• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Güncel Bilgiler

Prefabrik Ev Fiyatları Hakkında En Güncel Bilgiler

prefabrik-ev-fiyatlari-hakkinda-en-guncel-bilgiler-1645109450

İnşaat teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte prefabrik evler, mimari olarak oldukça gelişmişlerdir. Gelişen prefabrik evler kullanıcıları tarafından sevilmiştir. Dört mevsim kullanım sunan prefabrik evler, mimari tasarımları ile de ön plana çıkmaktadır. Öyle ki dışarıdan ve içeriden bakıldığında diğer yapılar ile hiç bir farkı yoktur.
İmarlı düz arsaların, beton zemin üzerine kurulan prefabrik evlerin pek çok açıdan avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan belki de en önemlisi prefabrik evlerin maliyetlere yaptığı pozitif etkisidir. 

Prefabrik ev fiyatları birçok açıdan değişkenlik gösterebilmektedir. Modele göre, içerisine eklenen opsiyonlara göre değişkenlik gösterebilen prefabrik ev fiyatları, uzun yıllar kullanım süresi sunmasının yanında uygun fiyatlı kalmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ise gelişen inşaat teknolojileridir. Değişen piyasa koşulları diğer yapılar ile prefabrik ev fiyatları arasındaki makas farkını her geçen gün açmaktadır. Prefabrik evlerin uygun fiyatlı kalmasının nedenlerinden birisi ise gelişen inşaat teknolojileridir. Gelişen teknoloji taşınabilir ve modüle edilebilir, uygun fiyatlı evler dizayn etmeyi artık mecbur kılmaktadır.

Sipariş verildikten sonra hızla üretimine başlanan prefabrik evler, üretim sürecinden yaşanan kira maliyetlerine pozitif etki etmektedir. Çünkü prefabrik evlerin diğer yapılar gibi zorlu inşaat süreçleri yoktur. Hızlı bir şekilde üretildikten sonra atılan düz beton zemine kurulur. Sonraki aşama ise sahadaki ustalar tarafından boyama ve montaj işlemleri yapıldıktan sonra prefabrik evin anahtari teslim edilir. 

Bir diğer konu ise izolasyondur. Yapılan izolasyon çalışmaları sayesinde prefabrik evin ısınma ekonomisine olan etkisi ile ısınma maliyetlerini minimize eder. Bunun dışında prefabrik evin pakete dahil olan malzemelerdir. Bu malzemeler fiyata dahil olduğu için bu malzemeleri almak için ayırdığınız bütçeyi bahçenizi düzenlemek veya verandanıza geniş bir masa almak için ayırabilirsiniz.

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları Nelerdir?

Tek katlı prefabrik evlerin fiyatları, metrekare, kullanılan malzeme, opsiyonlu malzeme tercihi gibi birden fazla etmenin sonucunda belirlenmektedir. Son teknoloji makineler ile çağımızın gereksinimlerine uygun olarak imal edilen tek katlı prefabrik evler, uzun ömürlü olmasının yanı sıra ekonomiktir.  Tek katlı prefabrik evler, görülmeye değer olup farklı onlarca metrekareye sahip modeli bünyesinde barındırmaktadır. Bununla beraber şık tasarımlı olması, kullanıcıların tercihleri konusunda daha net kararlar vermesini de sağlamaktadır. 

Tek katlı prefabrik evlerin içerisinde en uygun model olan 40 m2 prefabrik ev 77.000 TL olup, en pahalı olan 126 m2 prefabrik ev ise 210.400 TL’ye kadar büyüyebilmektedir. Bunun yanı sıra depreme ve doğal afetlere oldukça dayanıklı üretilen prefabrik evlerin fiyatlarını gördüğünüzde acaba yanlış mı yazmışlar diye sorgulayabilirsiniz. Merak etmeyin yanlış yazılmadılar. Hayal ettiğiniz tek katlı prefabrik eve ulaşmayı işte bu kadar uygun fiyata mümkün hale getirdik.

2-katli-prefabrik-ev-1645109458

İki Katlı Prefabrik Ev Fiyatları Nelerdir?

Prefabrik evler sektörü denildiğinde büyük bir organizasyondan bahsediyoruz. Şöyle ki; iki katlı prefabrik evler diğer prefabrik evler gibi dışarıdan bakıldığında diğer yapılardan farkı olmayan yapılardır. Pek çok maliyet tasarrufu sağlayan iki katlı prefabrik evlerin fiyatları modelden modele değişkenlik göstermektedir. 
Makro Prefabrik’in piyasada uzun yıllar süren AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkmış olan en iyi prefabrik ev modelleridir. En uygun fiyatlı iki katlı prefabrik modelimiz 90 m2 yaşam alanı sunan modelimizdir. Bu modele sadece 200.500 TL’ye sahip olabilirsiniz. Şu anda fiyatı belirlenmiş en pahalı iki katlı prefabrik ev 114 m2 yaşam alanı sunan modelimizdir. Bu modelimize ise 243.900 TL’ye sahip olabilirsiniz. 

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç