• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Ev Dekorasyonunda Sık Yapılan Hatalar

Prefabrik Ev Dekorasyonunda Sık Yapılan Hatalar

Taşınabilir evler son yıllarda oldukça popüler olmuşlardır. Taşınabilir olmasının yanı sıra prefabrik ev denince aklımıza oldukça küçük yapılar gelmektedir. Küçük yapıların aksine oldukça büyük yapılar ve iki katlı yapılarda bulunmaktadır. Hatta dışarıdan bakıldığında diğer betonarme yapılardan hiçbir farkı bulunmaz. Bazı modellerde o kadar lüks ve simetrik tasarlanmıştır ki, kullanıcılar tarafından oldukça sevilmektedir.

prefabrik-ev-1653417912Bir diğer konu ise fiyatlardır. Bu evlerden almak isteyen her insanın çokça araştırdığı konu, bu evlerin fiyatlarıdır. Fiyatlar modelden modele ve boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat bu evlerin fiyatlarına dahil olan bazı malzemeler ve ustalık gerektiren hizmetler bulunur. Bu malzemeler duş teknesi, lavabo ve batarya gibi malzemeler iken, hizmetlerde iç ve dış çephe boyamalarının yapılması ve kapı montajlarının yapılması gibi işler yer alır. Bunların yanı sıra bu evlerden alıp kullanan pek çok insanın aklına takılan dekorasyonlar bulunmaktadır. İşte sizler için sıkça yapılan dekorasyon hatalarını aşağıda kaleme aldık.

  • Çok büyük mobilyalar almak.

En sık yapılan hatalardan bir tanesi, büyük mobilyalar almak oluyor. Mobilya, eve göre alınır. Çok fazla büyük mobilyalar alırsanız, evin içerisindeki yaşama alanı olduğundan daha küçük görünecektir. Bu durum sizi mutsuz edebilir.

  • Aydınlatmayı çok basit tutmak.

Aydınlatma deyip geçmeyin. Aydınlatmalar ile ilgili yapılan araştırmalarda, odanın yanlarından yapılan aydınlatmaların göz sağlığı için daha uygun olduğu belirtiliyor. Bu açıdan baktığımızda, klasik usulde aydınlatma değilde, odanın yanlarından aydınlatma yapmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca evinizin bazı bölümlerini hareketlendirmek için RGB ledlerde kullanabilirsiniz.

aydinlatmayi-cok-basit-tutmak-1653417156

  • Duvar boyası seçimini çok koyu tonlar seçmek.

Duvar boyası, evinizde psikolojiniz üzerinde en çok etkisi olan konudur. Bu yüzden duvar boyanızı açık renklerden tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Koyu renkler tercih etmek ruhunuzun daralmasına sebep olacaktır.

  • Renk uyumuna uymayan mobilyalar tercih etmek.

Bir diğer konu ise renk uyumu olmayan mobilyalar tercih etmek olacaktır. Bu dekorasyonda yapabileceğiniz en büyük hatalardan bir tanesidir. Genellikle yapılan bu hatayı yapmamak için, genel olarak evinizde bir kontrast olması için belirli renkler belirleyin. Günümüzde zaten her mobilyanın pek çok farklı rengi bulunmaktadır.

  • Koridor gibi alanları aydınlatmasız bırakmak.

Özellikle iki katlı evlerde koridor gibi alanlar çok bulunur. Koridor ve merdivenler en çok ışıksız kalan bölgelerdir. Bu bölgelerden gece ışık olmadan ilerlemeye kalkarsanız, düşebilirsiniz. Bu yüzden bu bölgeleri de en azından hareket sensörlü bir aydınlatma yapmanız iyi olacaktır.

koridor-gibi-alanlari-aydinlatmasiz-birakmak-1653417367

  • Konteyner evlerde orta sehpa kullanmak.

Bu tarz küçük alanlarda, bu tarz mobilyaların kullanılmaması gerekir. Özellikle konteyner ev alan kullanıcılar genellikle uygun fiyatlı olması sebebiyle satın alırlar. Bu yüzden bu evler birleştirilip hacmi artırılmadığı sürece oldukça küçük bir yaşam alanına sahiptirler. Bu yüzden bu yapıların dekorasyonu daha çok modüler mobilyalar ile yapılması gerekir.

konteyner-evler-1653417716

  • İki katlı prefabrik evlerde merdiven altının kullanılmaması.

İki katlı evlerde en ölü bölge merdiven altlarıdır. Bu bölgeleri kiler veya farklı depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Boş bırakmak evi daha boş gösterecektir. Fakat merdiven altı bir ölü bölgedir. Bu bölgeleri canlandırmak evi daha kullanışlı hale getirecektir.

Bu makalemizde de sizlere sıkça yapılan dekorasyon hatalarını anlatmaya çalıştık. Sizlerde bu evlere sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Evinizi satın aldıktan sonra yukarıda saydığımız hataları yapmaktan lütfen uzak durunuz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç