• Anasayfa
 • Blog
 • Neden Geleneksel Evlerden Prefabrik Evlere Geçmelisiniz?

Neden Geleneksel Evlerden Prefabrik Evlere Geçmelisiniz?

Taşınabilir evler, son zamanlarda hem ülkemizde hemde Dünya’daki diğer ülkelerde oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle pandemi sebebiyle prefabrik ev modelleri çok fazla tercih edilmiştir. Bu evlere geçmek için aslında pek çok neden bulunuyor. Maddi avantajlardan tutunda, manevi olarak sizi rahatlabileceğinizi düşündüğümüz pek çok avantajı bulunuyor. Haydi gelin neden taşınabilir ev almalısınız inceleyelim.

prefabrik-ev-fiyatlari-1656593920

 • Kırsal yaşamda uygun bir yapı fırsatı.

Pandemi zamanlarında, insanlar kırsal bölgelere doğru yaşama fırsatı buldular. Bu kırsal bölgelerde ise taşınabilir evlerde yaşadılar. Uzaktan çalışma sisteminin gelişmesi ile birlikte insanlar şehirden uzaklaşma fırsatı buldular. Bu fırsat ile birlikte pandemiden de uzak, doğal ve sessiz bir yaşam bulmuşlardır. Taşınabilir evler hızlı üretilmektedir. Bu avantajı sayesinde pandemi döneminde çoğu insan, hızlı bir şekilde evlerini kurabildiklerinden, yasaklar gelmeden evlerinde yaşamaya başlamışlardır.

 • Prefabrik ev fiyatları oldukça uygun.

Bu evlerin en çok araştırılan kısmı fiyatları oluyor. Çünkü bu evler ekonomik krize karşı yenik düşmeyen fiyat etiketi bulunuyor. Son birkaç yılda pek çok sebepten ötürü yaşadığımız değişen piyasa koşulları sebebiyle inşaat sektörü bazında çoğu malzemenin fiyatları ütopik seviyelere ulaşmıştır. Bu sebepten ötürü diğer klasik usulde inşa edilen betonarme yapılara nazaran taşınabilir evlerin fiyatları daha uygun kalmıştır. Bunun en büyük sebebi gelişen inşaat teknolojileridir. Evlerin, boyutları da büyük önem arz etmektedir. Bu açıdan ele aldığımızda bu evlerin ebat bazında pek çok modeli bulunmaktadır. Bu modeller yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu sebepten ötürü bu evlerin fiyatları modelden modele değişkenlik göstermektedir.

Prefabrik ev fiyatlarına dahil olan malzeme ve hizmetleri biliyor muydunuz?

Bir taşınabilir ev, pek çok avantaj doğrultusunda sizlere kadar gelmektedir. Bu avantajlarından birisi de fiyat avantajıdır. Bu evlerin uygun fiyatları olmasına rağmen, fiyatlarına dahil olan pek çok hizmet ve malzemeler bulunuyor. Malzemeler paket halinde verilirken, hizmetler ise evin kurulacağı alanda yapılıyor. Bu hizmetler sayesinde, bu evler anahtar teslim bir şekilde ev sahibine teslim edilmektedir.

 • İşte taşınabilir ev fiyatlarına dahil olan hizmet ve malzemeler;
 1. Ev malzemelerinin indirilmesi ve montajı
 2. Ev yapı elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
 3. Ev tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
 4. Evin dış ve iç kapılarının montajının yapılması
 5. Evin pencereleri ve bu pencerelerin montajı(çift cam PVC)
 6. Evin sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
 7. Evin elektrik armatürlerinin montajının yapılması
 8. Evin iç ve dış duvarlarına boya uygulanması
 9. Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde yapı sahibine verilmesi
 • Prefabrik evlerin yalıtımı sayesinde her yerde yaşayabilirsiniz.

Bu evler alınmadan önce, kullanıcıların en çok araştırdığı bir diğer konuda yalıtım olmaktadır. Yalıtım gerçekten önem verilmesi gereken bir konu olmakla birlikte, soğuk bölgelerde yaşayan insanlar için oldukça önem arz etmektedir. Bizlerde bir üretici olarak, modeller çıkarmadan önce ÜR-GE çalışmaları yaptık. Bu çalışmalar kapsamında Dünya’nın en iyi yalıtım malzemelerinden birisi olan EPS straforu evin iç ve dış duvarlarında kullanmaktayız. Bunların yanı sıra tavan kısmında cam yünü kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kalınlığı 80 mm, yoğunluğu ise 16 m3’dür. Yalıtımı tamamlayan bir diğer malzemeler ise çatı malzemesi olarak kullanılan galvaniz, pencere malzemesi olarakta PVC pencerelerdir. Bu malzemeler yalıtkandır. Ses, sıvı ve en önemlisi ısı yalıtımı sağlayarak ev iklimini korur. Çatı malzemesinin opsiyonları bulunmaktadır. Bu opsiyonlar shingle ve boyalı galvanizdir. 

 • Kullanılan malzemeler oldukça kalitelidir.

Bir yapının üretim esnasında kullanılan tüm malzemeler oldukça kaliteli malzemelerden seçilmiştir. Aynı şekilde işçilikte oldukça kalitelidir. Alanında uzman mühendis ve ekip arkadaşlarımız, işlerini titizlikle yapan insanlardır. 

 • Konteyner evlerin birleştirilmesi avantajı.

konteyner-evler-1656593816

Konteynerler en uygun yapı çözümleridir. Piyasada alabileceğiniz en uygun fiyat etiketine sahip yapı konteyner ev modelleridir. Fiyat avantajının yanı sıra mimari olarakta avantajları oldukça fazladır. Konteynerler yapı itibariyle küçük bir yaşam alanı sunabilirler fakat birleştirildiklerinde daha büyük yaşam alanlarına dönüşebilir. Bu açıdan bakıldığında bu evler, modüle edilebilir yapıya sahiptirler. Modüle edilebilir yapısına rağmen, izolasyon çalışmaları titizlikle yapılmış ve fiyata ek olan malzeme ve hizmetler sayesinde fiyatları daha da uygun bir hale gelmektedir. 

Böylece neden taşınabilir eve geçmeniz gereken altı adet sebep saydık. Pek çok avantajı bulunan taşınabilir evlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için web sitemizi ziyaret edebilir, müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç