• Anasayfa
  • Blog
  • Anahtar Teslim Prefabrik Ev ve Yapıların Avantajları Nelerdir?

Anahtar Teslim Prefabrik Ev ve Yapıların Avantajları Nelerdir?

prefabrik-ev-123-m2-tasarimi-1642499864

Prefabrik ev, çelik ve galvaniz kozmopolit malzemelerin,fabrika ortamında belirli ölçü ve standart ile farklı model ve teknikleri ile her türlü iklim ve hava koşulları göz önüne alınarak üretimi yapılan prefabrik yapı çeşitlerine prefabrik ev denmektedir.Prefabrik evler taşınabilir ve modüle edilebilir özellikleri ile inşaat sektöründe ön plana çıkmaktadırlar. Ayrıca inşaat maliyetlerini oldukça azaltan bu evler, isteğinize ve hayalinize göre dizayn edilebilir. Prefabrik evlerimizin çizimleri ve planları, doğal afetlere daha dayanıklıdır. Diğer yapılara göre yer ile teması daha az olduğundan deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Çok şiddetli rüzgarlara karşı dirençli olarak üretilir. Kar, fırtına gibi diğer doğal afetlerden etkilenmez. Yapılırken kullanılan kaliteli malzemelerden ötürü içeriye su ve ses girmez. 

Makro Prefabrik, prefabrik yapı üretirken çatıda galvaniz sac kullanır. Prefabrik evlerde opsiyon olarak boyalı galvaniz sac ve metal kiremitte kullanılabilir. Bu malzemenin özelliği hafif ve yalıtkan olmasıdır. İçeriye su veya farklı yabancı maddelerin girmesini engeller. Dış duvarlarda ise 6-10 santimetre arası bir kalınlık bulunmaktadır. Sıhhi ve elektrik tesisatları temiz bir görünüm açısından sıva altı monte edilmiştir. Bakım onarım masrafları gerektirmez. 
Riskiniz yok denecek kadar azdır. Diğer yapıları incelediğimizde alıcının girdiği riskler çoktur, buna örnek olarak henüz yapım aşamasında aldığınız bir evin yapımı bitmeyebilir veya uzayabilir. Diğer yapılarda bu risklerin hepsini alıcı üstlenirken, prefabrik yapılarda böyle bir durum söz konusu değildir. Karar öncesi alınmak istenen projenin önceden yapılmış bir numunesi de gezilerek, proje daha net anlaşılıp daha sağlıklı karar alınması sağlanabilir. Almak istediğiniz proje belirlendikten sonra her iki tarafıda koruyan bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme doğrultusunda belirlenen süre içerisinde prefabrik yapı üretilir ve hazırlanan beton zemin üzerine kurulumu gerçekleştirilir. 

Maliyetlere söz gelince herkes bir adım geri dursa da prefabrik yapıların en büyük avantajlarından birisi, isteğinize göre özel projelendirme yapılırken, diğer yapılar gibi işçilik, malzeme sürekli ve değişken yüksek maliyetlerle karşılaşmazsınız. Prefabrik evler taşınabilir olmalarından ve inşaat maliyetlerini çokça düşüren yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Diğer yapılar ile karşılaştırdığımızda maliyetleri oldukça düşüren prefabrik yapılar, birçok maliyet kalemini de ortadan kaldırmıştır. İşçilik maliyeti, malzeme maliyetinin bir çok kısmı prefabrik yapılar için söz konusu değildir. Isı ve gürültü yalıtımı sayesinde ekonominize katkıda bulunur, masraflarınızı miniminize eder.

prefabrik-villa-131-m2-gorsel-1-1642500395

Maliyetleri düşürmesinin yanı sıra üretiminin hızlı olması ve pakete bir çok şeyin dahil olması inşaat dışında malzeme maliyetlerini de azaltmaktadır. Sipariş sonrası fabrikada üretimine başlanan prefabrik yapıların üretim süresi oldukça kısadır. Diğer yapılar ile karşılaştırıldığında üretim süresi oldukça kısa olduğundan anahtar teslim olarak üretilir. Üretim süresi projeye göre değişkenlik gösterirken, diğer yapıların üretim süreleri ile karşılaştırdığımızda prefabrik ofislerin üretim süresi oldukça düşüktür. Bu da sizlerin başlayacağı projelerde oldukça büyük katkısı olabilir. Üretim süresinin kısa olması sizi, üretim süresinden kaynaklanan kira giderlerini de düşürmenizi sağlar. Bir diğer avantajı ise prefabrik yapıların çok çeşitli olmasıdır. Akıllarda soru işareti oluşturan bir diğer konu ise prefabrik evime sonradan eklemeler yapabilir miyim sorusudur. Bu sorunun ana kaynağı işlerini büyüten markalar için bir tür garanti edinmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Ürettiğimiz prefabrik yapıların projelerine bakılır, eklenmek istenen bölümün üretimine dikkat edilerek sonradan istenen bölüm eklenebilir. Prefabrik ofis, prefabrik yemekhane, prefabrik yatakhane gibi çeşitleri de bulunan prefabrik yapılar, her ihtiyaca uygun prefabrik yapı üretilmektedir.

prefabrik-yapi-fiyatlari-ve-2021-modelleri-makro-prefabrik-1642500457

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç