• Anasayfa
  • Blog
  • Evinizi Ferahlatacak 8 Fikirle Prefabrik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizi Ferahlatacak 8 Fikirle Prefabrik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda gerek mimarisiyle, gerekse uygun fiyatları ile bu evler oldukça popüler olmuşlardır. Öyle ki prefabrik ev denince akla hemen lüks ve estetik mimarili taşınabilir yapılar gelmektedir. Öyle ki bu yapılara dışarıdan bakıldığında diğer yapılar ile bir farkı bulunmamaktadır.

prefabrik-evler-1652087342

Dolayısıyla bu evleri alan kullanıcılar da pek çok şeyi merak etmektedirler. Özellikle dekorasyon fikri arayan kullanıcılarda yoğunlukta olabiliyor. Çünkü dekorasyon, evinizi çok güzel de gösterebilir çok çirkinde gösterebilir. Fakat hem güzel hemde ferah göstermekte mümkün. Haydi gelin hep birlikte evinizi ferahlatacak dekorasyon önerilerini sıralayalım.

Açık renk duvar boyaları tercih ederek ferah bir ortam elde edebilirsiniz.

acik-renk-duvar-boyalari-tercih-ederek-ferah-bir-ortam-elde-edebilirsiniz-1652087223

Bütün evlerin halihazırdaki orjinal duvar rengi beyaz ve krem rengi olmaktadır. Bunun sebebi de aslında evin daha ferah ve geniş görünmesini sağlamaktır. Renklerin hayatımıza kattığı anlamları kimse inkar edemez tabii. Fakat açık renklerinde evimizi ferahlattığı da bir gerçek.

Dar alanları aynalar ile daha geniş gösterebilirsiniz.

Bazı insanlar küçük evleri severler. Bu insanlar genellikle minimalist yaşamı benimsemiş insanlar olabiliyor. Bu alanlara, aynalar ile derinlik hissi yaratabilirsiniz. Çünkü ayna konulan alanlar sanki iki katı görünebilmektedir. Fakat unutmamalısınız ki bu sadece bir derinlik algısı yaratır, alanınız büyümez.

Kompakt mobilyalar tercih ederek ölü alanları canlandırabilirsiniz.

kompakt-mobilyalar-tercih-ederek-olu-alanlari-canlandirabilirsiniz-1652087431

Yine minimalist yaşamı benimseyen insanların sevebileceği dekorasyon fikirlerinden olabilir. Modüler ve küçük mobilyalar kullanarak, yaşam alanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Örnek olarak bir odaya iki adet baza konumlandırmak yerine, ranza konumlandırarak bir baza yeri kazanmış olursunuz.

Merdiven altlarını daha efektif kullanabilirsiniz.

iki-katli-prefabrik-ev-1652087632

Bu seçenek özellikle iki katlı prefabrik ev seçeneklerinde önem arz etmektedir. Merdiven altları ölü bölgeler olarak kabul edilir. Bu bölgeyi temizleyip, raf koyarsanız, kiler olarak kullanabilir ve bu bölgeyi canlandırabilirsiniz.

Aydınlatma sandığınızdan daha önemli olabilir.

Bu evler gündüz vakti gün ışığını maksimum seviyede içeriye alması için her odaya en az bir tane pencere konumlandırılmıştır. Gündüz aydınlık olan bu evinizi gece de maksimum seviyede aydınlatmanız önemlidir. Bu konuda bahçeniz için güneş panelli aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Daha romantic ve değişik bir ambiyans içinde RGB ledler kullanabilirsiniz.

Orta sehpa seçimi önemli olabilir.

Küçük bir evin ortasına büyük bir orta sehpa almak oldukça yanlış bir seçim olur. Hatta böyle bir ihtiyacınız yok ise orta sehpa tercih etmemeniz evinizi daha ferah yapabilir. Fakat orta sehpaya ihtiyacınız varsa ebat olarak minimalist bir orta sehpa seçmeniz daha doğru olacaktır.

Renk uyumuna önem verin.

renk-uyumuna-onem-verin-1652087517

Renk uyumu oldukça önemlidir. Duvarlarınızı açık renk boyadıysanız, mobilyalarınızı da açık renk veya duvar rengine uyumlu renkler tercih edebilirsiniz. Evinizin renk uyumu psikolojinize yansıyan bir durumdur. Bu yüzden bu konuyu dikkate almanız kaliteli bir yaşam adına önem arz etmektedir.

Koridorları aydınlatarak evinizi geceleri de ferahlatabilirsiniz.

Gece evinizi aydınlatmanın önemli olduğunu belirtmiştik. Özellikle iki katlı evlerde koridor aydınlatması önem arz etmektedir. Koridor gibi alanlarda sensörlü aydınlatmalar kullanılabilirken, yansıtmalı bantlarda kullanılabilir. Özellikle açık renk aydınlatmalar gece oldukça güzel görünüp sizlere yol gösterebilir.

Bugünde dekorasyon ile ilgili bazı bilgiler verdik. Umarım sizlerde bir gün taşınabilir ev sahibi olabilir ve bu dekorasyon fikirlerini evinizde uygulayabilirsiniz. Taşınabilir evler ile ilgili aklınıza takılan sorular için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç