı olacağına göre ise iskelet sisteminin sağlamlık derecesi ayarlanır. Ayrıca prefabrik evlerde, fabrika üretimleri sonucunda elde edilen modüler parçaların demonte olarak üretilmesi sayesinde montaj işlemleri kısa sürede tamamlanır. Hazır olarak üretilen ve böylece usta, tesisatçı, boyacı gibi elemanlara ihtiyaç duyulmayan prefabrik evler ekonomik olarak da avantajlıdır. Tek katlı prefabrik modelleri için hemen tıklayıp bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

tek-katli-prefabrik-ev-modelleri-1649151906

Prefabrik Evler Ne Kadar Sürede İnşa Edilir?

Prefabrik evler, hızlı bir şekilde inşa edilmesi açısından büyük ölçüde beğeni toplar. Genel olarak prefabrik evlerin inşa süresi evlerin kaç katlı olduğuna ve metrekaresine göre değişiklik gösterir. Ancak fabrikalarda üretilen demonte malzemelerin, ilgili alana inşa edilmesi yöntemiyle oluşturulan yapılar kısa süre içinde tamamlanır.

Prefabrik Evlerin Maliyetleri Ne Kadardır?

Prefabrik evler son derece ekonomik seçeneklere sahiptir. Prefabrik evlerin kurulumunda işçilik maliyeleri çok daha azdır. Fiyatlar ise genel olarak evlerin boyutlarına ve konseptine göre farklılık gösterse de en doğru bilgi için firmalarla iletişim kurabilirsiniz. Bu noktada Makro Prefabrik, sipariş aşamasında maliyet hesaplaması yaparak kişi ve kurumlar için kolaylık sağlar. Ekonomik, yangın ve deprem gibi risklere karşı dayanıklı, izolasyonlu ve çevre dostu prefabrik evleri güvenle tercih edebilirsiniz.

prefabrik-evlerin-maliyetleri-ne-kadardir-1649152104

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç