• Anasayfa
  • Blog
  • Kendiniz Yapabileceğiniz 7 Bahçe Dekorasyonu Fikri

Kendiniz Yapabileceğiniz 7 Bahçe Dekorasyonu Fikri

prefabrik-evler-icin-kendi-imkanlariniz-ile-yapabileceginiz-bahce-dekorasyonu-fikirleri-1646059414Prefabrik yapılar, son yıllarda bahcesi olan kullanıcılar için oldukça popüler hale gelmişlerdir. Prefabrik ev alan kullanıcılar haliyle bu güzel evlerin bahçesini de güzelleştirmek istemektedirler. Peki birbirinden güzel bu bahçeler nasıl güzelleşir, gelin hep beraber öğrenelim.

Bahçe için önerilere geçmeden önce belirtmek isteriz ki, hala prefabrik ev sahibi olmayanlar için pek çok avantaj ile birlikte ihtiyacınıza uygun prefabrik evler üretilmektedir. Tek katlı prefabrik ev modelleri olduğu gibi iki katlı modeller de bulunmaktadır.

kendiniz-yapabileceginiz-7-bahce-dekorasyonu-fikri-banner-1646220119

Prefabrik Evler İçin Kendi İmkanlarınız İle Yapabileceğiniz Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Öncelikle pek çok renkli dekorasyon yapabileceğinizi belirtelim. Bu dekorasyon fikirlerini uygularken belki bir kaç adet araç ve gerece ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat bu araç ve gereçlerin her bahçeli evde bulunduğunu varsayıyoruz. Hazırsanız geçelim dekorasyon fikirlerine…

İlk olarak renkli saksıları önerebiliriz. Bu saksıları isterseniz kendiniz boyayabilirsiniz. İsterseniz hazır boyanmış olanları da satın alabilirsiniz. Bize soracak olursanız kendiniz boyamanız daha iyi olur açıkçası bu kulağa çocuklarınızla yapabileceğiniz eğlenceli bir aktiviteymiş gibi geliyor.

Bir sonraki bahçe dekorasyonu fikri ise aydınlatmalardır. Aydınlatma bir bahçe için oldukça önem arz etmektedir. Güvenlik için aydınlatma yapılmasının yanı sıra, biraz estetik için de aydınlatma yapılabilir. Bir önceki önerimiz olan renkli saksıları şerit ledler ile aydınlatırsanız. Sadece gündüzleri değil geceleri de renkli bir bahçe elde edebilirsiniz. 

kendiniz-yapabileceginiz-7-bahce-dekorasyonu-fikri-4-1646220242

Bir başka aydınlatma fikri ise kavanoza koyulan şerit ledler ile aydınlatma yöntemidir. Bu aydınlatma yöntemi bahçenize farklı bir hava katacaktır. Daha farklı bir aydınlatma yöntemi ise bahçe çitlerinize yapacağınız bir konsept ile aydınlatma yöntemi olabilir. Uzun bir yol konsepti, çitlere yakışan bir konsepttir.

Çit demişken, bir diğer önerimiz ise tıpkı saksılarınız gibi çitlerinizi de renklendirmenizden yana olacaktır. Bu aktivite de hem çocuklarınız ile eğleneceğiniz hem de çocuklarınıza pek çok şey öğreteceğiniz bir fikir olabilir.

Bir diğer dekorasyon fikri kesinlikle rahatına düşkün olanlar için geliyor. Bahçenize bir yaz köşesi yapmanızdır. Bunu yapmak biraz zor olabilir ama yaparken eğleneceğinize inanıyoruz. Paletleri bir araya getirip vidalayarak veya atık odunlardan da imal edebileceğiniz divan tarzı bir köşe yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra zevkinize göre üzerine renkli minderler koyarak yazın gölgelik bir alanda sıcak yaz esintisiyle keyif yapabilirsiniz.

kendiniz-yapabileceginiz-7-bahce-dekorasyonu-fikri-1646058802

Bir sonraki dekorasyon fikrimiz ise yine aydınlatmalar ile ilgili. Bu sefer bahçenizin girişi ile evinize kadar olan bir yolu taş ile kaplamak ve bu yolu aydınlatmak olacaktır. RGB bir aydınlatma kullanırsanız. O akşam ki modunuza göre tek tuşla ışıkların rengini değiştirebilirsiniz.

Yavaş yavaş makalemizin sonuna gelirken, bu fikirleri prefabrik ofis bahçeleri içinde kullanılabilirsiniz. Zira güzel veya bir başka deyişle estetik değeri fazla olan özenilmiş bir bahçe görmek insanların üretkenliğini artıracaktır. Burada makalemize nokta koymadan önce, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür eder, umarız verdiğimiz dekorasyon fikirlerini denersiniz.

 

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç