• Anasayfa
 • Blog
 • Prefabrik Evlerden Büyük Bir Siteyi Nasıl İnşa Edersiniz?

Prefabrik Evlerden Büyük Bir Siteyi Nasıl İnşa Edersiniz?

Prefabrik Evlerden Büyük Bir Siteyi Nasıl İnşa Edersiniz?

Dünya genelinde artan nüfus ile birlikte barınma ihtiyacı artmaktadır. Bu hususta prefabrik ev kullanımı da artmıştır. Çünkü bu evlerin dış mimarileri incelendiğinde diğer evlerden hiçbir farkı bulunmaz. Hatta günlük hayatımızın içerisinde yapıları incelediğimizde hangisinin taşınabilir yapı, hangisinin betonarme yapı olduğunu ayırt etmekte dahi zorlanırız. Bazı taşınabilir yapıların dış mimarisi estetik ve simetrik yapıda olduğundan dolayı diğer yapılardan ayırt edilmesi zordur. Bazı yapıların ise dış mimarisi oldukça sadedir. Bu hususta uygun fiyatlı avantajı bulunan bu yapıların dış mimarisini istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz.

Taşınabilir evler, çok çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılabiliyor. Bu evlerden site oluşturmakta mümkündür. Keza taşınabilir villa modelleri de bulunmaktadır. Bu evler en fazla iki katlı olabilmektedir. En fazla iki katlı yapılabilmesinin asıl sebebi deprem gibi doğal afetlere daha fazla dayanıklılık göstermesidir. Hatta deprem bölgelerindeki belediyeler en fazla iki kat imar izni verirler. Bu hususta belediyelerin asıl maksadı deprem anında mal ve can kaybını azaltmaktır. Taşınabilir evlerden site oluşturmak mümkün müdür? Evet, mümkündür. Taşınabilir villalardan satın alarak villa siteler oluşturabilirsiniz. Hatta dışarıdan bakıldığında diğer evlerden hiçbir farkı bulunamaz.

Prefabrik Villaların Genel Özellikleri Nelerdir?

Taşınabilir yapıların, kullanıcısına fayda sağlayan oldukça fazla özellikleri bulunmaktadır. Bu evlerin özelliklerine geçmeden önce bilmelisiniz ki, bütün ev ve yapı modelleri yapılan AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Yapılan ÜR-GE çalışmaları sonucunda üretim kısmı daha planlı ve gelişmişlik kazanırken, yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda üretilen yapılar, çok farklı ihtiyaçlara çözüm olmaya ve uzun ömürlü, dayanıklı olmaya başlamıştır. İşte uzun ömürlü ve dayanıklı yapıların genel özellikleri aşağıdaki gibidir.

1) Yalıtım

Yalıtım hususunda bu yapılar oldukça fazla araştırılmaktadır. Yalıtım oldukça önemli bir konudur. Çünkü yapının kullanıcısını soğuktan ve sıcaktan koruyan önemli bir yerdedir. Bu hususta yapının duvarlarında 80 milimetre kalınlığında EPS strafor kullanılmaktadır. Tavan bölümünde ise yine aynı büyüklükte cam yünü kullanılmaktadır. Tüm bu yalıtım çalışmalarına ek olarak evin dış kısmında oldukça yalıtkan malzemeler kullanılmaktadır. Dekorasyon için betopan kullanılırken, pencerelerde PVC pencereler, çatı malzemesi olarak galvaniz, shingle gibi malzemeler kullanılmaktadır. Tüm bu malzemeler yalıtkan malzemeler olduğu için yağmur suyunu üzerinden kaydırarak tahliye eder. 

2) Modülerlik

Bu evlerin bir diğer önemli özelliği ise modülerliktir. İnsanlar genellikle evlerin planlarına bakıp “keşke şurası şöyle olsaydı, kesin alırdım” gibi ifadeler kullanılabiliyor. Bu ifadelerin oluşma sebebi herkesin beğenisinin ve ihtiyaçlarının farklı olmasından kaynaklanır. Bu hususta prefabrik villa modellerinin planları sonradan kullanıcının isteğine göre değiştirilebilir. Hatta bazı kullanıcılar direkt olarak kendi çizimleri olan planları getirmektedirler. Bu tarz bir durumda bünyemizde bulunan mühendislerimiz projeyi farklı açılardan ele alarak incelerler. Projede bir problem görülmezse üretimine başlanır. Eğer bir problem öngörülürse bu problem sizlere çözümü ile birlikte sunulur.

3) Ekonomik Fiyatlar

Taşınabilir ev denince aklımıza oldukça uygun fiyatlı çözümler gelmektedir. Bu evlerin fiyatları diğer evlere nazaran oldukça uygundur. Çünkü bu evler üzerinde son inşaat teknolojileri kullanılmaktadır ve oldukça hızlı üretilirler. Kullanılan malzemelerde kaliteli olduğunda bir yuva hissiyatı oluşturmaktadır. Hatta fiyatlara dahil olan bazı hizmetler ve malzemeler bulunmaktadır. Söz konusu fiyata dahil olan hizmetler ve malzemeler ise aşağıdaki gibidir;

 • Konut malzemelerinin indirilmesi ve montajı
 • Prefabrik bina elemanları(duvar panelleri ve çelik birleşim elemanları)
 • Prefabrik bina tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplamanın yapılması
 • Konut dış ve iç kapılarının montajının yapılması
 • Konut pencereleri ve bu çift camlı PVC pencerelerin montajı
 • Sıva altı elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi
 • Elektrik armatürlerinin montajının yapılması
 • Konut iç ve dış boya işlemlerinin uygulanması
 • Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryaların paket halinde ev sahibine verilmesi

Tüm bu hizmetler ve malzemeler sayesinde taşınabilir evler oldukça uygun fiyatlara satılabilmektedir. Hatta bu malzemeler sayesinde bütçenizden oldukça tasarruf sağlayabilirsiniz. Yalıtım çalışmalarımız sayesinde ise yapı içerisindeki iklimlendirme çalışmalarınızdan tasarruf sağlarsınız. Maddi açıdan oldukça avantajlı olan bu yapılardan bir tanesine sahip olmak için hemen müşteri temsilcilerimizi arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç