• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evlerde Özel Yaşam Alanı Nasıl Oluşturulur?

Prefabrik Evlerde Özel Yaşam Alanı Nasıl Oluşturulur?

prefabrik-evlerde-ozel-yasam-alani-nasil-olusturulur-1655413376

Taşınabilir evler, son dönemlerde hayatımızın hemen hemen her alanında görülüyor. Hem ülkemizde hem de pek çok Dünya ülkesinde taşınabilir evler, geleceğin inşaat teknolojisi olarak görülüyor.

Teknolojinin gelişmesi ile bu evler oluşturuldu fakat Dünya ekonomileri de pek çok kriz atlattı ve daha fazla ekonomik krizin içerisinde yaşıyoruz. Hal böyle olunca betonarme evlerin fiyatları ütopik seviyelere ulaştı. Hem daha ekonomik bir çözüm arayanlar, hem de daha kullanışlı ve simetrik evler arayanlar, çözümü prefabrik ev seçeneklerinde buldu. Her ihtiyaca cevap verebilen bu evlerin, 40 m2 boyutlardan başlayarak, 178 m2 büyüklüğe kadar ulaşabilen modelleri bulunuyor.

Bu evlerde yaşayan insanlar pek çok açıdan kendilerine özel yaşam alanları oluşturmak istiyorlar. Bunun sebebi ise daha çok daha verimli çalışabilmek adına olsa da bazen insanlar sadece düşünebilmek için bile özel bir alana ihtiyaç duyabilir. 

prefabrik-ev-1655413573

İşte özel bir yaşam alanı oluşturabilmek için bazı ipuçları;

  • Evinizdeki ölü alanları tespit edin.

Her evde bazı ölü alanlar olabilir. Bu durum genellikle evinizin genel dekorasyonundan oluşmaktadır. Bu yüzden ilk olarak evinizin dekorasyon hatlarını detaylı bir şekilde kontrol ederek ölü noktaları tespit etmek olmalı. Bu ölü alanlar genellikle eviniz iki katlı ise merdiven altı oluyor. Bu bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak, bir çalışma alanı dahi yapabilir veya kilere dönüştürebilirsiniz. Bunların yanı sıra ölü noktalar genellikle köşede kalan noktalardır. Köşe bölgelere dikkat etmenizde fayda olacaktır.

evinizdeki-olu-alanlari-tespit-edin-1655413017

  • Ölü alanları canlandırmak için modüler mobilyalar tercih edin.

Ölü bölgeler çok fazla ise bir kağıda not almanız daha iyi olacaktır. Ölü bölgeleri tespit ettikten sonra, bu bölgelerin ölçüsüne uygun olarak mobilyalar seçin veya halihazırda var olan mobilyalarınızı büyütmeye odaklanın. Fakat ölçülere dikkat etmenizde fayda var. Bazı ölü bölgelerdeki mobilyalarınızı bir çalışma alanına bile dönüştürmeniz mümkün olabilir.

  • Verandanızı bir workshopa dönüştürün.

Verandalar genellikle yaz mevsiminde yemek yenilen ve dinlenilen alanlar olabiliyor. Bazı insanlar el işçiliği hobileri yaparak dinlenirler. Bu tarz veranda alanları böyle bir çalışma alanına dönüşmek için çok uygundur. Kırsal bir alanda iseniz bu çalışma alanına koymak için masa ve araç gereç dahi yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız her şey daima daha değerli olacaktır.

  • Ne kadar çok çekmece o kadar iyi.

Kendinize özel bir alan bulduğunuzda, kendinize özel olan eşyaları koymak için çekmecelere ihtiyacınız olacaktır. Bir masa alıyorsanız veya yapıyorsanız. Çok gözlü veya çekmeceli yapmanızda fayda olacaktır. Böylece özel eşyalarınız orta yerde durmak yerine derdi toplu ve en önemlisi size özel bir alanda duracaktır.

  • Konteynerden ofis elde edin.

Evinizde bir alan bulamadınız fakat çok büyük bir alana ihtiyacınız yok ise prefabrik ofis seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 30 m2 ebatlardan başlayarak, 591 m2’ye kadar büyüyen bu yapılar her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor. İmar izni el veriyorsa evinizin bahçesine dahi konumlandırıp bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Her çalışma alanında bir adet pencere bulunduğu için gündüz vakitlerinde çok fazla elektrik harcamamanızı sağlar. 

prefabrik-ofis-1655413729

Sizlerde bu yapıları tercih ederek, kendinize özel bir alan yaratabilirsiniz. Size uygun olan taşınabilir yapıyı bulmak ve daha fazla bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç