• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evler Ortalama Kaç Gün İçerisinde Teslim Edilir?

Prefabrik Evler Ortalama Kaç Gün İçerisinde Teslim Edilir?

Prefabrike olarak inşa edilen evler, çelik konstrüksiyonların bir araya getirilerek oluşturulmasıyla üretilmektedir. Bu evler gerek mimarisi ile gerekse kullanışlı olmasıyla son günlerde oldukça popüler olmuştur.

prefabrik-villalar-1648651717

Öncelikle bu evlerin oldukça hızlı üretilmesi kullanıcıların kafasında bazı sorular oluşturmaktadır. Nasıl hızlı üretilebiliyor veya bu kadar hızlı üretilen bir yapı sağlam olur mu, izolasyon işlemleri yapıldı mı gibi daha pek çok soru gelmektedir. Pek çok avantajı bulunan bu evler fiyatlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Prefabrik ev fiyatları ile ilgili merak ettikleriniz için ise web sitemizi inceleyebilirsiniz. Öncelikle bu evlerin üretimini uzun yıllardan bugüne kadar gelen bir tecrübe ile ürettiğimizden böyle hızlı üretebiliyoruz. Ayrıca bu evlerin mimari olarak belirli çizimleri bulunmaktadır. Bu çizimler ışığında üretimler sistemli bir hale gelir ve bu sayede oldukça hızlı bir şekilde üretilebilmektedir.

İlk öncelikle alıcılarımızın uygun bir arsaları olması gerekmektedir. Bu arsalara belediyelerin vermiş olduğu belirli ölçüler sınırında yapı yapabilme izni alınmalıdır. Sonra bu ölçüler dahilinde alıcıların da hayallerine uygun olarak bir proje seçilmelidir. Seçilen proje bazında ilk etapta uygulanabilirlik sentezlenip projeyi çiziyoruz. Akabinde alcımız projeye onay verdikten sonra seçilen proje üst kurul olan Üretim Müdürümüz’e gönderiyoruz . Böylece seçilen projenin üretimine başlanmış oluyor. 

Bunlara ek olarak fabrikamızda siparişe özel olarak üretimde yapılmaktadır. Üretimine başlanan projeye göre üretim süresi değişmektedir. Fakat ortalama olarak bir proje yedi ile on gün arasında üretilip sevk edilmeye hazır hale getiriliyor. Sonrasında yurt içi ve yurt dışı olmak üzere nakliye araçlarımız teslimat alanına sevk ediliyor ve evimiz uzman kadromuzla montaj aşamasına geçiliyor.

Prefabrik Ev Üretirken Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Taşınabilir ev sektöründe pek çok malzeme kullanılmaktadır. Fakat bizim yürüttüğümüz ÜR-GE kapsamında belirlenen malzemeler taşınabilir yapının depreme dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan malzemeler oldukça kaliteli malzemelerdir. Fakat evin iç mimarisi ve dış mimarisi ile ilgili hususlarda firmamız isteklerinizi dikkate almaktadır.

İzolasyon çalışmaları kapsamında bir taşınabilir evin iç ve dış duvarlarında 80 mm kalınlığında, 16 kg/m3 yoğunluğunda EPS Strafor kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak istenirse eğer iç ve dış duvarlar da 80 mm kalınlığında taş yünü veya istenilen herhangi bir izolasyon malzemesi kullanılabilir. Ayrıca tavan üzerinde 80 mm kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır. Bu malzemelerin tümü ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

prefabrik-yapi-malzemeleri-1648651786

Bunların yanı sıra daha temiz bir görünüm açısından sıhhi ve elektrik tesisatları sıva altı olarak döşenmektedir. İzolasyona destek olan bir diğer malzeme ise PVC pencerelerdir. Bu pencereler üzerine yağan kar ve yağmur suyunu içeriye sızdırmadan tahliye eder. Böylece pencereler ses ve ısı yalıtımı sağlarlar. 

Çatı malzemesi olarak ise galvaniz sac, metal kiremit, shingle kullanılabilir. Bu malzemeler ise tıpkı PVC pencereler gibi oldukça yalıtkan bir malzemedir. Isı yalıtımı sağladığı gibi ses yalıtımı da sağlamaktadır. Yapılan bu izolasyon çalışmaları sonucunda evinize yerleştikten sonra ısınma maliyetleriniz düşer. Bu evler siz eve yerleştikten sonra dahi sizi düşünürler.

Prefabrik Evlerin Avantajları Nelerdir?

Bu evlerin avantajları saymakla bitmez. Bir kere taşınabilir olması bile başlı başına pek çok avantaj sağlamaktadır. Evinizi taşıyabiliyor olmanız size arsa özgürlüğü sunmaktadır. Öyle ki bu evleri kurduğunuz arsanızı yarın öbür gün satabilir ardından evinizi farklı arsaya taşıyabilirsiniz. 

Bir diğer avantajı ise modüle edilebilir olmasıdır. Bazı evlerin projeleri çizilirken alıcıların istekleri doğrultusunda projede değişiklikler yapılabilir. Sonuçta sizin eviniz ve istediğiniz gibi bir ev kullanmak hakkınızdır. Ayrıca bu durum prefabrik ofis seçenekleri için de geçerlidir. Her ihtiyaca uygun olarak üretilen bu yapılar 30 m2 ebatlardan başlayarak, 591 m2 ebatlara kadar büyüyebilmektedir. Tek katlı olabildiği gibi iki katlı modelleri de bulunmaktadır. Bütün modellerimizi incelediniz fakat yine de aradığınız gibi bir model bulamadıysanız. Özel projelendirme seçeneği sayesinde hayalinizdeki evi sizlere üretebiliriz. 

prefabrik-ofisler-1648651943

Bir diğer avantajı ise inşaat sürelerinin diğer yapılara göre oldukça kısa olmasıdır. Üretim süreleri kısa olduğu için bu esnada kira veren alıcıları ekstra olarak kira maliyetlerinden kurtarır. Sizleri kısa süre içerisinde ev sahibi yapar. Bu şartlarda dahi depreme ve diğer doğal afetlere karşı oldukça dayanıklıdır. Çevre ve mevsim koşullarına dayanıklıdır. Dört mevsim kullanıma uygundur.

Bir başka avantajı ise uygun fiyatlarıdır. Bu fiyatlar bazında baktığımız zaman diğer klasik usulde üretilen yapılar ile kıyasladığımızda oldukça uygun kalmaktadır. Öyle ki değişen piyasa koşulları inşaat sektöründe çokça kullanılan malzemeleri erişilemez bir noktaya getirdi. Bu hususta bu evler ve klasik usulde üretilen evler arasındaki makas farkı git gide açılmaya başladı. Alıcılar yükselen fiyatlar karşısında alternatif bir seçenek aramaya başladılar. Alternatif arayan kullanıcılar bu evler ile tanışmışlardır.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç